Soğuksuspor'da hüzünlü gece

  • Güncelleme: 10.09.2015 09:42
  • Okunma: 18175 kez
  • Yorum: 0
Son iki sezonda iki kademe birden atlayan Soğuksu Spor Kulübü'nün gecesi şehit haberleriyle nedeniyle oldukça hüzünlü geçti.
Soğuksuspor'da hüzünlü gece

Son iki sezonda iki kademe birden atlayan Soğuksu Spor Kulübü'nün gecesi şehit haberleriyle nedeniyle oldukça hüzünlü geçti.

Yeşildere Cami İmamı Hüseyin Avni Bıyık'ın okuduğu Kur'an-ı Kerim ile başlayan gecede; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Müftü Hüseyin Demirtaş, Kulüp Başkanı Orhan Kılıç ile gecede sahne programını iptal eden Sanatçı Niran Ünsal birer konuşma yaptılar. 

Televiyon ekranlarından tanınan spor yazarı ve yorumcu Haldun Domaç'ın yanı sıra Giresunspor Kulübü'nde değişik dönemlerde görev yapmış yöneticilerin ağırlıkta olduğu gecede çeşitli plaketlerde verildi.

Erdal Dalcı'nın sunuculuğunda gerçekleşen gecede Haldun Domaç ve Komedyen-Taklitçi-Radyo Sanatçısı Yavuz Seçkin de zaman zaman geceye renk katan isimler oldu.

Yeşil-Beyazlı ekibin gecesine davetlilerin ilgisi büyüktü. Soğuksu Mahallesi'nin simalarının yanı sıra, Beykoz'un diğer spor kulüplerini başkanları, mahalle muhtarları, işadamlarının yanı sıra; Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu ve Salim Öztürk de konuklar arasındaydı.

Gecede açılış konuşmasını yapan Kulüp Başkanı Orhan Kılıç, öncelikle ülke olarak yaşana terör olayları nedeniyle çok üzgün olduklarını o nedenle gecenin müzik bölümünü iptal ettiklerini söyledi.

Kılıç, şehitlerimize rahmet dileyerek, terörü telin ettiklerini bildirdi.

Konuşmasının devamında kendinden önce görev yapan kulüp başkanlarına da teşekkür eden Başkan Kılıç, sahneye çağırdığı yöneticvilerin konuklar tarafında alkışlanmasını istedi.

"Değerli Başkanlarımdan teslim aldığım bayrağı daha da yükseğe çıkartma gayretinde olacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Son iki senede iki lig atlayarak önemli bir başarı elde eden Soğuksuspor'da başarıların devamı gelecektir" diye konuşan Başkan Orhan Kılıç, geceye katılan konuklarına katılımlarından dolayı ayrıca teşekkürlerini iletti.


Beykoz İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş ise bu günlerde yaşananlara atıfta bulunan manevi içerikli bir konuşma yaptı. Demirtaş, "Bizler için dört temel kavram var ki bunlar olumsuz bir davranışın muhatabı olunursa, bir saldırı olunursa vatandaşlar olarak bir tepki doğar. Nasıl ki vücudumuzun her hangi bir yerinde, noktasında bir yara, bir ağrı oluyorsa tüm vücut o sızıyı yaşıyor, hissediyorsa işte bu dört kavram dediğimiz Din, Millet, Vatan ve Devlet kavramlarına karşı bir saldırı oluyorsa tüm ülke bunun acısını hisseder. İşte ülkemizi savunan askerlerimiz güvenlik güçlerimiz dağlarda bir sıkıntıya düştüğü, saldırıya maruz kaldığı anda hep birlikte ortak bir savunma mekanizmasına geçmekteyiz. Ancak şunu da ifade etmem gerekir ki devletimizin meşru güçleri varken, halkımızın bu işe soyunması beraberinde fitne ortamı da maalesef yaratabilir. Biz Kunut yapacağız, yani Allaha havale edeceğiz. Kaldı ki Allaha havale etmek çok büyük bir bedduadır. Tüm şehitlerimize rahmet diliyorum" diye konuştu.


Soğuksu Spor Kulübü'nün gecesinde bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek öncelikle kendisinin de bir Soğuksu sakini olduğuna atıfta bulunarak, "1962 Yılından beri mahallede yaşamaktayım, her karışını bilirim. Zamanla çok değişti nüfusun artması ile birlikte çok değişik bir şekle bürünen Soğuksu'nun Beykoz İlçesinin parlayan yıldızlarından bir olacağına inanıyorum. Mahallemiz bir otoban, yol güzergahı konumunda, belki ileride bir ticaret merkezi, insanların kendilerini çok farklı hissedeceği bir mahalle konumuna gelecektir. Ben mahalle bazında bir ayrımcılığa karşıyım ancak Soğuksu Mahallesi'nin benim için ayrı bir yeri olduğunun da farkındayım. Beykoz'un vitrini olabilecek bir mahalle. Biz mahallemizin spor kulübünü de unutmadık, bilindiği üzere tesislerini yeniledik. İlçemizde Belediye olarak Hanımlara özel ilk spor salonumuz burada açtık. İkincisi Yenimahalle ile oldu ve de bunların da devamı gelecek. Bu vatanın evlatlarını doğuran, büyüten askere gönderen, evlatlarının yolunu gözleyen anneler, kardeşler, bacılarımız için bir ayrıcalık yapalım dedik ve yaptık." diye konuştu. 


Konuşmasında daha sonra ülke olarak yaşanan sıkıntılı günlere değinen Başkan Çelikbilek, Terör maalesef günümüzün sıkıntısı olduğu gibi geçmişte de yaşanmış hadiseler ile devam etmekte. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri maalesef bu ülkenin kalkınmasını, büyümesini güçlenmesini istemeyen güçlerin saldırıları hiç hiç bitmedi. Terör bir anlamda kanser gibidir, tedavi süreci sonrasında tam iyileştim kurtuldum derken, bir de bakmışsınız başka bir noktada bir iğne deliği büyüklüğünden yeniden vücudu sarmaya başlamış. Terör sadece Türkiye'de olmuyor, açın akşam haberleri Dünyanın her tarafından terör hadiseleri ile ilgili haberlere rastlarsınız.Maalesef adı sanı belli malum ülkelerde sırtı sıvazlanan binlerce terörist var. Almanya'da 12 bin tescilli terörist var, ver iade et diyorsunuz İnsan Haklarından dem vuruyorlar. Bilindiği gibi yakın bir zamanda bölücü terör örgütü saflarında yer alan bir Alman Ajan öldürüldü, ölüsünü almak için yapmadıkları temas kalmadı, Türkiye Cumhuriyeti bu haini, ajanın ölüsünü ülkemiz sınırlarından geçirtmedi. Bu milletin Allah'tan ve kendinden başka da bir dostu yok. Bu vesile ile Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz, Ailelerinin acılarını paylaşıyoruz. Aranızdaki ilişkileri güzel tutunuz. Bu ülke bizim ve de kimseye bu ülke toprakları üzerinde operasyon yaptırtmayız. Bu topraklar olmadıkça canımız neye yarar ki. " şeklinde konuştu.

Soğuksuspor gecesinde daha sonra dağıtılan ve satışı yapılan kalemlerdeki numaralar üzerine yapılan çekiliş ile Beykoz Çeşmi-Bülbül ürünlerinin dağıtımı yapıldı. Şanslı numara sahipleri hediyelerini kulüplerine bağışlayarak jest yaptı.

Soğuksuspor Kulüp Başkanı Orhan Kılıç geceye gelenleri kapıda tek tek ellerini sıkarak karşıladıktan sonra program bitimi ile uğurlamasını da yaptı. Gecede Orhan Kılıç'ın Eşi Sema ve Oğlu Aras Kılıç ile birlikte katıldı. Sema Kılıç gelen protokol konukları ile özel ilgilendi.

Spor Servisi 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz