Talip ERCAN
  • 23/02/2019 Son günceleme: 23/02/2019 14:50
  • 14.295

31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için Siyasi Partiler Listelerini İlçe Seçim Kurullarına sundular.

Öncelikle ayrım gözetmeksizin tüm adaylara başarılar diliyorum… Allah hakkı ile vazifelerini görevlerini ifa edeceklere nasip eylesin…

Tabii ki işin siyasi ve diğer boyutlarından öte biz burada ilçe sporu için adaylara mesajlarımız ileteceğiz. Tahmin edeceğiniz gibi ilk sırada “ Beykoz 1908 A.Ş. Spor Kulübü ile ilgili problemin artık bir çözüme kavuşması yönündeki beklentiler yer almakta. Diğer kulüplerin de bir birinden değişik istek ve beklentileri hakim.

Mesela Anadoluhisarı İdmanyurdu Spor Kulübünün bir yere, kulüp binasına ihtiyaçları var. Hali hazırda Beykoz Belediyesi’nin Göksu yolu üzerindeki binasında bulunmaktalar. Yeni açılan Tarihi Küçüksu Çayırı Mesire Alanının ana yola bakan tarafında bir yer tahsisine gidilebilir.

Diğer yandan Beykoz Yenimahalle Spor Kulübü’nün uzun uğraşlar sonunda hak kazandığı tesis yeri için belediye yönetimine gelecek isimden sürecin devamı yönünde talep var. Kanlıca Spor Kulübü’nün Tekke Mevki Sahası ve tesisleri için ki müthiş bir çaba sonunda kazanıldı, mutlak surette ortak bir yolun bulunması yönünde istekleri var. Ki bu tesisin yarısına Gençlik Spor Bakanlığı ile katkıda bulunulup masraf harcanmış ise aynı şekilde Beykoz Belediyesi de bir o kadar masraf yaptı. Mutlak surette ortak bir yol bulunacaktır.

Tokatköy Spor Kulübü de bir saha istemekte… Bir zamanlar Ortaçeşme Stadı yanında bulunan sahayı kullanmakta iken bildiğim kadarı ile buranın ecri misilleri Ortaçeşme Spor Kulübü tarafından ödenmiş ki bu da öncelikle iki kulüp temsilcilerinin bir görüşme yapmalarını mecbur kılmakta. Ardından o saha yolun ucuna kadar uzatılıp güzel bir alan daha Beykoz’a kazandırılmış olur.

Beykoz Spor Kulübü Derneği’nin ilçe girişinde bulunan ve yenilen binasını geri isteme hali var ki bu da çözüm bekleyen bir başka konu. Yine Beykoz Spor Kulübü Yönetiminin mevcut Başkan Çelikbilek’ten Stadın isim hakkının kendilerine verilmesi ile ilgili bir talebi de masada bulunmakta.

Öte yandan Beykoz İlçesinde saha ve salon yapılacak o kadar çok yer var ki…nedense bu konuyu ne zaman gündeme getirsem hemen şşmar-iskan falan filan birçok şey önümüze çıkarılmakta, peki bu bölgelerdeki villalaşmalara bunlar hiç mi vurmuyor?

Şahinkaya Arena ki artık Arena denmiyor Park ismi verilmekte mutlak surette hayata geçirilmeli. Her ilçede birkaç tane spor salonu var iken Beykoz’da bulunan tek çok amaçlı salon İstanbul Büyükşehir Belediyesi kontrolüne verilmiş idi. Şahinkaya Projesinde bazı proje değişiklikleri ile birkaç salon yan yana yapılabilir. Stat Atletizm Spor dalları için de uygun bir proje çizimi ile hayata geçirilebilir.

Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler diyelim…

Yazarın Yazıları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz