Son ankette Beykoz’da AK Parti’yi galip ilan etti

  • 2
  • 11123
Son ankette Beykoz’da AK Parti’yi galip ilan etti
Son ankette Beykoz’da AK Parti’yi galip ilan etti

Seçim Yasaklarının başlamasına az bir süre kala yayınlanan anket sonuçların da da Beykoz’da seçimi AK Parti kazanıyor.

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimlere ilişkin yayınlanan anketler kamuoyunda tepki görse de açıklamaktan geri durulmuyor.

Şu ana kadar açıklanan bütün anketlerde Beykoz’da seçimin galibin AK Parti olacağı yönünde sonuçlar çıkarken, Ada araştırmanın İstanbul ilçeleri için yapmış olduğu saha çalışmasında da AK Parti Beykoz’da ipi göğüsleyen taraf oluyor.

Anketin genelinde ise İstanbul’da 39 ilçenin 21'inde AK Parti önde gözükürken geriye kalan 18 ilçede kazanan partinin CHP olacağı vurgulanıyor.

Öte yandan, denklerin dünya görüşlerine de yer verilirken, ankete katılanların yüzde 32,4'ü kendisini milliyetçi olarak tanımlarken yüzde 30,2'si Atatürkçü olarak tanımladı. Kendisini muhafazakar olarak tanımlayanların oranı yüzde 16,3 oranında kalırken, sosyal demokratlar yüzde 10,5, sosyalist diyenler 5,9, laik diyenler 3,4, ulusalcı diyenler ise yüzde 1,3 oranında kaldı.

Ankete göre 31 Mart 2019 yerel Seçim sonuçlarının Beykoz’da şu oranlarla tamamlanacağı kaydedildi.

AK Parti (Murat Aydın) % 48,4

CHP (Coşkun Tosun) % 36,3

Diğer % 15,3  

 

Meral Akşener Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği’nde
Önceki Meral Akşener Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği’nde
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Yorumlar (2 Yorum)

emine okutan (6 yıl önce)

yani diyorsun ki; hayatında hiçbir yöneticilik ya da belediyecilik tecrübesi olmayan dolayısıyla da hayata geçirdiği tek bir projesi olmayan hayal satan insanlar yerine bu işe yıllarını veren, şehre örnek projeler sunan, yaptıkları yapacaklarının teminatı olan tecrübeli isimlere oyunuzu verin ;)

Yusuf (6 yıl önce)

Bu anket firmalarıda iyi para kazanıyor akpartiden. Ama sonuçta kararsız olan seçmeni korkutarak oyunu almayı başarıyorlar. Oy verecek kardeşlerim ellerini vicdanlarına koyup beykoza hizmet edecek şahsa oy versinler.

Yorum Yaz