Siyaset

SP Beykoz'un konferansları sürüyor

SP Beykoz'un konferansları sürüyor
2014.12.14 00:00
| | |
4917

Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı'nın her ay düzenli bir şekilde gerçekleştirmiş olduğu konferansların ikincisi Yenimahalle’de gerçekleşti.

Yoğun katılımın sağlandığı konferansa gençlerin ilgisi büyüktü. Konferansın sunumunu yapan Saadet Partisi Sekreteri Murat Çilek, gelen misafirleri selamlamanın ardından programı arz etti. Program, Saadet Partisi Yeni Mahalle Eğitim Birim Başkanı Cemil Kayan’ın Kuranı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra kürsüye davet edilen Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, şunları dile getirdi:

Şeref Kaçmaz: “SP, Milli Görüş’ün tek temsilcisidir”

"Yaşadığımız zaman diliminde algı yönetimi ve her an değişen gündemi ile adeta insanımıza 'cambaza bak' taktiği uygulanıyor. İşte böyle bir ortamda Milli Görüş'ün tek temsilcisi olan Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı olarak memleketimizin, İslam Âlemi’nin gerçek gündemini mahalle konferanslarıyla insanımıza duyuruyoruz. Bu bağlamda da 'Siyasi Gelişmeler ve Ortadoğu' başlıklı konferansımızın ikinci ayağını, Yenimahalle'de gerçekleştiriyoruz. Burada bizi kırmayarak bu önemli konferansa gelerek bizleri mutlu eden herkese teşekkür ediyorum"

Daha sonra konferansın Hatibi, Saadet Partisi Genel Başkan Başdanışmanı, GİK üyesi, Eski İl başkanı ve ASKON üyesi olan Sadrettin Karaduman, kürsüye davet edildi. Konuşmasına, İslam ülkelerinin parçalandığını vurgulayarak başlayan Karaduman, şöyle dedi:

Sadrettin Karaduman: “Ortadoğu haritasını değiştirmek istiyorlar’

"Osmanlı’nın zayıflaması ve yıkılmasından sonra kurulan devletlerin sınırları cetvelle çizilmişti. Şimdi bilgisayar çizimli yeni devletçikler gündemde. Haber ABD’den... New York Times gazetesi, Ortadoğu haritasının yeniden çizilebileceğini ve 5 devletten 9 yeni devletin daha çıkabileceğini iddia etti. Deneyimli dış politika analisti ve gazeteci Robin Wright, haritalı bir analiz yayınladı ve Ortadoğu’da beş devletin parçalanacağını öne sürdü. Wright; Suriye, Irak, Suudi Arabistan, Libya ve Yemen’in bölüneceğini yazdı. Robin Write’e göre S. Arabistan beşe, Libya üçe; Irak, Suriye ve Yemen ikiye bölünecek.

Bilindiği gibi I. Dünya Savaşı'nın galibi olan devletler, Osmanlıyı tasfiye etmiş ve Osmanlı mülkü üzerinde kontrol edebilecekleri, Batı’ya bağlı devletler kurmuşlardı. Şimdi bu devletleri de parçalayıp, daha rahat kontrol edebilecekleri 'kabile devletleri' oluşturmak istiyorlar. Şimdilerde egemen güçler, 'Bu sınırlar size çok! Sizi biraz küçültelim!' diyorlar. Emperyalistlerin yeni planı bu… Lokmayı küçültme operasyonu.

Kuzey Afrika’da ve Ortadoğu’da son yıllarda meydana gelen hadiseleri sağlıklı bir şekilde değerlendirebilmek için bundan 10 yıl önce gene ABD’de yazılan bir makaleye bakmamız yeterli olacaktır. ABD eski Dışişleri Bakanı Condalizze Rice, Washington Post Gazetesi'nde yayımlanan 'Ortadoğu’nun dönüştürülmesi' başlıklı makalesinde, '22 İslam ülkesinin sınırları ve rejimleri değişecek!' demişti. Bu makalenin yayınlanmasından sonra ABD, Büyük Ortadoğu Projesi'ni devreye soktu. Bu uğursuz projenin tam adı 'Genişletilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi ile Müşterek Bir Gelecek ve İlerleme İçin Ortaklık İnisiyatifi'dir. Projeyi ABD Başkanı George W. Bush tüm dünyaya duyurdu. BOP, Fas’tan Endonezya’ya kadar çok geniş bir coğrafyayı kapsıyor. ABD, bu projeyle şu hedeflere ulaşmak istiyor:

1- Ortadoğu’nun kontrolünü ele geçirmek.

2- İsrail’in güvenliğini garanti altına almak.

3- Zengin petrol ve doğalgaz kaynaklarının denetimini sağlamak.

4- Avrupa Birliği, Çin ve Japonya’yı bölgedeki ekonomik zenginliklerden uzak tutarak, rekabette öne geçmek.

5- Var olduğunu iddia ettiği 'İslâmi terörü' bitirmek...

‘Karaduman, BOP Projesi’ni anlattı’

Şimdi BOP zehirli meyvelerini vermeye başladı. Bu durum, yeni acıların kapıda olduğunun göstergesidir. Ama ortalıkta hayret verici bir sessizlik ve vurdumduymazlık var. İktidar partisi ve yandaş STK’lar Türkiye’de her şeyin yolunda gittiğinden o kadar emin ki... Büyük Ortadoğu Projesi’nin kendi üzerlerinden yürütüldüğünü, çizilen haritalarda kendi taksiratlarının da olduğu ve eş başkanlık gibi sorumluluklarının bulunduğunu her nedense hatırlamak bile istemiyorlar.

7 Ağustos 2003’te 22 İslam ülkesinin haritalarının değişeceği yazıldı, kimse kılını bile kıpırdatmadı. Gerekli adımları atması için BOP kuruldu, hiç bir karşı tedbir alınmadı. İslam ülkelerini toplantıya bile çağıran olmadı. Sırasını bekleyen kurbanlık misali herkes kendi kaderine terk edilmiş durumda. Şimdi beş devlet parçalanıyor; gene kimsenin gıkı çıkmıyor. İktidar Partisi de STK’lar da sadece seyrediyorlar. Henüz konuyu gündem yapan bile olmadı.

Bu yaşananlar herkese ve her kesime bir Milli Görüş iktidarının zaruretini ve aciliyetini haber veriyor. Herkes önemsediği meşguliyetini, oyalandıkları şeyleri ve oyuncaklarını bir kenara bıraksın; hep birlikte yok oluyoruz. Beş tane Müslüman ülke parçalanıyor, gerisi seyrediyor. Bu ateş bir gün hepimizi yakar. İslam Milleti sahipsiz bırakılamaz! Geçmişte olduğu gibi yeniden İslam Birliği'ni kurmak için bir araya gelmekten, birlik olmaktan başka çare yoktur!"

Konuşmanın ardından katılımcılara, Saadet Partisi Yenimahalle Teşkilatı tarafından ikramda bulunuldu.

Anahtar Kelimeler: SP, Saadet Partisi, Beykoz, Şeref Kaçmaz

reklam
1 Yorum
Ferhat Taşdemir15.12.2014 10:19:47

Bu programlar Milli Görüş'ün ayak sesleri inşaallah.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"