Yaşam

Son isteğim, ölmeden önce Erdoğan'ı görmek!

Son isteğim, ölmeden önce Erdoğan'ı görmek!
10.03.2015 20:54
| | |
6651

78 yaşındaki Giresunlu Fecriye Anne, Dost Beykoz aracılığıyla Cumhurbaşkanlığı'na mesaj gönderdi ve açık adresini verdi.

Beykoz Çankırılılar Derneği'ndeki Tuz Odası, halkın 'ücretsiz' kullanımına açıldığından bu yana on binlerce kişiyi ağırladı. Dernek Başkanı Bilal Karabacak, Dost Beykoz'a verdiği özel mülakatta, yakın zamanda Malatya'dan bir ailenin tuz odasının şifasını duyup geleceğini haber verdi. Bu sırada Çengelköy'den Fecriye Gül ve Sultanbeyli'den Genç Ailesi de Tuz Odası'nda şifa bulabilmek için Derneğe gelmişti. Dost Beykoz'u karşısında gören 78 yaşındaki Fecriye Anne ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan sevgisini yaşlı gözleriyle dile getirdi ve şöyle dedi: "Evlâdım, ne olur Erdoğan'a söyleyin. Onu çok seviyorum. Bir kez olsun ölmeden onu göreyim, bir sarılayım. Başka bir şey istediğim yoktur..."

Dost Beykoz, Ortaçeşme'de bulunan Çankırılılar Derneği'ni ziyaret etti ve Başkan Bilal Karabacak ile bir araya geldi. Gerek romatizma gerekse eklem-kas hastalıklarına iyi gelen; astım hastalarının nefes alış verişlerinde rahatlık sağlayan Çankırı'ya özgü Tuz Odası'nın büyük bir rağbet görmeye devam ettiği öğrenildi. Beykoz dışından ve hatta İstanbul dışından ziyaretçilerin Tuz Odası'na akın ettiğini anlatan Bilal Karabacak, vatandaşlardan bunun için herhangi bir ücret de talep etmediklerini belirtti. Bu sırada tesadüfen Tuz Odası'nda bulunan ve Çengelköy ile Sultanbeyli'den geldiklerini söyleyen bir aileden fotoğraf çekimi için izin istendi. Dost Beykoz Gazetesi'ni gören Fecriye Anne'nin ise birden gözlerinin içi parladı ve güler yüzlü kadın heyecanla isteğini dile getirdi:

‘Fecriye Anne: Erdoğan’ı çok seviyorum, oğlum gibi…”

"Evlâdım ben Çengelköy'den geliyorum. Recep Tayyip Erdoğan'ı çok seviyorum. Ne olur, ona söyleyin, bir kez olsun bana gelsin ona sarılayım. Başka bir isteğim yoktur. Ölmeden son dileğim budur. Ben Erdoğan'ı çok seviyorum."

Astım hastası olan ve bu nedenle Tuz Odası'na geldiğini anlatan Fecriye Gül, bu gelişinin dördüncü kez olduğunu kaydetti. Astım hastası olduğu için 'fıs fıs' kullandığını ifade eden Fecriye Anne, "Allah o aleti icat edenlerden razı olsun..." diyerek, dua etmeyi de ihmal etmedi. Çankırılılar Derneği'nde Tuz Odası'na geldiğinden bu yana sabah namazlarına kalktığında abdest almaya rahat gittiğini vurgulayan Fecriye Gül, kendisinden para almadıkları için Bilal Karabacak ve tüm geçmişlerine 5 vakit namazlarında dua ettiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisi hakkında çıkan haberleri takip ettiği ve Dost Beykoz'a zaman zaman baktığı, Üsküdar'a sık sık geldiği hatırlatılınca da Fecriye Anne açık adresini verdi:

‘Fecriye Anne açık adresini verdi’

"Evladım bak: Çamlıktepe Cami'si var Çengelköy'de... Ata-2 Sitesi Camisi oldu belki ismi... Eskiden bizim sokak Okul Sokak olarak geçerdi: 5 Numara 4. kattayım. Ölmeden bir kez göreyim. Çok seviyorum Erdoğan'ı... Benim oğlum gibi... Eskiden memlekete Görele'ye giderken zorlanırdık; şimdi 'zırt' diye gidiyoruz. Ne olur söyleyin, bir kez ona sarılayım..."

‘Genç Ailesi, ta Sultanbeyli’den Tuz Odası için Beykoz’a geldi…’

Çankırılılar Derneği Tuz Odası'nda Fecriye Annenin dışında bir de Genç Ailesi vardı... Sultanbeyli'den gelen 59 yaşındaki Yaşar Genç ile 50 yaşındaki eşi Esma Genç; çocuklarıyla birlikte ününü duydukları Tuz Odası'na girmek için Beykoz'a gelmişti. Dost Beykoz'un sorularını yanıtlayan Yaşar Bey, 3'ü erkek 1'i kız toplam 4 çocuğunun olduğunu ve 3 oğlunun da üniversite okuduğunu söyledi. Tuz Odası'nı çok beğendiklerini söyleyen Yaşar Genç ve eşi Esma Genç, yetkililere bu ücretsiz hizmet dolayısıyla teşekkür etti.

Dost Beykoz Özel haber

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Beykoz Haber, Beykoz Çankırılılar Derneği, Tuz odası, Bilal karabacak, Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı, Fecriye Gül, Yaşar Genç, Esma Genç, Çengelköy, Sultanbeyli

reklam
1 Yorum
bilal karabacak12.03.2015 14:07:09

Sayın Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür ve Haber Müdürü Ferdi kardeşime böyle bir haber yapdıkları için teşekkürler... Çünkü biz dernekler olarak yapmış oldugumuz faliyetleri, beykoz basını ve ulusal basın kanalıyla halka yansıtıyoruz. Basın olmasa böyle hayır duaları alamayız. Çünkü bu Fecriye teyze öyle dualar ediyorki, yapmış oldugumuz bu tuz odası için bu dualar bize daha fazlalarını yapmamız gerekdigini gösteriyor dernekcilik demek insana hitmet nice hizmetler yapmak için allahım bizlere kolaylıklar versin saygı ve sevgilerimle

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"