Spor Bakanı, Beykoz'un altını üstüne getirdi

  • 04.10.2020 13:32
  • Güncelleme: 04.10.2020 13:33
  • Okunma: 3269 kez
  • Yorum: 0
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Beykoz'da birçok mahalleyi ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.
Spor Bakanı, Beykoz'un altını üstüne getirdi

İlçedeki temasları sırasında ulaşımını bisikletle sağlayan Bakan Kasapoğlu, daha sonra Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla Polonezköy Tabiat Parkı’nda yürüyüş yaptı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’dan ilçe genelinde gerçekleşen ve gerçekleşmesi planlanan gençlik ve spor yatırımları hakkında bilgi alan Bakan Kasapoğlu, ilk olarak Alibahadır Mesire Alanı’na geldi.

Bakan Kasapoğlu, okçuluk başta olmak üzere çeşitli sporların yapıldığı mesire alanını gezdikten sonra, buradan Riva’ya beraberinde Murat Aydın ve bisiklet sporcularıyla birlikte pedal çevirerek ilçede bisiklet turu yaptı.

Polonezköy Tabiat Parkında yürüyüş

Bakan Kasapoğlu, 3-4 Ekim ’Dünya Yürüyüş Günü’ dolayısıyla Polonezköy Tabiat Parkı’nda yürüyüş yaptı.

Parkurda yürürken vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Kasapoğlu, vatandaşlarla spor üzerine sohbet etti.

Vatandaşlara kitap da hediye eden Bakan Kasapoğlu, sporun sağlık açısından çok önemli olduğunu ve tüm yaş grubundan herkesin bu bilinçle hareket etmesi gerektiğini söyledi."Pandemi de doğa ortamında vakit geçirdik"

Her yıl Ekim ayının ilk hafta sonunun Dünya Yürüyüş Günü olarak kutlandığını belirten Bakan Kasapoğlu, "Sağlıklı yaşam için sporun hayatımızdaki önemini belirtmek ve toplumumuzda farkındalık oluşturabilmek için bu anlamlı günde yürüyüş yaptık. Sağlığın ne derece önemli olduğunu anlayabildiğimiz Pandemi döneminde doğa ortamında vakit geçirdik. Uzmanlar salgın ile mücadelede vücut direncinin ve bu direnç için de sporun ne kadar önemli olduğunu her zaman belirtiyor. Zihinsel olarak gelişmek ve günlük yaşam stresini bir an olsun azaltmak için de spor yapmalıyız" ifadelerini kullandı."7'den 77'ye herkesi spora bekliyoruz"

Sağlıklı yaşam dürebilmeleri için vatandaşları spor yapmaya davet eden Bakan Kasapoğlu, şunları kaydetti:

"7'den 77’ye tüm halkımızı spor yapmaya tesislerimize bekliyoruz. Haftanın her günü halkımıza hizmet veren tesislerimizde spor yapabilirler. 2002 yılından bu yana Cumhurbaşkanımızın önderliğinde spora çok ciddi yatırımlar gerçekleştirildi. Spora önem veren bir Cumhurbaşkanımız var. Spor camiası adına kendilerine müteşekkir olduğumuzu belirtmek istiyorum. Kadınıyla erkeği ile genciyle yaşlısıyla spor yapan bir toplum olmak zorundayız. Her branşta hem şampiyonlar yetiştireceğiz hem de spor yapan bir toplum olarak spor ülkesi olarak hep birlikte ileriye yürüyeceğiz. Halkımızın spora her zaman ulaşabilmesi adına tüm enerjimizle çalışmaya devam edeceğiz."

Bakan Kasapoğlu'na Beykoz Belediye Başkanı Aydın ve yardımcıları, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç da eşlik etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz