SP Adayı Kaşıtoğlu Beykoz Muhtarlarıyla buluştu

  • 27.01.2019 19:15
  • Güncelleme: 28.01.2019 11:02
  • Okunma: 8919 kez
  • Yorum: 2
Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Muhtarı ile Kayalar Pastanesi’nde buluştu.
SP Adayı Kaşıtoğlu Beykoz Muhtarlarıyla buluştu

Burada çeşitli açıklamalar yapan Kaşıtoğlu, muhtarlara yönelik, Sizinle birçok ortamda birçok platformda iş vesilesiyle bir araya geldik. Sorunlarınızı konuştuk. Sorunlarınıza çözüm üretme konusunda çaba sarf ettik.” ifadelerini kullandı.

“Bize içimizden bir başkan lazım”

Programın açılışını yapan İlçe Başkan Vekili Muhammed Kalaycı,  “Yaklaşmakta olan seçimler tüm ülkemiz için önem arz etmekle birlikte Beykoz’umuz için ayrı bir önemi vardır. Beykoz’umuzun uzun yıllar çözülmemiş problemleri var. Bu problemleri çözecek, bu problemlere karşı projeleri olan ve bu problemleri birebir yaşamış olan bir adaya ihtiyacımız var. Beykoz’un dokusuna dokunmamış, havasını hissetmemiş adaylarla çözüm gelmeyeceğine inanıyoruz. Bize içimizden bir başkan lazım. Biz de bu hassasiyeti göstererek Sayın Muharrem Kaşıtoğlu beyi Beykoz Belediye Başkan Adayı olarak sizlere taktim ediyoruz” dedi.

İlçe Başkan Vekili Muhammet Kalaycı’nın yapmış olduğu açılış konuşmasının ardından sözü SP Beykoz Belediye Başkan Adayı Muharrem Kaşıtoğlu aldı.

 “Birçok şeyi başardık”

Beykoz’da uzun yıllar siyasetle iç içe olduğunu belirten Kaşıtoğlu, “Sizinle birçok ortamda birçok platformda iş vesilesiyle bir araya geldik. Sorunlarınızı konuştuk. Sorunlarınıza çözüm üretme konusunda çaba sarf ettik. Yaptıklarımız oldu, yapamadıklarımız oldu. Ama her zaman birbirimizi kırmadan dökmeden bir yol arkadaşlığı yapmaya çalıştık sizlerle. Bana defalarda Belediye Başkanı Yardımcısı iken aradığınızda, ziyaretime geldiğinizde ya da çeşitli sebeplerle sizlerin mekanlarınıza geldiğimde çeşitli sorunları talepleri dile getirdiniz ki ben hiçbirinizden şahsi bir talep gelmedi. Hepinizin derdi ortaktı. Yaşadığınız bölgeye, sorumluluğunu aldığınız mahalle insanına hizmet etmek için çabalıyoruz. Zaman zaman aramızda gerginlikler oldu. Bu gerginlikler tatlı gerginliklerdi. Sorunun çözülmesine dair gerginliklerdi. Elbette birçok şeyi başardık. Beykoz’da hizmet noktasında çok şey var bu durumda. Hepimizin bildiği gibi ben de biliyorum” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz’un birtakım problemlerinden bahsetti.

“Bu bir avantajdır elbette”

Kaşıtoğlu, “Baktığımızda büyük bir köy olarak tarif edebileceğimiz, insanların birbirlerini yakından tanıdığı ilçede yaşamanın kıymetini de bilmek lazım. Bu bir avantajdır elbette. Bugüne kadar Beykoz’un sorunlarına dair birçok araştırma, inceleme yapıldı. Yakın zamanda yaptığımız anketlerde de yine Beykoz’un sizin de yakından bildiğiniz sorunları karşınızda çok sıralama değişmese de duruyor. İmar problemi, çevre problemi, trafik problemi vs… genelleyeceğimiz ulaşım problemi, işsizlik problemi ki, o son yaptığımız ankette biraz daha artmış durumdadır. Maalesef işsizlik gibi problemler karşımıza çıkıyor” diye konuştu.

“Beykozlu olmak…”

‘Beykozlu olmak, Beykoz’da doğmuş olmak değildir’ şeklindeki düşüncesini muhtarlarla paylaşan Kaşıtoğlu, “Beykoz’da doğabilirsiniz. Beykoz’da sabah evden işinize gidersiniz. Akşam dönersiniz. Beykoz’da sadece konaklama yeri olarak da yaşayabilirsiniz elbette Beykozlusunuzdur ama Beykoz’u tanımak demek sadece üç, beş sokağını bilmek oralara iş vesileleriyle gitmek demek değildir. Boşa gittikten sonra da bir anlamı yoktur. Beykoz’un dokusuna hakim olmak gerekir. Örnek Köye gittiğinizde Osman abinin muhtarlık olarak sorunlarını bilmek gerekir. Bunlarla iç içe olmak gerekir. Oraların sorunlarına karşı çözümlere hakim olmak gerekir. Beykoz, sisteme oturmuş, dertlerin minimum seviyeye düşmüş bir ilçe olmadığı için buranın muhtarları, yerel yöneticileri, başkan yardımcıları ve belediye başkanlığı gerçekten diğer ilçelerin yerel yöneticilerine çok daha fazla performans ortaya koymaları gerekiyor” dedi.

SP Beykoz Belediyesi Başkan Adayı Muharrem Kaşıtoğlu, yapmış olduğu konuşmada bir ricada bulundu.

“Bir niyetle yola çıktık”

Kaşıtoğlu, “31 Mart yerel seçimlerinde, bir niyetle yola çıktık. Beykoz’u iyi yöneteceğimize dair bir inançla yola çıktık. İyi yöneteceğiz. Bu konuda mütevazi değilim çünkü Beykoz’un sorunlarını ve çözümlerini büyük ölçüde bilen hatta Beykoz’u bu anlamıyla en iyi bilen insanlardan birisiyim. Bunun avantajını da inşallah kısmet olur da Belediye Başkanı olduktan sonraki çalışmalarımızda bunun avantajını elbette kullanacağız. Sizden ricam şudur; her partinin mensubu, her partiye gönül vermiş muhtarlarımız, her siyasi görüşten muhtarlarımız var burada. Çok iyi bildiğiniz için bunu söylüyorum. Beykoz’a hizmet edecek, Beykoz’u bilen, hizmet etme potansiyeli olan, geçmişte yaptıklarıyla geleceğe dair bir fikir veren insanları mutlaka desteklemenizi istiyorum” ifadelerini vurguladı.

Haber Merkezi

Yorumlar (2 Yorum)

emine okutan (3 yıl önce)

Başkanvekili sayın Kalaycı Bey "içimizden bir başkan lazım" demiş Sizin adayınız daha sizin içinizden değil onu ne yapacağız ;)

Cafer (3 yıl önce)

Hayırlı olsun

Yorum Yaz