Talip ERCAN
  • 10/06/2024 Son günceleme: 10/06/2024 09:56
  • 883

Beykoz İlçemiz doğal güzellikleri ve değişik spor dalları için elverişli konumu ile çok farklı yeri olan bir ilçe…

31 Mart seçimleri öncesinde Belediye Başkan Adaylarına bir öneride bulunmuş ve bir Spor Şurası / Çalıştayı yapılmasını istemiştim.

Seçimler gitti artık bir hayli zaman geçti, Başkan Köseler hali ile ince eleyip sık dokumakta… Beykoz İlçesinin sportif açıdan bir röntgenini çıkarmayı inanıyorum ki kendisi de isteyecektir…

Beykoz’da spor deninde sadece futbol gündeme gelmemeli, değişik spor dalları ve aktiviteleri için oldukça uygun alanlar bulunmakta. Hep şu örneği verdim yazılarımda Beykoz’un Kocaeli Maşukiye’den neyi eksik?

Onar bu işi başarmış ve müthiş bir turist çekimini sağlamış durumda iken Beykoz içinden belki de birkaç tane Maşukiye çıkabilir. Alın size bir öneri daha bir tane de “ Turizm Çalıştayı “ yapılsa iyi olmaz mı?

İlçedeki spor kulüplerinin Başkan Köseler’den beklentileri büyük, ancak Belediye bünyesindeki değişik spor dallarına harcanan ve de harcanması gündemde olan rakamlar öylesine uçuk miktarlara ulaşmış ki… Bunu ikili sohbetlerde anlatmaktalar…

Şimdi Başkan Köseler Spor olarak da bir karar verme aşamasında Mevcut durum devam mı edecek yoksa Beykoz Belediyesi değişik spor dallarındaki takımlar ile küçülmeye mi gidecek? Buradan arta kalan maddi rakamlar ilçe sporu için mi kullanılacak? Hentbol, Voleybol ve Bisiklet Takımları bütçeleri müthiş yüksek denmekte… Bakalım ne tür bakış açısı ortaya çıkacak.

Yazarın Yazıları