Siyaset

Sorunu en iyi Sayın Başbakan biliyor

Sorunu en iyi Sayın Başbakan biliyor
2014.08.31 00:00
| | |
6631

Video galeri

İmar konusunda açıklamalarıyla CHP’nin en önemli ismi haline gelen Harita Mühendisi Aydın Düzgün Ulusal TV’de yayınlanan Eko Politik programında Beykoz’da yaşanan 2B tartışmalarına ışık tuttu.

Yaklaşık 1 saat süre ile devam eden programa gazeteci Yaşar Kaba ile birlikte katılan Aydın Düzgün, Beykoz Belediyesi’nin, Beykoz halkının gelir durumuna ilişkin yapmış olduğu araştırmadan yola çıkarak yaşanan mağduriyeti dile getirdi.

Beykoz halkının mağduriyetinin en iyi bilenlerden birisinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ifade eden Aydın Düzgün, 94-95 yıllarında İl Başkanı olan Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, Gümüşsuyu Mahallesi’ne geldiğini ve bu tapu sorunun kendisinin halledeceğini ifade ettiğini hatırlattı.

Beykoz’da 20 bine yakın 2B parseli olduğunu ve bu parsellerin % 46’sinin hak sahibinin 0 ile 1000 lira arasında geliri olduğunu diğerinin ise 0 ile 1500 lira arasında gelire sahip olduğunu belirten Aydın Düzgün, Görele Mahallesi’nde 500 lira fiyat belirlendiğini, fiyatlara bakıldığında 400 metrekare yerin 250 TL’den 100 bin lira yaptığını söyledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Harita Mühendisi, Ulusal TV, Yaşar Kaba, Aydın Düzgün

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"