Sağlık

Süleyman Erdoğdu'dan rapor açıklaması

Süleyman Erdoğdu'dan rapor açıklaması
12.01.2017 09:29
| | |
5999

​Beykoz'da gecekonduda yaşadığı söylenen 95 yaşındaki Fatma Arabacı’ya verilen iş görebilirlik raporuna ilişkin Başhekim Süleyman Erdoğdu'dan açıklama geldi.

Hürriyet gazetesinde yer alan haberde, devletin verdiği evde bakım maaşından yararlanmak için Beykoz Devlet Hastanesi'ne müracaat eden Fatma Arabacı'ya, yüzde 46 özür oranı ve ‘çalışabilir’ raporu verildiği ifade edilmişti.

Beykoz Devlet Hastanesi Başhekim ve Yöneticisi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, yapmış olduğu açıklamada, "Fatma Arabacı'ya verilen rapor, işe girme talebi sonucunda verilen bir rapor değildir. Yapılan tetkikler sonucunda Fatma Teyze'nin evinde kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek oranda sağlığının yerinde olduğunu belirtir bir rapordur." ifadelerini kullandı.

Verilen raporun ardında farklı bir amaç aramanın doğru bir yaklaşım olmadığını dile getiren Dr. Erdoğdu, "heyette 9 doktor görev yapmaktadır" dedi.

Evde bakım maaşı alabilmek için, kişiye ilişkin tam teşekküllü hastane tarafından düzenlenecek raporda engel oranı en az % 50 ve “ağır engelli” olması gerektiği belirtildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Fatma Arabacı, Rapor, Beykoz Devlet Hastanesi, Hürriyet Gazetesi, Dr. Süleyman Erdoğdu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"