Güncel

Sözcü'nün Beykoz yalanı

09.02.2016 14:50
| | |
6313

Sözcü Gazetesi'nde yer alan bir haberde Beykoz Belediyesi haksız yere zan altında bırakıldı.

Sözcü Gazetesi'nde yer alan bir haberde Beykoz Belediyesi haksız yere zan altında bırakıldı.

Ulusal yayın yapan gazetelerden birisi olan Sözcü, yayınladığı bir haberle Beykoz Belediyesi'ni haksız bir şekilde zan altında bıraktı. Sözcü'nün Ankara Bürosu muhabirlerinden Deniz Ayhan imzalı haberde, "AKP'li Yücel Çelikbilek'in başkanlığını yaptığı Beykoz Belediyesi, skandal bir karara imza attı" başlığı kullanıldı. Muhabir Deniz Ayhan'ın içinde bulunduğu 90 kişi tarafından 'retweet' edilen (sosyal medyada paylaşılan) haber, Beykoz'un haksız bir yere zan altında bırakılmasına neden oldu. Beykoz Belediyesi, söz konusu Şehit Sokakları'nın isimlerini 'navigasyon cihazlarında karışıklığa neden olması' gerekçesiyle ve 'mükerrer' olduğu için kaldırmıştı. Dolayısıyla Sözcü'nün "Kaldırıldı" dediği sokakların tümü Beykoz'da şu an vardı ancak aynı isimle başka mahallelerde olan aynı sokak isimlerinden birisi kaldırılmıştı.

Öte yandan konuya dair sokak isimleri paylaşan ve kamuoyunda Ergenekon Davası Avukatı olarak tanınan Vural Ergül de Beykoz'daki sokak isim değişikliğini "Oha!" şeklinde yakışıksız bir nidayla Twitter adresinden duyurdu. Kendisini "57. Alay Avukatı, Adli Terörle Mücadele Uzmanı,Gizli Tanık Dedektörü,Hukuk Tarihinde duruşma salonundan iki savcıyı birden kovalayarak kaçıran tek avukat!" olarak tanımlayan Vural Ergül'ün yakışıksız iletisini Twitter adresine 'sabitlediği' de tespit edildi. Böylece Vural Ergül, herhangi bir paylaşımda bulunsa bile sayfasını açanlar ilk olarak Beykoz Belediyesi'yle ilgili 'yakışıksız' ifadeyle dolu 'yalan' bir paylaşımı görecekler.

'Masa başında haber'

Hayatı boyunca kaç kez Beykoz'a geldiği bilinmeyen Ankaralı bir muhabir, oturduğu yerden haber yapmakla kalmadı; haksız bir şekilde bir Belediye'yi itham etti. Sözcü Gazetesi'nde yayınlanan habere göre, Deniz Ayhan imzalı haberde, Beykoz Belediyesi ve Başkanı Yücel Çelikbilek hedef gösterilerek, "Şehitlerin adı geçen sokak isimlerinin kaldırıldığı" iddia edildi. Konunun muhatabı olan Beykoz Belediyesi'ni aramaya bile tenezzül etmeyen muhabir, haberin sonunda ise Vural Ergül adlı bir avukatın görüşlerine yer verdi. Bir avukat olmasına rağmen siyasi bir açıklamayı uygun bulan Vural Ergül ise tehlikeli bir yorumda bulunarak, "AKP’li belediyelerin sokaklardan şehit isimlerini silmesi, 'yeni açılım' için kamuoyunda PKK terörünün izlerini silip unutturmak gayreti" dedi.

Özensiz bir şekilde hazırlandığı açık olan haberde, Şehit Mehmet Ali Sokağı'nın Polatlı Sokağı... Şehit Murat Akgül Sokağı'nın Muştu Sokağı... Şehit Murat Güler Sokağı'nın Söğütlü Sokağı... Şehit Özcan Kan Sokağı'nın ise Düziçi Sokağı olarak değiştirildiği vurgulandı. Çubuklu'da bulunan Şehit Murat Akgül Sokağı'nın Muştu Sokağa dönüşmesinin ardından ismin Beykoz'dan tamamen silindiğini zanneden Sözcü Zihniyeti; söz konusu sokağın, Şehit'in ailesinin de ikamet ettiği Gümüşsuyu'nda yaşamaya devam ettiğini atlamış oldu.

‘Özür dileyecekler mi?’

Şimdi ise Beykoz Belediyesi'ni olduğu kadar ilçede yaşayan Şehit Aileleri'ni de inciten Sözcü Gazetesi'nin yazılı olarak bir özür dileyip dilemeyeceği; yanlış haberi sosyal medya hesabında asılı tutan Avukat Vural Ergül'ün ise paylaşımı sayfasından kaldırıp kaldırmayacağı merak ediliyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Şehit, Sokak İsimleri, Sözcü Gazetesi, Yücel Çelikbilek, Vural Ergül

reklam
2 Yorum
yakup12.02.2016 09:48:29

adamların hangi haberi dogru ki

erol ölmez / Ergenekon Sanığı10.02.2016 15:55:09

av. vural ergül dediğiniz kişi yalan ve algı yaparak saldırmasını seven zavallı biridir ve kendisini sözde ulusalcı cumhuriyetçi atatürkçü gösterir aslında tümü yalandır. ergenekon davasında bu ve bunun zihniyetindekilerin gizli fetocu olduğu ispatlanmıştır bununla av. vural ergül ile ilgili söylenecek çok söz var.? Beykoz Belediyesine çamur at iz kalsın politikasını yürütüyor asla itimat edilmeyecek arızalı zavallı bir avukattır lütfen bu tipleri önemsemeyiniz.( Saygılarımla Erol Ölmez Ergenekon Sanığı )

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"