Su Sporları Festivaline Beykoz damgası

  • Güncelleme: 15.09.2018 15:16
  • Okunma: 4331 kez
  • Yorum: 0
İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Spor İstanbul tarafından düzenlenen Su Sporları Festivaline Beykoz kulübü damga vurdu.
Su Sporları Festivaline Beykoz damgası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile İBB Spor İstanbul tarafından gerçekleştirilen ve İstanbulluların hem katılım sağladığı hem de izleyici olarak büyük ilgi gösterdiği  İstanbul Su Sporları Festivali’nde birbirinden eğlenceli yarış ve etkinliklere sahne oldu.

İBB Orhangazi Şehir Parkı’nda yapılan organizasyon yüzme, su topu, fly board, kürek ve su jeti yarışmalarına sahne oldu.

Türkiye Sujeti ve Flyboard Şampiyonası’nın ilk ayağı, İstanbul Su Sporları Festivali kapsamında, İBB Orhangazi Şehir Parkı’nda yapıldı.

Sporcular, Maltepe sahilindeki özel parkurda iki etaplı yarışlarda mücadele etti. Yarışlar, stock pro (0-179 BG, 180 ve üzeri), drag, open pro, Kadınlar Kupası ve flyboard sınıflarında gerçekleştirilecek. Şampiyonada ayrıca, yeni başlayanlar için İstanbul Kupası da düzenlendi.

Beykoz'un Su Sporları dalındaki gurur olan Nihat Şanver’in Başkanlığını yaptığı Su Jeti Spor Kulübü toplam 5 ayrı kategoride yapılan Su Jeti müsabakalarında 3 kategoride yaşadığı şampiyonluklar ile bu alanda bir marka olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Öte yandan yarışmalar kapsamında mavi sulara inen Su Jeti Spor Kulübü Takımı Kadınlar Kategorisinde ikincilik alarak Kadınlar kategorilerinde de ileriki dönemlerde iddialı olacağının mesajını da vermiş oldu.

Su Jeti Spor Kulübü Takımının Kaptanı olan Kaan Şanver yarışmaların ardından yaptığı açıklamada, "Bu güne kadar Türkiye’nin dört bir yanındaki parkurlarda sayısız müsabakalara çıktık. Ancak İstanbul’un yeri her zaman farklı olmuştur. İstanbul Su Sporları Festivali kapsamında çıkmış olduğumuz yarışlardan başarı ile ayrılmak gerçekten de heyecan verici ve güzeldi. Ben Pro Open kategorisinde katıldığım yarışta şanssız biçimde makine arızası yaşasam da 1. Oldum. Yarış tarihinde bir ilki gerçekleştirdim hayatımızda unutamayacağımız bir anı oldu, öte yandan yağmur altında gelen bu başarı başarıyı daha da anlamlı kıldı” diye konuştu.

Beykoz Su jeti Spor Kulübü Sporcularının yarışmalar kapsamında almış olduğu dereceler şu şekilde:

Pro open kategorisi 1. Kaan Şanver
S2 kategorisi 1. Serkan Kokol
S1 kategorisi 1. Mert ikiz
Kadınlar kategorisi 2. Ayşenur Varan

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz