Makaleler

Sporumuz ve düşündüklerimiz

2014.07.27 00:00
| | |
9487

Beykoz ilçesinde sportif açıdan her geçen sene insanlarımızın sporla daha da fazla iç içe olmalarını sevinerek gözlemlemekteyim. Bir biri ardına açılan spor okullarını vaktim el verdince gezip çeşitli incelemelerde bulunmaktayım.

 

Bu çalışmalarımı Dost Beykoz Web Sitesinde ileriki günlerde görmeniz mümkün olacak. Küçük yaşlardan itibaren sporla tanışan ve sporla yaşamayı adeta bir felsefe haline getirmekte olan gençlerimiz, çocuklarımız yarınlara daha da bir umutla bakmamıza neden olmakta. Aileler çocuklarını sporla buluşturarak daha da fazla istekli olup başka bir mutluluk yaşamakta. Şahsen bizde artık spor dünyamızda tanınmaya başlanan evimizin tek çocuğu Erdem için imkanları seferber etmiş durumdayız. 3 senelik Basketbol macerasının ardından bu sene futbolda karar kıldık. Beykoz 1908 A.Ş.Yaz Futbol Okuluna gitmekte ve bizde onunla aynı havayı dışarıda velileri olarak solumaya aynı heyecanı yaşamaya, attıkları gollerle sevinmeye devam etmekteyiz.

BEYKOZSPOR BATTI BATACAK BİR HALDE

Beykoz 1908 A.Ş. demişken inanın bu tarihi çınarın mevcut durumunun en yoğun şekilde gözlemlenebildiği yer şu anda Beykozspor Futbol Okulunun da devam etmekte olduğu Halı Saha Tesisleri olmakta. Beykozspor çatısı altında emek, zaman ve maddi gücünü harcayan insanlarla yaptığımız sohbetlerde durumun hiç de iç açıcı olmadığını görmenin üzüntüsünü yaşadık. Hatta gözlemlerimizi gece yarısının ardından en taze şekilde kendi blogumuzdan yansıttık. Kimi zaman sabahı beklemeden yazdığımız şahsi düşüncelerimiz şu an yazmakta olduğumuz Dost Beykoz’da çıkmadan ilçe kamuoyunda ses getirdi. Aceleciliğimiz nedeni ile tabiri caizse bomba haberleri sabahı beklemeden gece yarılarında kişisel blogumuzdan servise koyduk, tazeliğini de yitirince bunları haber sitemizde kimi zaman göremediniz. Bu bizden kaynaklanan bir hata olsa gerek.

BİR KEZ DAHA AKSU BIRAKMALI DİYORUM

Evet dediğim gibi asırlık çınar diye adlandırılan Beykozspor son derece zor durumda. Geçen sezon bu zamanlarda Beykoz 1908 A.Ş.yi birçok insanın uyarılarına karşın ısrarla alan Başkan Zeki Aksu şu sıralar bir çıkış yolu aramakta. Artan borçlar nedeni ile bir evini satan Aksu yeni sezonda lige girebilmek için diğer mülklerini de rehin bırakıp yeni kaynak arayışları peşinde koşmakta. Ancak değişik ortamlarda etraflıca ayrıntısını çizdiğim gibi, kendisinin Kulüp anahtarlarını resmi makamların kapısına asıp Beykoz’dan elini ayağını bir daha geri dönmemek sureti ile çekmesi de bence bir zorunluluk haline geldi. Olmuyor, ısrar etmekte fayda yok zarar çok. Tamam sahilde Kelle İbrahim Caddesindeki yeni kulüp binası için çok mücadele etti de artık daha fazla zorlamanın da alemi yok. Kaldı ki ben Beykoz 1908 A.Ş.nin de hesaplarının kapatılıp ortadan kaldırılmasını ve Beykoz 1908 Gençlik ve Spor Kulübü Derneği adı altında faaliyetlerine devam etmesini önermekteyim.

BİR OTOPARKI BİLE YOKSA…

Beykoz 1908 A.Ş.de Zeki Aksu Döneminden önce de bir hayli borç vardı, Aksu dönemindeki borçlarda çıkarılıp bir ortak noktada buluşulmalı. Beykoz Belediyesi bu işe bir öncülük etmeli. Hali hazırda bulunan Beykoz Belediyespor Kulübüne Beykoz Spor Kulübü Derneğinin Amatör branşları devrolunmalı. Futbol Takımı Beykoz 1908 halinde A.Ş. si olmadan mütevazi bir bütçe ile orta sıralar hedefi ile yola çıkmalı. Camiaca sevilen sayılan, adı şaibe ve dedikodulara bulaşmamış çok değerli eski sporcularımız var. İşte bunların içinde olacağı yeni bir yapılanma başlatılmalı. Mutlak surette kulübe gelir getirici demirbaşlar kazandırılmalı. Belli bir sınır dahilinde de olsa ilçe sınırlarında işletilen ve para basan İSPARK alanlarından bir yer kulübe bırakılmalı. Bunun görüşmelerini Beykoz ve Büyükşehir Belediyesi uygun bir ortak noktada yapabilir. Anadolu kentlerinde o yörenin amatör spor kulüplerinin bile otoparkı olduğunu az çok deplasman yapan her taraftar bilmekte.

SPOR GENİŞ ALANLARA YAYILMAYA BAŞLADI

Konumuz Beykoz 1908 A.Ş. olunca bir anda diğer spor okulları ve kulüplerimize yer kalmamakta. Olanca hızı ile devam etmekte olan Yaz Spor Okullarında heyecanla koşturan çocukları nasıl unutabiliriz. Öte yandan Beykoz Çayırında yürüyüş yapan, koşan bilhassa bayanların sayısı o kadar arttı ki. Onların bu heyecanlarını ara sıra yapılacak yarışma ve benzeri etkinliklerle canlı tutmak gerekli. Uzun bir sahile sahip ilçemizde yüzme ve su sporlarına olan ilginin çok az olduğu kanaatini taşımaktayım Yüzme yarışmaları akla gelebilir.

Dost Beykoz Web Sitemizde yayınlanan özle bir çalışmamız vardı, hatırlayanlarınız olacaktır. İncirköy Mahallesinde bir grup spor sevdalısı yüreğin nelere imza attıklarını ayrıntıları ile gazetemizde de bulabileceksiniz. İşte bu sayılar artmalı, diğer mahallelerimize de örnek teşkil etmeli. Çocukları, gençleri sporla buluşturmak için sadece spor kulüpleri olarak yapılanma mecburiyetinin olmadığını ispatlayan İncirköy Mahallesi Muhtarı Şefik Yavuzyılmaz ve bu işe gönül vermiş Çukurçayır semt sakinlerini buradan bir kez daha kutlamak isterim. Bir dahaki buluşmamıza kadar hepiniz Allah’a emanet olunuz, hoşça kalın, Dostça kalın.

Anahtar Kelimeler: Talip Ercan, Dost Beykoz, Şevik Yavuzyılmaz, İncirköy Muhtarı

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"