Soğuksu, suç oranı en düşük mahallelerden biridir

  • 2
  • 16059
Soğuksu, suç oranı en düşük mahallelerden biridir
Soğuksu, suç oranı en düşük mahallelerden biridir
Soğuksu, suç oranı en düşük mahallelerden biridir

Soğuksu Muhtarı Muammer Aydınoğlu, Dost Beykoz'a özel açıklamalar yaptı ve Beykozluların Ramazan ayını kutladı.

Beykoz'un giriş çıkışı en yoğun olan mahallelerinden birisi olan Soğuksu'da muhtarlık yapan Muammer Aydınoğlu, mahallesinin ikamet eden kişiler baz alındığında suç oranı en düşük mahallelerden birisi olduğunu kaydetti. Soğuksu'ya diğer mahallelerden gelen çok sayıda kişi olduğuna da dikkat çeken Muhtar Aydınoğlu, bu kişilerin yanlışı Soğuksu'da yapmaları yüzünden mahallenin imajının olumsuz etkilendiğini söyledi. Geçtiğimiz Ocak ayında hayata gözlerini yuman ve Soğuksu'nun en eskisi olan babası Mehmet Aydınoğlu'dan ayrı ilk kez bir Ramazan ayı geçiren Muhtar Muammer Aydınoğlu, babasını da rahmet ve özlemle andığını belirterek, cenazesine katılım gisteren tüm Beykozlulara teşekkür etti.

Ramazan ayı tüm sıcaklığı ve muhabbeti ile Beykoz'da devam ederken, ilçedeki en önemli mahallelerden birisi olan Soğuksu Mahallesi Muhtarı Muammer Aydınoğlu, Dost Beykoz'a özel açıklamalarda bulundu. Mübarek ay dolayısıyla geçmişte olduğu gibi kolilerle yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara gitme devrinin kapandığına işaret eden Muhtar Muammer Aydınoğlu, Beykoz Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirilen Sosyal Market'ten övgüyle söz etti. Aynı zamanda Soğuksu'da ikamet eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in büyük gayretleriyle açılan Sosyal Market'in Ramazan ayı gibi önemli aylarda, yardıma ihtiyacı olan vatandaşları incitmeden ve onları özgür bırakarak alışveriş yapabilme olanağı tanıdığını vurgulayan Muammer Aydınoğlu, Sosyal Market'in yararlarından bahsetti.

Muammer Aydınoğlu: "Soğuksuspor'un stadının üstü kapanacak"

Soğuksu Muhtarı olmasının yanı sıra Soğuksuspor'un da Başkanlığını bu yıl yürütmeye başlayan Muammer Aydınoğlu, konuya dair de yine Dost Beykoz'a dikkat çekici açıklamalar yaptı. Soğuksu'daki stadın üstünün kısa süre sonra kapanacağı bilgisini veren Muammer Aydınoğlu, burada yalnızca futbolcu değil farklı branşlarda da başarılı olacak gençler yetiştirileceğinin altını çizerek, şunları söyledi:

"Bir şeyi alırken, onu bir üst boyuta da taşımanız gerekiyor. Tabi Amatör Ligi'nde maddi boyutlar sınırlı olduğu için çok sağlam politikalar üretip, kendi çarkını döndürmesini sağlamak gerekiyor. Bir takım adımlar atıldı. Allah nasip ederse, stadımızın üstü kapanacak. Stat konusunda da en aktif kulüplerdeniz, diyebiliriz. Çünkü yapısı gereği, kendisine bitişik olan mahallelerimize de hizmet ediyoruz.

Geleceği garanti altına alabilmek için alt yapıyı iyi oluşturmak lazım... Tabi burada, herkes futbolcu olacak diye de bir kural yok! Eğer büyük bir sürpriz olmazsa, epey bir adımlar da atıldı; Okçuluk, Atletizm ve Teakwaondo dallarında da sporcu yetiştireceğiz. Tesislerimiz de yapı itibariyle buna uygun... Stadımızın üstü de kapandıktan sonra sporcularımıza yalnızca Yaz Okulu boyutunda değil, yılın 365 günü hizmet verebileceğiz."

Dost Beykoz / Özel Röportaj

Çubukluspor Tesisleri’nde tadilat tamamlandı
Önceki Çubukluspor Tesisleri’nde tadilat tamamlandı
Beykoz Voleybol takımı soğuk terler döktü
Sonraki Beykoz Voleybol takımı soğuk terler döktü