SP Beykoz, 1 Kasım Seçimleri için sahaya iniyor

  • Güncelleme: 12.03.2020 14:43
  • Okunma: 9459 kez
  • Yorum: 1
Saadet Partisi İlçe Teşkilatı, 1 Kasım'da Beykoz’dan aday gösterilen isimleri basına tanıttı.
SP Beykoz, 1 Kasım Seçimleri için sahaya iniyor

Saadet Partisi İlçe Teşkilatı, 1 Kasım'da Beykoz’dan aday gösterilen isimleri basına tanıttı.

Daha önce ilçede yalnızca Dost Beykoz'un haberleştirdiği SP Beykoz'un ilçeden 4 ismi 1. Bölge'den Milletvekili Adayı olarak çıkarması konusu, bugün kahvaltılı bir toplantıda ele alındı. Beykoz yerel basınını kahvaltılı bir organizasyonla İBB Beykoz Koru Tesisleri'nde ağırlayan Saadet Partisi, Milletvekili Adayları'nı tanıttı. Daha önce Kasım 2014'te gerçekleştirilen Kurultay'da İlçe Başkanı olan ve 1 Kasım'da Milletvekili Adayı olması nedeniyle yerine Habib Ketenoğlu'nun vekâlet ettiği Şeref Kaçmaz, tanıtım sırasında önemli açıklamalar yaptı. Saadet Partisi'nin neden kapatılan 4 partinin ardından 5. parti olarak kurulduğu konusunda adeta 'manifesto' okuyan Şeref Kaçmaz, "Bizler, yeryüzünde; sadece Beykoz, İstanbul ya da Türkiye değil; yeryüzünde hakkın ve adaletin tesis edilmesi için mücadele ediyoruz. Bunu da 45 yıldır sürdürüyoruz. Sadece Türklerin, Kürtlerin, Arapların, Çerkezlerin değil; bütün dünyada yaşayan insanların hak ve adalet ölçülerinde yönetilmesi ve yaşaması için mücadele ediyoruz" şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı tarafından İBB Koru Tesisleri'nde düzenlenen kahvaltılı toplantıya, SP Beykoz İlçe Başkan Vekili Habib Ketenoğlu evsahipliği yaptı. Seçim İşleri Başkanı Muhammet Kalaycı'nın sunumunu yaptığı toplantıya, SP İstanbul 1. Bölge'den 6. sıra Adayı Ahmet Adnan Tüzün, 15. sıra Adayı Şeref Kaçmaz, 17. sıra Adayı Fatih Akdağoğlu, 30. sıra Adayı Muammer Koç, SKM Başkanı Hafi Çağlar ve yöneticiler katıldı. Söze ilk olarak başlayan SP Beykoz Seçim İşleri Başkanı Muhammet Kalaycı, toplantının seyri konusunda bilgilendirme yaptı. Daha sonra ise ilk olarak sözü SP Beykoz İlçe Başkanvekili Habib Ketenoğlu'na bıraktı. 7 Haziran Seçimleri'nin sonrasında Meclis'te bir koalisyon kuramayan 4 partiyi eleştirerek söze başlayan Ketenci, şunları söyledi:

SP Beykoz Başkanvekili Habib Ketencioğlu: “Milli Görüş, mutlaka Meclis’te yer almalı!”

"Biliyorsunuz bir seçime gidiyoruz. Bu seçim, TBMM'de bulunan 4 partinin anlaşamaması nedeniyle gerçekleşen bir seçimdir. Milli Görüş'ün Meclis'te olduğu dönemlerde hatırlarsanız, 'Hiç olmayacak' denilen şeyler olmuştu. O dönemlerde koalisyon Hükümetleri kurulmuştu ve Türkiye'ye büyük hizmetler yapıldı. Ama yine görüyoruz ki, şu an Meclis'te bulunan partiler, kendi aralarında bile anlaşamadılar ve memleketi bir seçime götürüyorlar. 7 Haziran Seçim sonuçları aynı şekilde 1 Kasım'a da yansırsa, yeniden 3. kez bir seçim mi olacak?

Artık bu kısır döngüyü bozmanın ve Saadet Partisi'nin Meclis'e girmesinin vakti gelmiştir. Bu millete hizmet edecek kadroların mutlaka artık Meclis'e girmesi lazım... Bizim burada olan 4 Aday arkadaşımıza inşallah Beykoz ve İstanbul teveccüh gösterir ve onları Meclis'e gönderir... İnşallah biz de Meclis'te başarılı hizmetler yaparız. Biz ne yaparsak yapalım, Allah'ın takdiri haktır. Allah ne dilerse o olacak ama biz elimizden geldiği, gücümüzün yettiği kadar Beykoz Halkı'nı kapı kapı dolaşarak bu 4 Adayımızı tanıtacağız ve davamızın Meclis'te olması için mücadele edeceğiz."

SP'li Şeref Kaçmaz, özgeçmişi konusunda bilgi verdi'

Habib Ketenoğlu'nun ardından ilk olarak Adaylar'dan SP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Şeref Kaçmaz söz aldı ve özgeçmişiyle ilgili kısa bir bilgilendirme yaptı. İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu olan Kaçmaz, Anadolu Üniversitesi'nde hâlâ öğrenci olduğunu kaydederek, şöyle dedi:

Beykoz Fatin Hoca İlköğretim Okulu’nda İlkokulu ve Ziya Ünsal'da da Ortaokulu bitirdim. Devamında Anadoluhisarı Ticaret ve Meslek Lisesi'nde öğrenim gördüm. İTÜ İşletmecilik Bölümü'nü ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldum. Halen Anadolu Üniversitesi'nde Adalet Meslek Yüksekokulu'nda öğrenciyim. Beykoz'da 1985 yılında Ortaçeşme Spor Kulübü'ne bağlı olarak Amatör Basketbol Ligi'nde oynadım. 1987-1988 yıllarında Beykozspor'un bünyesinde Amatör Boks ile uğraştım. Gümüşsuyu Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi'yim. Beykoz Kızılay Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi'yim. Beykozlu Giresunlular Derneği Üyesi'yim.

1981 yılında Milli Görüş'ün temsilcisi Refah Partisi'yle tanıştım. Siyasi harekete o gün başladım. Akabinde, Milli Gençlik Vakfı Üniversite Başkanlığı görevinde bulundum. Beykoz'a döndükten sonra Refah Partisi'nin Mahalle Temsilcilikleri'nde çeşitli görevler aldım. 2002 yılında Saadet Partisi İlçe Sekreteri oldum. 2008 yılına kadar bu görevi icra ettikten sonra, 2008-2012 yılları arasında Anadolu Gençlik Derneği'nin Beykoz Şubesi'nde Mali İşler Sorumlusu görevini yürüttüm. 2010 yılında, Necmettin Erbakan Hocamızın son Genel Başkanı olduğu Kongre'den sonra Saadet Partisi'nde İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlendirildim. 2014 Mart Yerel Seçimleri'nde Beykoz SKM Başkanı'ydım ve 2014 Kasım ayında gerçekleştirdiğimiz Kongre'de Beykoz İlçe Başkanı olarak görevlendirildim. Şu an ise Saadet Partisi 1. Bölge Milletvekili Adayı olarak görevlendirilmiş bulunmaktayız. Evliyim, 2 çocuk sahibiyim. Özel bir şirkette yönetici olarak görev almaktayım.”

SP Milletvekili Adayı Şeref Kaçmaz: "Biz Türkiye'deki siyasi partilerin değil; dünyadaki bu bozuk düzenin alternatifiyiz!"

İstanbul 1. Bölge'den Milletvekili Adayı olarak gösterilen Saadet Partisi İlçe eski Başkanı Şeref Kaçmaz, partisiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Daha önce 4 defa kapatılmasına rağmen, 5. kez olarak neden bir araya geldiklerini anlatan Şeref Kaçmaz, görüşlerini şu şekilde savundu:

"Bizim 17 yaşında başlamış olduğumuz mücadele, bir amacı, bir hedefi ve bir davayı önemseyen, değer veren bir mücadeleydi. Milli Görüş'ün 4 siyasi partisi de kapatıldı ve sonuncu partisi de Saadet Partisi’dir. Neden bu 4 partisi kapatıldı ve neden bu insanlar 5. partiyi kurdular da mücadeleye devam ediyorlar? Bunu bir cümleyle özetlemek gerekirse şunu söyleyebilirim: Bizler, yeryüzünde; sadece Beykoz, İstanbul ya da Türkiye değil; yeryüzünde hakkın ve adaletin tesis edilmesi için mücade ediyoruz. Bunu da 45 yıldır sürdürüyoruz. Sadece Türklerin, Kürtlerin, Arapların, Çerkezlerin değil; bütün dünyada yaşayan insanların hak ve adalet ölçülerinde yönetilmesi ve yaşaması için mücadele ediyoruz.

Şunu bir kere net olarak ortaya koymamız lazım: Bizi diğer bütün siyasi partilerden ayıran en önemli özelliğimiz, bütün insanların kurtuluşu için mücadele ediyor olmamızdır. Biz Saadet Partisi olarak AKP'nin CHP'nin MHP'nin HDP'nin ya da seçime giren diğer 15 partinin alternatifi değiliz. Bizim rakibimiz siyasi partiler değil... Biz, adaletsiz, bozuk, sömürüye dayalı düzenin alternatifiyiz. Biz, bu bozuk düzenin alternatifiyiz…"

‘Ahmet Adnan Tüzün, Cizreli Avukat ve Kavacık’ta ikamet ediyor…’

Şeref Kaçmaz'ın ardından diğer Adaylar da kısaca kendilerini tanıttılar ve Saadet Partisi'nin siyasete bakışı konusunda düşüncelerini paylaştılar. Daha önce 7 Haziran seçimlerinde de BBP-SP ittifakıyla Milletvekili Adayı olan Fatih Akdağoğlu, Doğu Akdeniz Üniversitesi mezunu ve 1981 doğumlu olduğunu dile getirdiği konuşmasında, SP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürütmeye devam ettiğini söyledi. Ahmet Adnan Tüzün de Cizre doğumlu olduğunu ve İstanbul Cizreliler Derneği Başkanı görevlerini yürüttüğünü dile getirdi. Bir diğer Milletvekili Adayı olan ve aynı zamanda SP Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Listesi'nde de yer alan Muammer Koç da kendisini tanıttı ve Saadet Partisi'nin 1 Kasım Seçimleri'nden başarılı bir şekilde çıkacağını sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

beykoz37 (6 yıl önce)

Çalışmalarınızda muvaffakiyetler dileriz .

Yorum Yaz