Suriyeli öğrenci Beykoz'da Kıvanç Özçivit oldu

  • 1
  • 5943

Yaklaşık 5 yıl önce Türkiye'ye gelen ve 2021 yılında vatandaşlık alan Suriye uyruklu Shavaf, Beykoz'da adını değiştirdi.

Eğitim almak için 5 yıl önce Türkiye'ye gelen ve 2021'de vatandaşlık alan 23 yaşındaki Suriye uyruklu Obadah Shavaf, izlediği Türk dizilerinden etkilenerek adını mahkeme kararıyla 'Kıvanç Özçivit' olarak değiştirdi. 

Adının anlaşılmamasından ve izlediği dizilerden etkilenen Shavaf, ismini değiştirmek için Beykoz Adliyesi'ne başvurdu.

Beykoz 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen 'Ad ve soyadı düzeltilmesi istemli' davada Obadah Shavaf 'davacı' Beykoz Nüfus Müdürlüğü de 'davalı' sıfatıyla yer aldı.

Shavaf'ın tanık olarak getirdiği komşusu V.E. duruşmada, "Kendisi Türkiye'deki yaşamında adıyla zorluk çektiğini, bu nedenle adını değiştirmek istediğini biliyorum. Kıvanç Özçivit ismini kullanmak istediğini biliyorum ancak neden kullanmak istediğini bilmiyorum" dedi.

Davayı karara bağlayan mahkeme, davacının haklı nedenle isim düzeltilmesi davasını ispat ettiğine kanaat getirerek, Shavaf'ın adı ve soyadının Kıvanç Özçivit olarak değiştirilmesine karar verdi. 

'Kıvanç Özçivit' "Benim adım Obadah'tı ama burada bana 'Obama' diyorlardı. Kıvanç adının manasını çok beğendim. Özçivit soyadını da 'Kuruluş Osman' isimli dizide oynayan sayın Burak Özçivit'i çok beğendim, hoşuma gitti yani. Özçivit kelimesinin manasını da çok beğendim" dedi.

Haber Merkezi

İBB Başkanı İmamoğlu Beykoz'a geliyor
Önceki İBB Başkanı İmamoğlu Beykoz'a geliyor
İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Sonraki İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Yorumlar (1 Yorum)

Atilla Özçivit (2 yıl önce)

Memleketinde Hit olursun

Yorum Yaz