Siyaset

SP Beykoz'dan emektarlarına vefa

SP Beykoz'dan emektarlarına vefa
19.05.2017 13:12
| | |
5699

Saadet Partisi (SP) Beykoz İlçe Başkanlığı, Paşabahçe'de düzenlediği programla 'Milli Görüş' mensuplarını andı.

Hafız Muhammed Barutçu'nun okuduğu Kur'an-ı Kerim ile başlayan ve Milli Görüş mensuplarının anıldığı gecenin açılış konuşmasını Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz yaptı. Kaçmaz, "Bu sene de farklı olarak Milli Görüş partilerinde ilçe başkanlığı yapmış büyüklerimizi de davet ettik" dedi.

"Ahde vefa gecesinde siyaset konuşmayacağız"

İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz şunları söyledi:

"15 Yıldır sürdürmekte olduğumuz ahde vefa gecemiz yeni neslin bilemeyeceği zorluklara göğüs geren, bu mücadelesini sürdürürken ahrete intikal eden Milli Görüş sevdalısı büyüklerimizi anmak için buradayız. Bu sene de farklı olarak Milli Görüş partilerinde ilçe başkanlığı yapmış büyüklerimizi de davet ettik. Şahin Soylu, Salih Birinci, Hüseyin Yaman, Kemal Kaya başkanlarımız teşrif ettiler, hepsine teşekkür ediyorum. Bu akşam vefa gecesi olduğu için her hangi bir siyasi konuya değinmeyeceğiz. Bu parti insanlığa hizmet etmek için kurulmuştur ve bu insanlarda bu gaye ile hareket etmektedir. Mevki makam sahibi büyüklerimiz, insanlığa, hakka ve adalete hizmet etmeye devam ederler diye dua ediyoruz."

Beykoz Milli Görüş Camiasının 'ahde vefa' gecesine Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selman Esmerer, Saadet Partisi İl Disiplin Kurulu Üyesi Şahin Soylu, Saadet Partisinin geçmiş dönem İlçe Başkanları, Anadolu Gençlik Derneği İl Başkan Yardımcısı Osman Çakmak ve Beykoz İlçe Başkanı Rıza Gik, İHH Beykoz Şube başkanı Uğur Yoleri, Beykoz Samsunlular Dernek Başkanı Ömer Altun, Beykoz Muhtarlar Dernek Başkanı Hüsnü Kolcu, Dost Beykoz Yazarları Ekrem Tuncer ve Salih Şişman katıldı.

Programın bir sonraki bölümünde Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı Tanıtım Medya Birimi tarafından hazırlanan 'ahde vefa' isimli video katılımcılara izletildi.

Ahde vefa videosunun ardından daha önce Milli Görüş camiasında İlçe Başkanlığı yapan isimler, bazı anekdot ve anılarını anlatarak birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Milli Görüş mensubu isimlere plaket takdim edildi.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığının organize ettiği 'ahde vefa' gecesinin onur konuğu Genel Başkan Yardımcısı Selman Esmerer kapanış konuşmasını gerçekleştirdi.

"Mücahit büyüklerimize Allah rahmet eylesin"

Ahde vefa gecesinin geleneksel hale getirerek yıllardır devam ettirdiği için Saadet Partisine Beykoz teşkilatına teşekkür ettiğini söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Esmerer, "Beykoz teşkilatımıza bu güzel geleneği devam ettirdikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. İhlas ve samimiyet abidesi ağabeylerimiz ve kardeşlerimiz buradalar, Allah hepsinden razı olsun. Cennet mekan hocamızı da rahmet ve minnet ile anıyoruz. Dava arkadaşlarını muhabbetle anıyoruz. Beykoz'dan birçok mücahit büyüğümüz ayrı ayrı ahrete intikal ettiler, Allah hepsine rahmetiyle muamele eylesin" ifadelerini kullandı.

"Erbakan Hocamız, ne yapmak istedi?"

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın ne yapmak istediğini kısaca anlatan Esmerer, "Son asrın mücahidi Prof. Dr. Necmettin Erbakan ne yapmak istedi? Siyonizm, emperyalizm ve küresel sermaye bunu yıkarak başarılı oldu. İslam dünyası tespihin taneleri gibi darmadağın oldu. Batı, Dünyaya hakim oldu. Fakat hem İslam dünyasına, hem mazlum milletlere, kan, göz yaşı ve ölüm getirdi. Dünyada bir sömürü sistemi kurdu, bunu da bankalar üzerinden gerçekleştirdi. Bir faiz sistemiyle bütün dünyayı kontrol altına aldı. Ve, dünya insanları köledir, Yahudi efendidir ifadesinin bu yolla gerçekleştirdiler. Mekanı cennet olsun, hocam bu siyonizmin yönetim biçimlerini en iyi tanıyan, dünyayı nasıl idare ettiklerini, nasıl gizli dünya devleti kurduklarını çok iyi çözmüştü. O yüzden dünya siyonizminin cennet mekan Abdülhamit Han gibi hedefindeydi. Dört tane partisi kapatıldı, yargılandı. Hepsinde de gerekçe İslami kuralları topluma uygulamak istiyor. Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin verilmiş en büyük kararlarıyla öbür dünyaya gitti. Bize düşen, öncelikle vefalı olmaktır" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Saadet Partisi, Milli Görüş, Vefa, Genel Başkan Yardımcısı, Selman Esmerer, İl Disiplin Kurulu Üyesi, Şahin Soylu

reklam
1 Yorum
Cenk 31.05.2017 17:24:19

Bende programdaydım, emektar, vefakar, cefakar , milli görüşçü büyükkerimizin emanetine sahip çıkılması gerektiğini , ülkemizin milli ve manevi kalkınması için milli görüş hareketine her daim ihtiyaç olduğunu bir kez daha anladım

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"