Süleyman Erdoğdu'dan rapor açıklaması

  • Güncelleme: 12.01.2017 09:30
  • Okunma: 8609 kez
  • Yorum: 0
​Beykoz'da gecekonduda yaşadığı söylenen 95 yaşındaki Fatma Arabacı’ya verilen iş görebilirlik raporuna ilişkin Başhekim Süleyman Erdoğdu'dan açıklama geldi.
Süleyman Erdoğdu'dan rapor açıklaması

Hürriyet gazetesinde yer alan haberde, devletin verdiği evde bakım maaşından yararlanmak için Beykoz Devlet Hastanesi'ne müracaat eden Fatma Arabacı'ya, yüzde 46 özür oranı ve ‘çalışabilir’ raporu verildiği ifade edilmişti.

Beykoz Devlet Hastanesi Başhekim ve Yöneticisi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, yapmış olduğu açıklamada, "Fatma Arabacı'ya verilen rapor, işe girme talebi sonucunda verilen bir rapor değildir. Yapılan tetkikler sonucunda Fatma Teyze'nin evinde kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek oranda sağlığının yerinde olduğunu belirtir bir rapordur." ifadelerini kullandı.

Verilen raporun ardında farklı bir amaç aramanın doğru bir yaklaşım olmadığını dile getiren Dr. Erdoğdu, "heyette 9 doktor görev yapmaktadır" dedi.

Evde bakım maaşı alabilmek için, kişiye ilişkin tam teşekküllü hastane tarafından düzenlenecek raporda engel oranı en az % 50 ve “ağır engelli” olması gerektiği belirtildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz