Spor

Stat kapatılınca çayırda çalıştılar

Stat kapatılınca çayırda çalıştılar
09.11.2016 16:06
| | |
3289

Türk sporunda gün geçmiyor ki ilginç bir olay meydana gelmesin.

Anadoluhisarı Spor Kulübü’nün web sitesinden yapılan açıklamaya göre Marmara Üniversitesi Anadoluhisarı Kampüsü’nde antrenman yapılmasına müsaade edilmedi.

Her gün spor gündemini meşgul eden bu ilginç olaylardan birisi de hem de spor eğitimi veren bir okulun spor yapılan bir stadyumu kendilerinin bile inanmayacağı bir gerekçeyle kapatmasıyla meydana geldi.
Yer Marmara Üniversitesi Anadoluhisarı Kampüsü’nde bulunan Spor Akademisi Stadı.
Geçtiğimiz yıl gürültü oluyor, olaylar meydana geliyor denilerek kapatılan büyük sahadan sonra, yaklaşık 1 ay önce Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu'nun bölgedeki amatör spor kulüplerinin antrenmanlarını yapması için yoğun girişimleriyle kullanıma açılan girişteki antrenman sahası "
Olağanüstü Hal ve Güvenlik" gerekçe gösterilerek 1 ay sonra yeniden kapatıldı.
Antrenman yapmak için stada gelen Anadoluhisarı İdman Yurdu U-12 takımı stadın kapatıldığını görünce ve antrenman yapmalarına müsaade edilmeyince yaklaşık 500 metre ileride bulunan Küçüksu Mesire Alanına giderek çayırda antrenmanlarını yaptılar.
Bu da spor yapılması için açılan bir tesisin sporcuların elinden adeta alınmasıyla Marmara Üniversitesi ne yapmaya çalışıyor?
Spora ve sporcuya hizmet etmek bu mu? Sorularını akıllara getirdi.
Hali hazırda profesyonel ve amatör baz da yüzlerce statta maç oynatılan İstanbul'da ortaya sürülen gerekçe kimse tarafından inandırıcı bulunmadı ve bir keyfiyet olarak algılandı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Marmara Üniversitesi, Anadoluhisarı Spor Kulübü

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"