Süleyman Soylu sahur yemeğini de Beykoz'da yedi

  • 0
  • 8155
Süleyman Soylu sahur yemeğini de Beykoz'da yedi
Süleyman Soylu sahur yemeğini de Beykoz'da yedi
Süleyman Soylu sahur yemeğini de Beykoz'da yedi
Süleyman Soylu sahur yemeğini de Beykoz'da yedi
Süleyman Soylu sahur yemeğini de Beykoz'da yedi
Süleyman Soylu sahur yemeğini de Beykoz'da yedi
Süleyman Soylu sahur yemeğini de Beykoz'da yedi

Bütün gününü Beykoz'da geçiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sahur yemeğini de Beykoz'da STK temsilcileri ile birlikte yedi.

Bakan Soylu, sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri ile Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde düzenlenen sahur programında buluştu.

Sahurda konuşan Soylu, Ramazanın İstanbul'da bir başka güzel olduğunu ifade ederek, İstanbul’un Ramazanın en mükemmel yaşandığı şehirlerden birisi olduğunu kaydetti.Türkiye'nin çok güzel bir ülke olduğunu belirten Soylu, şöyle konuştu:

"Doğuyu Doğu yapan Batıyı Batı yapan bizim memleketimizdir. Tarih eğer yanlış bir isabette bulunmuş olsaydı, tüm ticaret yollarını bizim üzerimizden geçirmiş olmazdı. Bugün yine yanlış bir isabette bulunulsaydı, tüm enerji yolları bizim üzerimizden geçmezdi. Bugün, yarının dünyasına hazırlık yapmaya çalışıyoruz. Havalimanlarını sadece müteahhitler para kazansın diye yapmadık. Bölünmüş yolları, Yavuz Sultan Selim Köprüsünü, dünyanın bize sunduğu İpek Yolunu modernleştirelim, yarın elimiz daha güçlü olsun diye yaptık.

19. 20. yüzyıllar, petrolün ve doğal gazın çıktığı yerlerin stratejik önemi olduğu zamanlardı. Oysa bu yüzyıl, onun geçiş güzergahını daha önemli hale getirmiştir. Almanya bundan 20 yıl sonra doğal gazının yüzde 95’ini ithal etmek durumunda kalacak. Bizim dışımızda geçirebileceği güvenli bir yer yok. Bugün süren kavgaların en temel sebebi budur. Biz Dünyanın en pahalı arazisini kendimize vatan yaptık. Bu toprağı ucuzlatmaya çalışanlara karşı da direniyoruz."Süleyman Soylu, İstanbul'da seçimin yenileneceğini anımsatarak, "Ankara'da seçim yapıldı. Biz Kaybettik. Sesimizi çıkardık mı? Rutin itirazlar yapıldı, bitti. Antalya’da seçimi kaybettik. İtiraz ettik mi? Mersin, Adana kaybettik. Ama burada birşey var birşey olmuş. Herkes bir iş bilir. Ben iyi resim yapamam, ayakkabıcı da değilim ökçeden anlamam. Ama benim anladığım iş budur. Aranızda sandık kurulu başkanlığı yapmış kişiler var mı bilmiyorum. Ama ben yaptım, İlçe Seçim kurulu üyeliği yaptım. Birleştirme tutanağı nedir, sayım döküm cetveli nedir, çetele nedir, sadık seçim tutanağı nedir, bunları bilen bir kardeşinizim. Bunlardan uzak bir adam değilim." dedi.Bakan Soylu, sözlerine şöyle devam etti:

"Geçen akşam bir hanım kardeşimiz, kendisi boşanma avukatı aslında, seçim hukuku üzerinde konuşuyor. Bilmiyorsun, hayatında bununla meşgul olmamışsın. Bu özel bir hukuktur, teknik bir konudur. Bundan para kazanılmaz. Buna merak salınır, ilgilenirsin. Bayram namazı gibidir. Hoca tarif eder, kılarsın. Seçim hukuku böyle bir şey. Bizim bilmemiz, buna çalıştığımız üzerine eğildiğimiz içindir. İlçe başkanlığında defalarca YSK ile ilgili yaptığım kavgaları alt alta yazsam kitap olur. Sandığa itiraz ediyorsun. 30 bin fark var, 13 bine düşüyor. Biraz matematik bilin. 50’ye 50 olan bir çuvala elini daldırdığında ya 47’ye 53 çıkar, ya 48’e 52 çıkar.İstanbul'da oyların yüzde 10’u sayıldı, fark 13 bine düştü. Biz yüzde 90’ının açılmasını istedik. Müsaade etmediler. Şu söyleniyor, 'bi zarfın içerisinde 4 tane oy var. Bu 4 tane oyun birini iptal ediyorsun, 3’ünü niye iptal etmiyorsun.' Ben bu akıl oyunlarından yoruldum artık. İnanın yoruldum. İş yapan insanlar akıl oyunlarından yorulur. Ben iş yapmak istiyorum. Bu soru bir akıl oyunu. Zarftan 4 tane pusula çıkıyor. Belediye meclis, belediye başkanı, büyükşehir belediye ve muhtarlık pusulası. Hepsini çıkartıp balya balya dizerler. Sandık başkanı sayar, diğerleri çetelelere çentik atarlar. O pusulalarda sıkıntı yok, oyların sayısında problem yok, sandık sonuç tutanağında bir sıkıntı yok. Ümraniye’de, Beykoz’da, Sultangazi’de belediye başkanlığı seçimine itiraz yok. Hiçbirine itiraz yok."

Süleyman Soylu, itiraz olan 3 yerin Maltepe, Büyükçekmece ve Sancaktepe olduğunu ifade ederek, "Sancaktepe’de sayıldı eksi 100, artı 100 başka bir şekilde çıkamaz zaten. Eğer bir oyun kurulmadıysa, hile yapılmadıysa yapılacak olan gözden kaçan hataların düzeltilmesidir." dedi.Sahur programına, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, STK temsilcileri ve Beykozlular katıldı. 

Haber Merkezi

Beykoz’un Trabzonluları Çavuşbaşı’nda iftar yaptı
Önceki Beykoz’un Trabzonluları Çavuşbaşı’nda iftar yaptı
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz