SP'den Hükümet'e çağrı: 'Mehmetçik Gazze'ye'

  • 3
  • 13416
SP'den Hükümet'e çağrı: 'Mehmetçik Gazze'ye'
SP'den Hükümet'e çağrı: 'Mehmetçik Gazze'ye'
SP'den Hükümet'e çağrı: 'Mehmetçik Gazze'ye'
SP'den Hükümet'e çağrı: 'Mehmetçik Gazze'ye'
SP'den Hükümet'e çağrı: 'Mehmetçik Gazze'ye'
SP'den Hükümet'e çağrı: 'Mehmetçik Gazze'ye'
SP'den Hükümet'e çağrı: 'Mehmetçik Gazze'ye'

Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı, Gençlik Kolları Beykoz’da yürüyüş düzenleyerek, Filisten'e destek verdi. Paşabahçe'den başlayan ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nin önünde sona eren yürüyüşe 200'den fazla partili katıldı.

SP'li gençler yürüyüş sırasında "Mehmetçik Gazze'ye" ve "Siyonistin korkusu, Erbakan'ın Ordusu" sloganları atarken, SP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Selman Yücel çok sert konuştu: "Gençler slogan atıyorlar 'Mehmetçik Gazze'ye' diye... Arkadaşlar, Mehmetçik'in Gazze'ye gitmesi 2 saatlik mesele... Ancak o kararı verecek irade için bu ülkeye Erbakan lazım, başka türlü olmaz!" diyen Yücel, üstü kapalı olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi. Basın açıklamasının ardından Dost Beykoz'a özel açıklamalarda da bulunan Selman Yücel, Saadet Partisi'nin mevcut 3 Cumhurbaşkanı adayına da destek vermeyeceğini dile getirerek, "Her üçü de Avrupa Birliği'ni savunuyor! Biz sandığa gideceğiz ancak boş oy kullanacağız" şeklinde konuştu.

İftar sonrası Paşabahçe Meydanı'nda toplanan Saadet Partililerin yürüyüşüne, SP İstanbul İl Başkan Yardımcıları Şeref Kaçmaz ve Selman Yücel'in yanı sıra SP Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Yaşar Akkuzu, SP Beykoz İlçe Teşkilatı ve partililer katıldı. Gençler yol boyunca, "Siyonistin korkusu, Erbakan'ın ordusu", "Vur vur Hamas vur, İsrail'e vur!", "Mehmetçik Gazze'ye", "Avrupa değil, İslam Birliği" gibi sloganlar atarken, "İsrail laftan değil, güçten anlar" yazılı dövizi taşıdı.

Yaşar Akkuzu: "O 3 gencin öldürülmesi, MOSSAD'ın işi"

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında ilk olarak SP Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yaşar Akkuzu söz aldı. İsrail'in saldırılarına başlamasına gerekçe olarak gösterdiği 3 İsrailli gencin ölümüne dair açıklamalar yapan Akkuzu, şunları kaydetti:

"Irkçı ve terörist İsrail, işgal ettiği Filistin topraklarında Müslümanlara yönelik katliamlarına devam ediyor. Faşist İsrail'in 3 Yahudi gencin kaybolmasını bahane ederek başlattığı saldırılar, bu gençlerin cesetlerine ulaşıldıktan sonra daha da arttı. Birleşmiş Milletler, Amerika ve başta İngiltere olmak üzere Avrupa Birliği ülkeleri terörist İsrail'in saldırılarını bir savunma hakkı olarak nitelendiriyorlar. Oysa bu 3 gencin kaybolmasından da öldürülmesinden de İsrail İstihbaratı sorumludur. Çünkü İsrail, daha fazla Müslüman kanı dökebilmek için her türlü aşağılık işi yapabilecek karakterdedir. İsrail, bu 3 gencin öldürülmesini Hamas'ın işi gibi pazarlayarak, saldırıya uğramışlık bahanesiyle Filistin Halkı'na karşı girişeceği katliamı meşrulaştımak istemiştir.

Akkuzu: "750 Müslüman şehit oldu"

Doğu Kudüs, Batı Şeria ve Gazze'ye karadan, denizden ve havadan yapılan son siyonist saldırılarda, yaklaşık 750 kadar Müslüman şehit edilmiştir, 4 binden fazla Filistinli yaralanmıştır. Faşist İsrail, özellikle iftar ve sahur saatlerinde saldırılar düzenlemektedir. Karşımızda, Ramazan ayını cehenneme çevirmekten haz alan, kadın ve çocuk öldürmekten haz alan aşağılık bir zihniyet vardır. Saldırılarda meskenlerin yanı sıra mescitler ve sağlık merkezleri de vurulmuştur. Mescitlere yapılan saldırılar, siyonist İsrail'in kendinden başka kutsalı olmadığının açık göstergesidir. Sağlık merkezlerine yapılan saldırılar ise yine İsrail'in düşük yoğunlukta bir soykırım yaptığının göstergesidir. Filistinlilerin acil gıda ve ilaç yardımına ihtiyaçları vardır.

Siyonist İsrail'in tüm yaptıkları insanlık suçudur. Malatya Kürecik'teki füze kalkanı... Gaziantep, Adana ve Kahramanmaraş'taki patriot rampaları İsrail'i koruma amaçlıdır. Ekranlarda Filistin'e sahip çıkıyor gözüküp, diğer taraftan İsrail'le her türlü stratejik ortaklığı sürdürmek asla kabul edilemez. Tekrar tekrar söylüyoruz: Afganistan'dan Libya'ya Pakistan'dan Sudan'a İslam coğrafyasındaki kaosun sebebi siyonizmdir. 28 Şubat post modern darbesinin, 11 Eylül İkiz Kuleler saldırılarının ve Mısır'daki darbenin ardında siyonizm vardır. Milletimiz bu gidişatın farkına varmalıdır. 'Kahrolsun İsrail' demekle İsrail kahrolmaz; İsrail ancak güçten anlar. İsrail, işgal ettikleri topraklardan sökülüp atılacaktır. Bunun yolu İslam Birliği'dir. Türkiye'nin yeri Avrupa Birliği değil, İslam Birliği'dir. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır. Allah, nurunu tamamlayacaktır"

Şeref Kaçmaz: "Milli Görüş iktidarına ihtiyaç var"

Yaşar Akkuzu'nun ardından söz alan SP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Şeref Kaçmaz da İsrail'i 'zalim' olarak nitelendirerek, şu açıklamayı yaptı:

"Gecenin bu saatinde neden buradayız? Çünkü biz, vücutları İsrail bombalarıyla paramparça edilen bebeklerin acısını yüreklerimizde hissediyoruz. Kızlarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın acısını yüreklerimizde hissediyoruz. Bu meydandan, dünyanın uzak noktasındaki zalimlere sesleniyorum bu gece: Ey zalimler! Yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz!

Ülkemizin ve dünyanın çok ivedilikle Milli Görüş iktidarına ihtiyacı var. Milli Görüş iktidarında at sahibine göre kişner, yine o zalimler kuyruklarını sıkıştırıp kapıların önünden defolup gidecekler Allah'ın izniyle..."

Selman Yücel'den ağır suçlama: "Kuzey Irak petrolünü İsrail'e taşıyorlar!"

Geçtiğimiz yerel seçimlerde Saadet Partisi'nden Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı da olan SP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Selman Yücel, Şeref Kaçmaz'ın ardından yaptığı konuşmada Hükümet'e ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ağır sözlerle yüklendi. Selman Yücel şöyle dedi:

"Milli Görüşçü demek, 'Kahrolsun İsrail' sloganları attıktan sonra iftar sofralarında Coca Cola içmemek demektir. Milli Görüş, en azından Yıldız Tilbe kadar erkek yürekli olup, İsrail'e 'Kahrolsun!' diyebilmektir. Gençler slogan atıyorlar 'Mehmetçik Gazze'ye' diye... Arkadaşlar, Mehmetçik'in Gazze'ye gitmesi 2 saatlik mesele... Ancak o kararı verecek irade için bu ülkeye Erbakan lazım, başka türlü olmaz! Sahneye çıkıp 'Siz Müslümanların çocuğunu öldüremezsiniz!' diyenler, gidip Yahudi'den plaket alıp da Yahudi'ye kafa tutamaz! Sahnede rol yapıyorlar bize!

Bizim elimizde iktidar olmadığı için biz konuşuyoruz! İktidar, adı üstünde iktidardır, yapma gücü olandır. Onlar konuşmamalı; yapmalılar! Peki, ne yapıyorlar? Gemicikleriyle Kuzey Irak'ın petrolünü İsrail'e taşıyorlar. Ne yapıyorlar? Hamas'ın attığı füzeyi Malatya Kürecik'ten haber alıp İsrail'e bildiriyorlar."   

Haber Merkezi

Beykozlular Sarıkamış Şehitliği’ndeydi
Önceki Beykozlular Sarıkamış Şehitliği’ndeydi
Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Sonraki Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Yorumlar (3 Yorum)

Ferdi Güngör (10 yıl önce)

Sevgili arkadaşlar, Basın bülteninde ne yazdığını bilemem ancak konuşmanın videosu elimizdedir. Yaşar Akkuzu konuşmasında aynen şunları söylemiştir: "Oysa bu 3 gencin kaybolmasından da öldürülmesinden de İsrail İstihbaratı sorumludur!" İsrail İstihbaratı MOSSAD'dır arkadaşlar. Saygılarımla... Ferdi Güngör Dost Beykoz Haber Müdürü

hakan (10 yıl önce)

ya kardeşim basın bildirisi bile dağiıttık. basın bildirisini bile değiştirip yayınlıyorsunuz. Mosad kelimesi geçmedi nereden ürettiniz?

Yavuz Selim Koca (10 yıl önce)

1) Selam Yücel aday adayı değil aday olmuştur... 2) sn. Akkuzu: İsrail saldırılara gerekçe olarak 3 gencin kaçırılmasını göstermiştir dedi. Mossad demedi...

Yorum Yaz