Makaleler

Süper Kavacıkspor hoşgeldin…

14.01.2017 17:58
| | |
3839

İstanbul amatör liglerinde A takım seviyesinde Beykoz ilçesine ilk şampiyonluk sevincini tattıran kulübümüz Kavacıkspor oldu.

Takımımız ligde oynadığı 14 maçta 12 galibiyet 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet alıp 37 puan toplayarak bitime iki hafta kala 1.Amatör Lig şampiyonluğunu garantiledi. Bir yıl aradan sonra yeniden Süper Amatör Lige yükseldi.

Geçtiğimiz yıl mücadele ettiği Süper Amatör Ligde başarılı olamayan ve sonucunda 1. Amatör Lige düşen ekibimiz, Murat Yılmaz hoca yönetiminde sezon başından itibaren grubunda sürekli  ilk iki sırada yer aldı.

Sezonun ikinci yarısında performansını sürekli arttıran Kavacıkspor son haftalarda rakipleriyle oynadığı maçlardan galibiyetle ayrılarak mutlu sona ulaştı.

Sezona neredeyse geçen yılki kadrosunu tamamen  muhafaza ederek giren ve bunun yanında Efkan,Yusuf,Muhammed gibi yetenekli oyuncuları takıma monte eden Kavacıkspor önümüzdeki yıl Beykoz'u Süper Amatör Ligde temsil etme hakkı elde etti.

Özellikle alt yapıda yaptığı bilimsel eğitim ve antrenman çalışmalarıyla dikkat çeken Kavacıkspor'un ilerleyen yıllarda çok daha büyük hedefleri kovalayacağına inanıyorum.

Geçtiğimiz sezon sonunda yaptığı kongreyle aynı zamanda Kavacık Mahalle Muhtarı olan Yusuf Kesici'yi başkanlığa getiren ve  çok iddialı bir yönetim kurulu oluşturan Kavacıkspor kulübünde aynı zamanda A takım antrenörü olan Murat Yılmaz ve ekibinin yaptığı çalışmalar meyvelerini bundan sonrada vermeye devam edecektir.

Bunların yanında kulüp için en sevindirici gelişme 1990'lı ve 2000'li yılların başında  kullandığı fakat uzun bir süredir kullanamadığı sahayı toprakta olsa yeniden kullanmaya başlaması.

Bunun kulüp açısından gerçekten çok büyük bir kazanım olduğunu düşünüyorum.

Futbol oynanması için neredeyse hiç bir umudun olmadığı adeta patates tarlasına dönen sahanın,yeniden futbol oynanması için  başta başkan Yusuf Kesici olmak üzere kulüp görevlileri tarafından gece gündüz emek verilerek hazır hale getirilmesi de kulüp için büyük bir moral oldu.

Bununda şampiyonlukta çok büyük etkisi olduğunu düşünüyorum.

2017 yılında sahanın zemininin suni çim yapılacağı da düşünüldüğünde gelecek yılların Kavacıkspor'un yılları olacağını söylemek hiç de zor değil.

Sezon öncesi 1. Amatör Lig ekiplerimizi değerlendirdiğimiz yazımızda Kavacıkspor'la alakalı olarak Süper Amatör Lig için zayıf ama 1. Amatör için iddialı bir kadrosu olduğunu şampiyonluğun hiç de uzak olmadığını ve Kavacıkspor kulübünden şampiyonluk beklediğimi belirtmiştim.

Erdem, Hakan, Emin ve Bedri gibi tecrübeli oyuncuların etrafında oluşturulan kadroyla Kavacıkspor şampiyonluğu sonuna kadar hak etti.

Başta Başkan Yusuf Kesici ve A takım antrenörü Murat Yılmaz olmak üzere tüm Kavacıkspor camiasını şampiyonluklarından dolayı kutluyorum. Hayırlı olsun. Yolları açık olsun.

Tebrikler Kavacıkspor

BENİ YANILTMADINIZ.

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Kavacıkspor, Yusuf Kesici

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"