Soğuksuspor'un genç yöneticileri

  • Güncelleme: 24.02.2016 10:22
  • Okunma: 6329 kez
  • Yorum: 0
İstanbul Süper Amatör Lig takımlarından Soğuksuspor’un 3 genç yönetim kurulu üyesi Dost Beykoz'a konuştu.
Soğuksuspor'un genç yöneticileri

İstanbul Süper Amatör Lig takımlarından Soğuksuspor’un 3 genç yönetim kurulu üyesi Dost Beykoz'a konuştu.

Emrah Karaca, Mahmut Çelikbilek ve Selçuk Ülker’le Soğuksuspor’un hedefleri üzerinde söyleşi yaptık.

Soğuksuspor kulübüne yönetici olma süreciniz?

En son yapılan olağan kongrede yönetime girdik. 2016 Mayıs ayından beri yönetim kurulunda görev yapıyoruz. Başkanımız Cevat Korkmaz, 2. Başkanımız Mahmut Çelikbilek, bizler yönetim kurulu üyesiyiz. Genel kaptanımız Murat Şişli eşliğinde yönetimle oyuncular arasında köprü vazifesi kurmaya çalışıyoruz. Futbolcularımıza bir yöneticiden ziyade abilik yapmaya çalışıyoruz.

Soğuksuspor’un 3 yıl içinde 2. Amatör Lig'den gelişini ve Süper Amatör Lig Sezonu'nu değerlendirebilir misiniz?

2. Amatör Ligden 1. Amatör Lige 1. Amatör Ligden, Süper Amatör Lige gelişimizde eski yönetim kurulumuz görevdeydi. Kendilerine emekleri ve takımı Süper Amatör Lig  konumuna getirdikleri için teşekkür ediyoruz. Süper Amatör Lige ilk kez bu yıl çıktık. Alışık olmadığımız bir nokta Süper Amatör lig. Adeta amatörün şampiyonlar ligi gibi. Süper Amatör Ligde mücadele eden ve var olmaya çalışan 103 kulüpten birisiyiz. Kendi bünyemizde yetişen oyuncularımızla mücadele ediyoruz. Takım iskeletimiz 3 yıldır aynı oyunculardan kurulu. Kaynaşma sıkıntısı yaşamıyoruz. Dışarıdan çok az arkadaşımızı transfer yapıyoruz. O arkadaşlarımızı da diğerlerinden ayırmadık. Herkese aynı mesafede olmaya çalışıyoruz. İşimizi profesyonelce yapmaya çalışıyoruz. Her idmana yönetimce gideriz. En az 5-6 yöneticimiz antrenmanda takımımızla bir arada olur.Oyuncularımızla maç değerlendirmeleri yaparız. Hatalarımızı gözden geçiririz. Mahallemizdeki esnaflarımızın da katkılarıyla takımımızı oldukça iyi bir konuma getirdik.Biz başarılı olacağımıza inanıyorduk. Play off’un kıyısından döndük. Soğuksuspor kesin küme düşer diyenleri yanılttığımız için çok mutluyuz. Son 3-4 haftaya kadar iddiamızı sürdürdük. Bahçelievler Gümüşhane maçından sonra puan kayıpları yaşadık. Sezonu iyi bir yerde bitirdiğimize inanıyoruz. Eğer biraz şanslı olsaydık playoff grubuna çıkan takımlardan birisi olabilirdik.

Soğuksu halkının takıma ilgisi ve spor’a bakışı nasıl anlatır mısınız?

Soğuksu halkı sporla çok ilgili. Takımımızın devamlı yanındalar. Antrenman ve maçlarda bizi yalnız bırakmıyorlar. Taraftar bazında iyi bir potansiyelimiz var. Paşabahçe stadı çok yakın olduğu için yürüyerek maçımıza geliyorlar. Takımımıza sahip çıkıyorlar. Soğuksu kulübü olarak geceler düzenledik. Sağ olsun esnafımız ve Soğuksu halkı biletlerimizi aldı. Esnafımız oldukça fazla ilgi gösterdi. Gidip de elimiz boş döndüğümüz esnafımız neredeyse olmadı. Bireysel olarak atkı yaptırdık ve 3 gün içinde hepsini sattık. Deplasmanlara otobüsçü bir abimizin katkısıyla gittiğimiz maçlar oldu. Bu anlamda tüm Soğuksu halkına ve esnaflarımıza teşekkür ederiz.

Soğuksuspor’un gelecekteki hedefleri nelerdir?

Öncelikli hedefimiz çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak spor yaptırmak ve sosyal hayata katılımlarını kolaylaştırmak.

Daha sonraki hedefimiz kulübümüzü çok daha iyi yerlere getirmek. Yönetim kurulumuz,takımımız ve taraftarımız bazında hedeflerimiz var. Biz hedefimizi her zaman yüksek tutmaya çalışıyoruz. Bu yılı Süper Amatör Ligde geçiş yılı olarak gördük. Önümüzdeki yıl hedefimiz daha iyi bir kadro kurarak Bölgesel Amatör Lige çıkmak olacak. Daha sonraki hedefimiz ise birkaç yıl içinde 3. Lige çıkmak doğrultusunda.

Federasyondan bir talebiniz var mı?

Amatör futbol oldukça masraflı bir iş. Bir oyuncunun vize işlemi 550 liraya mal oluyor. Bunları amatör kulüplerin karşılaması oldukça zor. 20 tane oyuncunun lisansına bizim için çok büyük paralar veriyoruz. Gelirimiz yok denecek kadar az. Federasyondan ricamız bu paraları ya kaldırsınlar yada minimum düzeye indirsinler. Oyuncu yetişmediği konusunda bir görüş var. Tamamen katılıyoruz. Alt yapılara gereken yatırımı yapamıyoruz. Federasyonun tabi ki giderleri var ama bu giderleri de amatör kulüpler üzerinden karşılamasını doğru bulmuyoruz. Bütün kulüplerimiz zor durumda. Bizlere yardımcı olsunlar.

Belediyeden bir destek görüyor musunuz?

Belediyemiz elinden geldiği kadar maçlarımız için bize otobüs tahsis ediyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

Taraftarınıza nasıl bir mesaj verirsiniz?

Taraftarımız asla bizi yalnız bırakmasınlar. Her zaman yanımızda olsunlar. Hedefe ulaşma noktasında onlara çok ihtiyacımız var. Centilmence ve dostluk içerisinde bizleri desteklesinler. Destekleriyle hedefe daha rahat ulaşacağımızı düşünüyoruz. Hedefleri olan bir kulüp olduğumuz için arkamızda olsunlar. İnşallah seneye çok daha iyi yerlerde oluruz. Tabii ki her şey nasip kısmet. Mart ayında olağan kongremiz var. Yeni bir aşkla yolumuza devam edeceğiz. Daha iyi yerlerde olmak istiyoruz. Amacımız herkesin ismini ezbere bileceği bir Soğuksuspor oluşturmak. Bunun içinde yönetim kurulu, teknik heyet, oyuncu kadrosu ve taraftarlarımıza büyük görevler düşüyor. Herkes görevini en iyi şekilde yaparsa kalıcı başarılar çok daha kısa sürede gelecektir.

Özel söyleşi / Ümit Yılmaz

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz