Sağlık

Sözde hayvan severlerin acil servis istismarı

05.01.2016 14:15
| | |
11825

Video galeri

Beykoz Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne giren köpeğin güvenlik görevlilerince dışarı çıkartılması sözde hayvan severler tarafından istismar edildi.

1 Ocak 2016 gecesi, etrafta dolaşan bir kişinin peşine takılarak Beykoz Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne giren köpeğin güvenlik görevlilerince dışarı çıkartılması sözde hayvan severler tarafından istismar edildi.

Sosyal medyada; asparagas ve aslı astarı olmayan paylaşımlarda bulunan sözde hayvan severler, yaptırmış oldukları sipariş haberde Beykoz Devlet Hastanesi'nin telefonunu vererek, vatandaşların mağduriyetine yol açtı.

1 Ocak 2016 gecesi Beykoz Devlet Hastanesi acil servisine giren köpeğin görevlilerce dışarı çıkartılmasını istismar eden sözde hayvan severler, hastane personeline yönelik aslı astarı olmayan iddialarda bulundular.

Bir haber sitesindeki, Ecem Parlayan imzalı haberde; Beykoz Devlet Hastanesi personelinin köpeği döverek dışarı çıkardığı ve köpeğe sopa ve sandalyelerle saldırıldığını iddia edilerek, hastane personeline olmadık hakaretlerde bulunuldu.

Şikayetler üzerine yapılan incelemede olayın istismar edildiği ve acil servise giren köpeğin, yine sürekli hastane önünde dolaşan bir kişinin acil servise girmesi üzerine peşine takıldığı ortaya çıktı.

Kişi çıkartılınca köpekte çıktı...

Beykoz Devlet Hastanesi güvenlik kayıtları üzerinde yapılan inceleme sonucunda hastane personelinin köpeğe yönelik her hangi darp yapmadığı, güvenlik görevlisinin süpürge ile yol göstererek dışarı çıkarttığı köpeğin, peşine takılan kişinin hala acil serviste olması nedeniyle tekrar acil servise girdiği gözlendi.

Acil serviste muayene olmak üzere bekleyen vatandaşların korkması sonucu, hastanede her hangi bir işi olmayan ve köpeğin peşine takılarak geldiği kişinin güvenlik görevlilerince dışarı çıkartılması üzerine köpek yine aynı kişinin peşine takılarak dışarı çıktı.

Hastane telefonu kilitlendi...

Hastaların korkması ve enfeksiyon endişesiyle köpeğin acil servis dışına çıkartılmasını istismar eden sözde hayvan severler sosyal medya üzerinden hastane telefonunu yayınladı ve taraftarlarını kendilerine destek vermeye çağırdılar. Bunun üzerine hastane telefonu kilitlenirken, hastaneyi arayan Beykozlu vatandaşlar mağduriyet yaşadılar.

Sözde hayvan severler ise sosyal medya üzerinden hastane personeline olmadık hakaretler ettiler...   

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber Sitesi, Beykoz Devlet Hastanesi, Acil Servis, Sokak Köpeği, İstismar, Hayvanseverler

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"