Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı

  • 0
  • 13621
Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı
Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı
Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı

Beykoz Belediyesi ile BEM-BİR-SEN (Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası) arasında sosyal denge sözleşmesi imzalandı.

Beykoz Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, çalışanlar arasında sosyal dengeyi ve adaletli ücret  dağılımını  sağlamak amacıyla  sözleşmeyi imzaladıklarını belirtti. Başkan Çelikbilek, “Mali imkanlarımız ölçüsünde her zaman çalışanlarımızın yanında olduk. Sosyal denge sözleşmesi ile çalışanlarımızın ekonomik durumunu, sosyal devlet ilkesi çerçevesinde düzeltmek, aynı işi yapan kişiler arasında ücret dengesini sağlamak istiyoruz. Çalışanlarımızın performanslarını da olumlu etkileyecektir. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

İmza töreninde konuşan BEM-BİR-SEN Genel Sekreteri ve İstanbul İl Başkanı Levent Uslu ise, Avrupa yakasında birçok belediye ile sözleşmenin imzalandığını ancak, Anadolu yakasında ilk olarak Beykoz Belediyesi ile sözleşme yapıldığını belirterek, “Yücel Çelikbilek ve Beykoz Belediyesi’nin diğer yetkilileri, sözleşme sürecinde imkanları ölçüsünde memurlarımız için elinden geleni yaptılar. Şimdi sıra çalışanlarda. Bunun hakkını vermek için gösterdikleri gayreti artırarak devam ettireceklerinden şüphem yok. Yücel Bey bugüne kadar her zaman çalışanlarının yüzünü güldürmüştür. Kendisini çalışanın yerine koyarak hareket etmiştir bugüne kadar. Çalışanını düşünen Başkanı, çalışma arkadaşları da  gereğini yerine getirerek hizmet vermelidir. Yaptığımız hizmet, vatana, millete yapılan hizmettir. Ne kadar hizmet edersek o kadar mutlu oluruz. Beykoz Belediyesi ile yaptığımız görüşmeler ve sözleşmeler diğer belediyelere de örnek olacaktır. Hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, BEM-BİR-SEN Genel Sekreteri ve İstanbul İl Başkanı Levent Uslu, Belediye Başkan Yardımcısı M.Hanefi Dilmaç ve BEM-BİR-SEN 7 Nolu Şube Başkanı Niyazi Karakoç sözleşmeyi imzaladılar.

Sözleşmeye göre, 657 Sayılı DMK’ya tabi olan ve fiilen görev yapan başkan yardımcıları ve birim müdürlerine aylık 1.000 TL, diğer memurlara ise aylık 500 TL sosyal denge yardımı yapılacak. Ayrıca Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramlarında da 500’er TL yardım yapacak. 

Haber Merkezi

Taksi şoförleri yeni yasayı tartıştı.
Önceki Taksi şoförleri yeni yasayı tartıştı.
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz