Bilgehan Murat MİNİÇ
  • 12/08/2015 Son günceleme: 12/08/2015 15:15
  • 25.690

Soğuksu Spor Kulübü sıkıntılı bir sürecin ardından, geçtiğimiz günlerde yapılan Olağan Genel Kurul ile yeni yönetimine kavuştu.

Hem genç hemde tecrübeli bir ekip, şimdiden çalışmalara başladı bile.

Soğuksu Beykoz'un en önemli mahallelerinden. Beykoz siyasetinde Soğuksu'dan her zaman etkili isimlerin bulunması da bu gerçeğin göstergesi. Soğuksu Spor Kulübü ise konum olarak çok önemli bir yerde olmasına rağmen bir türlü istenilen noktaya gelemedi.Hatta geçmiş yıllarda yaşanılan güzel tecrübelere rağmen kulübün ileri gitmek yerine daha da gerilediği bir gerçek.

Tepeköy, Baca Mahallesi, Karslılar Mahallesi, Çiğdem Mahallesi,Görele Mahallesi , Harmantepe gibi etrafında büyük bir gençlik potansiyeli olan bir kulübün, Beykoz'da bu kadar etkili isimleri muhitinde bulundurmasına rağmen neden daha iyi yerlerde olmadığı sorusu da, ayrı bir yazı konusu.

Gençlik potansiyeli bu kadar yüksek olan bir bölgede, yeni yetişen nesillerin hem beden hem de ruh sağlıkları açısından Soğuksu Spor Kulübüne ve kulüp bünyesinde nitelikli bir spor alt yapısına ihtiyaç olduğu muhakkak. Son yıllarda kulüp bünyesinde yaşanan olumsuzluklar,Soğuksu esnafını ve gençleri kulüpten uzaklaştırmış olsa da birilerinin bu işe el atması, bu yapıya ve dolayısıyla Soğuksu gençliğine sahip çıkması gerekiyordu.

Bizler de Tayfun Emanet, Mesut Usta ve Volkan Uzun'la birlikte, bütün sıkıntıları bilmelerine rağmen kulübe sahip çıkan insanlara destek olmak amacıyla, Soğuksu Spor Kulübü'nün yönetimine girdik.Bizden sonra gelecek nesillere faydalı bir iş yapmak, yıllardır yaşadığımız semtimize hizmet etmek, kardeşlerimize ve yetişecek olan kendi çocuklarımıza bir eser bırakmak amacıyla bu kararı aldık.

Ancak şunu çok iyi biliyoruz ki, Soğuksulu'lar kulüplerine sahip çıkıp bizlere destek olmazlarsa bizim bu yükün altından kalkmamız mümkün değil. Geçmişte esnafa ve muhitimizin insanına karşı yapılan yanlışları tekrarlamamak üzere, bütün arkadaşlarımızla birlikte, bütün gücümüzle kulübümüzü daha iyi yerlere getirmek için çalışacağız.

Her işte olduğu gibi bu işte de en önemli şey karşılıklı güven. İnanıyorum ki insanımız yönetimine inanır ve güvenirse Soğuksu Spor hakettiği yerlere gelecektir. Semtimizde sevilen, güvenilen insanların bir araya gelerek bu işe sahip çıkmaları Soğuksu için bir şanstır diye düşünüyorum.

Soğuksu Spor Kulübü'ne sahip çıkmak; Soğuksu'ya sahip çıkmaktır. Soğuksu Spor Kulübü'ne sahip çıkmak Soğuksu gençliğine sahip çıkmaktır. Bu kulüp sayesinde sokaktan kurtaracağımız bir kardeşimiz bile bizim için çok büyük kazançtır.

Bu itibarla bütün Soğuksulu'ları ve başta saydığım mahallelerde ki genç kardeşlerimi, tüm spor severleri yeni yönetime destek olmaya ve bu kulübe sahip çıkmaya davet ediyorum...

Saygılarımla...

Yazarın Yazıları