Kültür

Tartışmalı kitaplar Beykoz'daki Fuardan kaldırıldı

Tartışmalı kitaplar Beykoz'daki Fuardan kaldırıldı
25.04.2017 09:11
| | |
6555

Beykoz Belediyesi'nden yapılan açıklamada, çocukları olumsuz etkileyeceği söylenen tartışmalı kitapların fuardan kaldırıldığı açıklandı...

Beykoz'da kurulan 3. Çocuk Kitapları Fuarında çocukları olumsuz etkileyecek kitapların satıldığına ilişkin tartışmaların büyümesi üzerine bir açıklama yapan Beykoz Belediyesi duruma açıklık getirdi.

Çccuk kitapları fuarının Beykoz'un onur vesilesi olduğuna yer verilen açıklamada, söz konusu kitapların davetli olmayan yayınevlerine ait olduğu ve Beykoz Belediyesi'nin bundan bilgisi olmadığı söylendi.

Açıklamada şöyle denildi:

Beykoz’da ev sahipliği yapmaktan onur duyduğumuz, bu yıl 75 yayınevi, 75 yazar ve 150 etkinlikle kapılarını açan “3. Beykoz Çocuk  Kitapları Fuarı” Türkiye’de çocuklarla kitapları buluşturan en önemli etkinliktir.

Her yıl çocuk edebiyatının duayen isimlerinin onur yazarı olduğu fuarımızda, bu yıl onur yazarı olarak Gülten Dayıoğlu’nu ağırlıyoruz.

Alanında Türkiye’de ilk ve tek olan çocuk kitapları fuarımız, her yıl on binlerce çocuğumuzu kitapla buluşturmakta, aileler ve öğrencilerimiz tarafından ilgi ve takdirle takip edilmektedir. 

 

Söz konusu kitaplar Beykoz Çocuk Kitapları Fuarından kaldırıldı

3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı kapsamında, katılımcı yayınevleri belli olmasına rağmen, iki yayınevinin standında fuara davetli olmayan yayınevlerinin birkaç kitabı bilgimiz dışında satışa sunulmuştur. Konu fark edildiği andan itibaren gerekli müdahale yapılarak, söz konusu kitaplar fuardan kaldırılmıştır.  

Çocukların ve ailelerin dijital bağımlılık tehlikesiyle karşı karşıya olduğu ve çocuklarda okuma oranlarının hızla gerilediği bir dönemde, çok önemli bir misyonu üstlenen fuarımızı gölgelemeye yönelik maksatlı değerlendirme ve paylaşımları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Beykoz Belediyesi olarak, art niyetli tüm girişimlere rağmen, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da milli ve manevi değerlerimizi önceleyerek, ülkemizin kültür ve eğitim hayatına kararlılıkla destek olmaya devam edeceğiz.

Konuya hassasiyet gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. 

Saygılarımızla,

BEYKOZ BELEDİYESİ

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Çocuk Kitapları Fuarı

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"