Makaleler

Spor haberleri ile zirve yaptık

2014.07.27 00:00
| | |
14190

Bu yazıma şahsım ve Beykozspor camiası için son günlerde art arda gelen sevindirici galibiyet haberlerinin sevinci ile başlamaktayım.
Hey gidi Beykoz hey, kim derdi ki şampiyonluk mücadelelerinde alınan galibiyetlere sevinirken şimdilerde Bölgesel Amatör Ligden düşmemek için gereken galibiyetler alınınca sevinir olduk. Olsun alına her galibiyetin anlamı büyük. Tarihinin en sıkıntılı sezonlarından biri yaşanırken BAL liginden düşmemek için olağanüstü hal ilan edilmiş durumda.
 
Aslında Beykoz 1908 A.Ş. Yönetimine eski değerli futbolculardan yapılan takviyeler mükemmel bir hava yarattı. Yakından biliyorum ki sabah yediği bir Açma ya da Simit ve yanında içtiği çay ile maçlara çıkan futbolcu kardeşlerimiz Günay Haznedaroğlu, Erdoğan Albayrak gibi isimlerle gerçekleşen takviyenin ardından kahvaltı-öğle ve akşam yemekleri yemeğe başladı. Azda olsa bir galibiyet primi de alınınca hava bir anda pozitife döndü.
 
Beykoz 1908 A.Ş. Futbol takımı haber yayına hazırlandığı anda oynadığı 3 maçtan da galip ayrılarak bir anda düşme potasının dışında buldu kendini. Ancak geride daha oynanacak çok önemli maçlar var. Özellikle son gerçekleşen Feriköyspor maçından alınan galibiyetin önemi büyük oldu. Hem rakibini iyice dibe gömdü hem de 2 basamak birden yükselip psikolojik bir üstünlük yakaladı.
 
Beykoz 1908’e bu kadar yoğunlaşmış iken ilçedeki diğer sportif gelişmeleri de es geçtiğimiz düşünülmesin. Örneğin Türkiye Kadınlar Futbol 2.Liginde mücadele eden ilçe temsilcimiz Marmara Üniversitesi Bayan Futbol Takımını durdurabilecek rakip yok. Aynı Üniversitenin Spor Akademisi mezunu eğitimcilerden Nurper Özbar ve talebeleri mükemmel bir hava yakalamış durumda. Gerek biz medyatik anlamdaki haberlerimizde gerekse de Nurper Hocanın açıklamalarında verdiği bir mesaj var ki o da Marmara Üniversitesinin geçen sezon haksız bir biçimde 1.Ligden düşürülmesi. İnşallah Marmara Üniversitesinin sezon sonunda 1.Lige geri dönüş haberini vereceğiz.
 
Bu arada Basketbol Branşında da mücadeleler devam etmekte. Türkiye Deplasmanlı Bölgesel Ligdeki temsilcimiz Beykozspor maçlarını tamamladı. Ligde grubunu orta sıralarda tamamlayan sarı-siyahlılar lige son derece kötü başlasa da takımın koçu olan Bülent Girgin’in birkaç takviye yapması ile üst üste kazandığı maçlar ile olası bir kötü tablonun da önüne geçilmiş oldu. Basketbolda diğer temsilcilerimiz olan Paşabahçespor, Ortaçeşmespor ve Mesudiyespor maçlarını oynamaya devam etmekte. Tabii ki bu takımlarımız maçlarını İstanbul’un değişik yerlerindeki Federasyonca tescillenen-anlaşılan salonlarda oynamak zorunda kaldığı için Beykoz’daki Recep Şahin Köktürk Spor Salonundan maçlarını izlemek mümkün olmuyor.
 
Evet dostlar bu sayıda da biraz daldan dala atladık. Zaten bu okuduğunuz yazım Dost Beykoz’un Mart Sayısında çıkacağı için ve de maçların devam etmesi ile biraz da bayatlamış olacak. Ancak tartışmasız bir üstünlüğümüzün olduğu Web Sitemizde en taze spor haberlerini bulmanız mümkün olabilmekte. Bu konuda Dost Beykoz’a çeşitli açılardan haber iletiminde destek olan dostlarımıza da Dost Beykoz adına teşekkürlerimi iletiyorum. Boks, Tekvando, Karete, Kros, Motokros, Atletizm, Voleybol ve birçok daldan haberleri vermekten de ayrıca gurur duyduğumuzu söylemek isterim. Hızımıza bırakın ilçedeki diğer medya organlarının İstanbul’da yetişen yerel bir sitenin olmadığını da söylersem sevincimizin nedenini daha da iyi anlarsınız sanırım. Göstermelik spor haberlerinin yanında yıl boyunca taze 10-15 spor branşından haber veren başka da bir adres varsa lütfen gösteriniz derim…

Anahtar Kelimeler: Talip Ercan, Beykoz, Dost Beykoz, Beykoz 1908 AŞ

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"