Spor

Sporda Dilmaç ve Odabaşı dayanışması

Sporda Dilmaç ve Odabaşı dayanışması
2014.08.05 00:00
| | |
6830

Amatör Spor Kulüp temsilcilerinin biraraya geldiği toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç ve Sabes Tıp Merkezi Sahibi Dr. Özer Odabaşı katıldı.

Açılış konuşmasını Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç’ın gerçekleştirdiği toplantı yaklaşık 1.5 saat sürdü.

Katılımcıların yoğun ilgisinden dolayı memnun kaldığını ifade eden Dilmaç, toplantının gündemini oluşturan projenin anlatılması için sözü Dr. Özer Odabaşı’na bıraktı.

DR. ÖZER ODABAŞI; ÇOCUKLAR İÇİN SPOR HERŞEYDİR

Konuşmasının giriş bölümünü çocukların sporla olan iletişimine ayıran Dr. Özer Odabaşı sözlerine şöyle devam etti; “Çocuklarımız fiziksel olarak büyüyor fakat onların yetiştirilmesi noktasında önemli sorunlarımız var. Bu sorunların çözülebilmesi için spor kulüplerinin desteğine ihtiyacımız var. Spor kulüplerinin çocukların kötü alışkanlıklardan korunması ve sağlıklı birey olarak topluma kazandırılmasında önemli rol oynadığını vurgulayan Odabaşı, kendilerinin bu süreçte sağlık alanında üzerlerine düşen görevi büyük bir özveri ile yerine getireceklerini” belirtti.

HER AMATÖR SPORCUYA AİLE KARTI MÜJDESİ

Kahvaltılı toplantının ilerleyen bölümünde Beykoz-Amatör Spor Kulüpleri başkanlarına projenin amaçları maddeler halinde anlatıldı. Yapılan görüşmelerde Sabes Tıp Merkezi ve Amatör Spor Kulüpleri arasında bir anlaşma sağlandı. Bu anlaşma çerçevesinde Beykoz Amatör Spor Kulüpleri bünyesinde ‘Sağlıklı Spor Birimi’ oluşturulmasına karar verildi.

Her sporcuya bir ‘Aile Kartı’ çıkartılmasına, bu karttan hem sporcunun hem de aile fertlerinin yararlanması taraflarca uygun görüldü. Ayrıca bu projenin doğru ve sürekli uygulanabilmesi için sporculara ve sporcu sağlığından sorumlu kişilere belirli aralıklarla eğitim verilmesi planlandı. Maçlar esnasında meydana gelebilecek sakatlanmalarda Sabes'e müracaat edilerek, ayakta tedavi hizmetinin Sabes Tıp Merkezi tarafından karşılanması kararlaştırıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Kavacıkspor, Özer Odabaşı, Hanefi Dilmaç, Sabes, Amatör, Dayanışma

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"