Siyaset

Süheyl Batum Beykoz'da

Süheyl Batum Beykoz'da
2014.08.12 00:00
| | |
10871

Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şubesi, Beytaş’ta yapılan kahvaltılı toplantıda üyeleri ile bir araya geldi…

CHP Genel Sekreteri Prof. Dr Süheyl Batum’un onur konuğu olarak katıldığı toplantıya CHP’li Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, İşçi Partililer, Yeni Parti temsilcileri, Mahalle başkanları ve bazı Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Kahvaltı faslının bitiminden sonra Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şube Başkanı Füsun Sökmez toplantının açılış konuşmasını yaptı.

Sökmez konuşmasında; “Ülkemizde kadına şiddetin  artık çok ileri boyutlara vardığını, bu konuda hükümetin gerekli  kanunları derhal çıkarıp  yürürlüğe sokması gerektiğini” söyledi. Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şubesi’nin yapmış olduğu faaliyetler hakkında toplantıya katılanlara bilgiler veren Sökmez, vatandaşlarımızın pek fazla bilgi sahibi olmadığı konularda dernek olarak seminerler düzenleyeceklerini, ilk seminerinde vergi konusunda yapılacağını ve Beykoz halkının bu konuda bilgilendirileceğini söyledi.

Sivil Toplum Örgütlerinde çalışmanın zor olduğunu, dernek yöneticilerinin maddi manevi birçok sorunlarla karşılaştıklarını ifade eden Sökmez, daha güzel faaliyetler, daha güçlü bir yapı ve daha aydınlanmış  insanlar için, katılımcılardan kendilerine destek olmalarını istedi.

Sökmez'in konuşmasının ardından söz alan toplantının onur konuğu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, Atatürkçü Düşünce Derneği üyelerine hitaben yaptığı konuşmasında; “Atatürk'ün mirasına zarar vermeden bizden sonra gelen çocuklarımıza en iyi  şekilde bir gelecek bırakmamızın gerektiğini” söyledi. Gündemle ilgili değerlendirmeler de bulunan Batum, NTV Kanalına çıkmadığını ve bunun sebebinin de, NTV’nin AK Parti’nin  kanalı  gibi hareket etmesi olduğunu söyledi. CHP seçmeninin, seçimden korkmamalarını, yalnız sandıklara sahip çıkmaları gerektiğini ifade eden Batum, Türkiye'nin 4 büyük sorunu olduğunu bunların da “Yoksulluk, İşsizlik, Adaletsizlik, Eşitsizlik”olduğunu, bu sorunların CHP iktidarında çözüleceğini belirtti. Batum örgütlenmek gerektiğini söylediğinde kahvaltıya gelen vatandaşlardan  birinin “ Neden CHP  İlçe Başkanı  burada yok” sorusu üzerine, Beykoz CHP Meclis Üyesi Hayrullah Usta İlçe Başkanına haksızlık yapıldığını söyleyerek kahvaltıyı terk etti.

Konuşmasına devam eden Batum, bu şekilde yıpratıcı sözlerle particilik olmayacağını, daha hoşgörülü ve yapıcı eleştirilerle, birlik ve beraberlik içinde örgütlenme yapılması gerektiğinden bahsetti.

Toplantı karşılıklı iyi niyet temennileri ile son buldu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Süheyl Batum, Beykoz, ADD

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"