Toplum

Süleyman Çelebi Camii için kolları sıvayan iş adamı

Süleyman Çelebi Camii için kolları sıvayan iş adamı
28.10.2018 16:00
| | |
4767

Oldukça yoğun bir iş temposu olmasına rağmen maneviyata olan borcunu ödemek amacıyla, sosyal çalışmalara önem veren Recep Öncel Dost Beykoz’u ziyaret etti.

Dost Beykoz’u ziyaretinde yaklaşık iki yıldır dernek başkanlığını yapmış olduğu Beykoz Süleyman Celebi Camii’nin, yıkılıp yeniden yapılması gerektiğine vurgu yapan Recep Öncel, Camimiz eskidi, “yenilenmesi gerekmektedir.” dedi.

Aynı zamanda siyasi bir geçmişi olduğunu dile getiren Beykoz Süleyman Çelebi Camii Dernek Başkanı Recep Öncel, Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte ziyaret etmiş olduğu Dost Beykoz’da, “önümüzdeki günlerde bazı siyasi çalışmalarım olacak. Siyasi geçmişim nedeniyle Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile iyi tanışırız” şeklinde açıklamalar yaptı.

Süleyman Çelebi Camii’nin deprem açısından da tehlike arz ettiğini, bu nedenle Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile konuya ilişkin bir görüşme yaptıklarını söyleyen Recep Öncel, Beykoz Belediye Başkanı’nın ilgili birimlere gerekli talimatları verdiğini kaydetti.

Recep Öncel, “inanıyorum ki, Beykoz Belediyemiz camimizin yıkılıp yeniden yapılmasına öncülük edecek bizde; gerek iş adamlarımızdan gerekse vatandaşlarımızdan elde edeceğimiz desteklerle, mahallemizin camiini yenilemiş olacağız” dedi.

“Gerek İstanbul gerek Beykoz ilçemiz deprem tehlikesi dolayısıyla acilen yenilenmeye ihtiyaç duymaktadır.” diye konuşan Öncel, “Türkiye deprem gerçeği ile karşı karşıyadır. Bir an evvel kentsel dönüşüm yapılmalıdır. Sağlamlık teknoloji, mimari estetik, tarihi ve tabii özellikler  dikkate alınmalıdır. Türkiye de yerel seçimlerde kentsel dönüşüm tecrübesi olan Belediye Başkanlarının göreve gelmesi ülkemiz açısından son derece önem arz etmektedir.” ifadelerine yer verdi.

“Yardım bekliyoruz”

Belediyemizden ve hayırseverlerden yardım ve destek bekliyoruz” diyen Recep Öncel, çok yoğun bir iş temposu olmasına rağmen Beykoz’a hizmet etmek istediğini bu nedenle, Camii Dernek Başkanlığını memnuniyetle kabul ettiğini söyledi. İlk büyük proje olarak ta depreme dayanıksız olan camiinin yeniden inşa edilebilmesi için sorumluluk aldıklarını söyleyen Recep Öncel, daha önce de 4 caminin yapım ve onarımın bizzat üstlendiğini kaydetti.

Öncel, “bizim yaşantımız sadece bu dünyadan, ibaret olmamalı, yüce Mevla’nın karşımıza çıkardığı hizmet etme olanaklarını değerlendirmeliyiz” dedi.

 Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Süleyman çelebi Camii, Recep Öncel, Ziyaret

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"