Sualtı Komandolarından Beykoz'da gurur veren tatbikat

  • 25.07.2022 17:34
  • Güncelleme: 25.07.2022 17:37
  • Okunma: 2237 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Anadolukavağı'nda eğitimlerine devam eden Sualtı Taarruz Komandoları 1962'den bu yana Türkiye Cumhuriyeti'nin göğsünü kabartıyor.
Sualtı Komandolarından Beykoz'da gurur veren tatbikat

Suatlı Taarruz komandoları, Beykoz'da 52 hafta süren ve ağır şartlarda devam eden eğitimleri boyunca ağır teknolojik imkanlarla donatılmış silahlarıyla kendilerine tevdi edilecek görevlerine hazırlanıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin "Ayşe tatile çıksın" parolasıyla 1974 yılında düzenlediği Kıbrıs Barış Harekatı'nda adaya ayak basan ilk birlik olan Sualtı Taarruz komandoları, eğitim sürelerinde bulundukları ortama hızlı ayak uydurabilme, sualtı dalış, paraşütle atlama, gizli bir şekilde bilgi alma ve iletme gibi eğitimleri de alıyor.

Anadolukavağı'ndaki Sualtı Taarruz Grup Komutanlığı'nda zorlu eğitimlerden geçen komandolar, arama-kurtarma gibi faaliyetlerin gerçekleştirilmesin ihtiyaç duyulduğunda da en ön sırada yer alıyor.

Komando olmaya aday astsubay ile subayla ağır fiziksel antrenmanların dışında, havada, karada ve denizde yoğun idmanlarla günlük eğitimlerini tamamlıyor.

Her türlü silahı en üst yetenekle kullanabilen Sualtı taarruz komandoları Türkiye Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri'nin en önemli askeri gücü olmaya devam ediyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz