Soğuksu Mahallesi’de tapularına kavuştu

  • Güncelleme: 14.01.2008 00:11
  • Okunma: 8311 kez
  • Yorum: 0
İncirköy’deki 37 aileye tapularının dağıtılmasının ardından Soğuksu Mahallesi'ndeki 52 hane sahibi daha tapularına kavuştu.
Soğuksu Mahallesi’de tapularına kavuştu

İncirköy ve Soğuksu Mahalleri’nde Özbek Ailesi'ne ait olarak bilinen 200 dönümlük arazi üzerindeki 2000 evin tapulandırma çalışmaları devam ediyor. İncirköy’deki 37 aileye tapularının dağıtılmasının ardından Soğuksu Mahallesi'ndeki 52 hane sahibi daha tapularına kavuştu.

Beykoz Belediyesi’nin aracılığıyla taraflar arasında sağlanan mutabakat sonucunda bugüne kadar Soğuksu ve İncirköy’de toplam 84 aileye tapuları teslim edildi. Ödemelerini peşin yaparak tapularını almaya hak kazanan 52 aileye Beykoz Belediyesi Nikâh Salonu’nda düzenlenen törenle tapuları dağıtıldı. Tapu törenine Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Metin Torun, Özbek Ailesini temsilen Mithat Özbek, mahalle muhtarları ve ilçe sakinleri katıldı. 

Soğuksu Mahallesi sakinleri adına söz alan Bahri Dursun, yıllardır hayalini kurdukları tapularına kavuşmaktan dolayı son derece memnun olduklarını söyleyerek iyi niyetli yaklaşımından dolayı Özbek Ailesi’ne teşekkürlerini iletti.

Beykoz halkının bütünlüğü ve sosyal yapıyı bozmamak için aile olarak arsanın üzerinde bulunan konut sahiplerine satış kararı aldıklarını belirten Mithat Özbek, Beykoz Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkür etti.

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz