Recep ÖNCEL
  • 26/04/2023 Son günceleme: 26/04/2023 16:11
  • 5.635

Şükür Cenab-ı Hakk’a verdiği nimetler için, minnet ve şükranlarını bildirmek anlamını ihtiva eder.

Teşekkür etmek ise kulların yaptığı bir güzel iş için, gönül hoşnutluğunu belirtmeye denilir.

Bunları neden belirttiğimi açıklayayım…  23 Nisan 2023 tarihinde İstanbul Sarayburnu’n da ‘TCG Anadolu Uçak Gemisini’ izledim.

Çok duygulandım...

Bu vesileyle, tarihi bir hadiseyi nakletmek istiyorum.  Yıl 1538 Preveze Deniz Zaferini kazanan Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa düşman donanmasını önüne katmış, Marmara Denizinde top atışları yaparak resmigeçit yapmakta hükümdarı selamlamaktadır. Topkapı Sarayında bulunan Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman Han,  Sarayın Balkonundan geçit törenini izlemektedir.

Bu tablo karşısında paşalardan birisi heyecanlandı, ‘Padişahım bu ne gururdur’ dedi.

Padişah cevap verdi, ‘Estağfurullah bu ne şükürdür’.

Bendeniz uçak gemisini izledim ve çok mutlu oldum. Hem bu nimetler neticesinde Allah’a şükür ettim, hem de içimden Cumhurbaşkanımıza teşekkür ettim.

Malum Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti İktidarları süresince daha önce hayal dahi edilemeyecek işler yapıldı.

Başörtüsü meselesi halledildi. İnanan insanların önüne çıkan sorunlar çözüldü. Bu milletin inançlı evlatları ikinci sınıf insan olmaktan kurtarıldı.

Yıllardır karşı çıkıyorlardı. O bölgede,  havra ve kilise vardı ama cami yoktu. Sonunda Taksim’e Cami yapıldı. Taksim Cami, ‘içerdeki milletin değerlerine düşman olanlara karşı bu milletin bağımsızlığını’ belirtir.

İstanbul Fethinin sembolü ve Fatihin emaneti Ayasofya ise kilise yapılmıştı. Ayasofya tekrar Cami olarak eski haline döndürüldü.  Ayasofya Cami ise ‘dışarda bu millete düşman olanlara karşı bağımsızlığımızı’ ifade eder. 

Geçtiğimiz senelerde, bütün dünya ve Türkiye Covid salgını yaşadı. Yine Türkiye bu işi en iyi bir şekilde atlattı. Sağlıkta yapılanlar ve hastaneler ile dünya standartlarında işler başarıldı.

Yollar, otobanlar, hızlı tren, başta İstanbul Hava Alanı olmak üzere havaalanları, Fatih Sultan Mehmet ve Yavuz Sultan Selim Köprüleri, Körfez Köprüsü, Çanakkale Köprüsü, Marmaray, Avrasya vb ile Türkiye ulaşımda çağ atladı.

İHA, SiHA, Milli Muharip Uçak ile Havacılıkta, diğer silah mühimmata ilaveten Altay Tankı ile Kara Savunması ve TCG Anadolu Uçak Gemisi ile daha önce yaptığımız milli savunma araçlarımıza ilave yaparak Denizcilikte Türkiye dünya liderliğinde yerini aldı.

Dış politikada Avrupa’da, Amerika’da her yerde ağırlığımız hissedildi. Reisimiz, Rusya - Ukrayna Savaşında arabuluculuk yaparak gıda krizini önledi. Afrika ülkeleriyle iyi ilişkiler kuruldu. Libya ile anlaşma yapılarak, Mavi Vatan ilan edildi ve denizlerde haklarımız korundu. Türkî ülkelerle Türk Birliği kuruldu. Azerbaycan destekledi ve Karabağ, özgürlüğüne kavuştu. Kıbrıs Maraş bölgesi açıldı ve yavru vatana destek verildi. Suriye ve Irak’ta gücümüz hissettirildi. PKK, PYD terör örgütleri ve FETÖ ile mücadelede başarı sağlandı.  Yunanistan’a karşı tavizsiz bir duruş sergilendi.

Enerjide çok akıllı politikalar izlendi. Karadeniz’de doğalgaz arandı ve bulundu. Şimdi de hükmet evlerimize ücretsiz doğalgaz veriyor.

İhracatta izlenen milli ve cesaretli politikalar sonunda Türkiye 250 milyar doları aşan ihracat yapar hale geldi. Turizm gelirlerimiz, arttı.

2023 Türkiye Yüzyılı Perspektifi ile yeni hedefler, 2053 ve 2071 için yeni ufuklar ortaya konuldu. Milletin morali yükseldi.

Malum bütün dünya da ekonomik krizin Türkiye’ye yansıması konut fiyatlarında, gıda fiyatlarında kontrol dışı artışlar oldu.

Ancak, hükümet emekli maaşları, asgari ücrette ve diğer ücretlerde artış yaparak, ekonomiyi düzene koymaya çalışıyor.

2023 Şubat ayında ülkemiz tarihinin en büyük deprem felaketini yaşadı.  Başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere devletin kurumları ve vakıflar hep birlikte yaraları sarmaya çalıştı. Depremden çok kısa bir süre sonra yeni konutların yapımına başlandı ve kısa zamanda vatandaşa evleri teslim edilecek inşallah.

Bu arada muhalefet doğru dürüst bir proje ortaya koyamadı. Soğan fiyatlarını istismar ederek, PKK mücadelesini saptırarak iktidara yükleniyor.

Milletçe buruk bir Ramazan geçirdik ve deprem dolayısıyla çok üzüldük.

Ancak yaşadığımız manevi iklim bize, sabrı, kardeşliği, beraberliği daha da geliştirmeyi öğretti.

Bayramın üçüncü günü Birlik Vakfı İstanbul Şubesi, Çemberlitaş Genel Merkezde bayramlaşmaya katıldım.

Birlik Vakfı Kurucusu ve TBMM Eski Başkanımız İsmail Kahraman Bey, Mütevelli Heyet Başkanımız ve Eski Milletvekili Yaşar Karayel Bey,  Genel Başkanımız Mehmet Alacacı Bey birçok vakıf üyesi akademisyen, bürokrat ve basın mensubu bayramlaşmaya katıldılar.

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu Bey’ de toplantıya misafir oldu.

Herkesin ittifak ettiği konu; önümdeki 14 Mayıs 2023 seçimlerinin çok önemli olduğudur’.

Evet, bu seçimler Türkiye’nin Beka Meselesidir!

Soğan fiyatlarına heba edilmemelidir!

Tayyip Erdoğan gerçekten hem içerde, hem de uluslararası platformlarda Türkiye için çok güzel işler yapmıştır.

Bizim ona vefa borcumuz var!

Ve ona teşekkür etmeliyiz!

Bu seçimde Türk Milletinin desteğini alacak, tekrar Cumhurbaşkanı seçilecek ve sadece Türkiye değil, dünyada ki bütün mazlumlara hizmet ederek,  İlay-i Kelimetullah için çalışacaktır inşallah.

Yazarın Yazıları