Kültür

Soğuksu’da Süperstarlı iftar programı

Soğuksu’da Süperstarlı iftar programı
2014.07.24 00:00
| | |
8357

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan etkinliğine katılan Türk Pop Müziği’nin Süperstarı Ajda Pekkan, Soğuksu mahallesinde verilen iftar yemeğinde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlar süperstara yoğun ilgi gösterdi.

Beykoz Belediyesi’nin Ramazan’a özel eğlenceleri sergilediği gezici etkinlik aracı, dün akşam ilçenin kalabalık mahallelerinden Soğuksu Karslılar Mahallesi’nde Ramazan’a özgü eğlenceleri ilçe sakinleriyle buluşturdu. Programa, Türk Pop Müziğin Süperstarı Ajda Pekkan’da katıldı.

İftar öncesinde Türk Müziği Faslı ile başlayıp, Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Veli Öztürk’ün, “Ramazan’ın anlamı, önemi ve oruç ibadetinin faydalarını anlatan konuşmasıyla devam eden  program ezan okunana kadar sürdü.

Ezanın okunmasıyla birlikte Beykoz Belediye’nin dağıttığı iftar yemeğiyle orucunu açan Beykozlulara Ajda Pekkan da eşlik etti. Ramazan’a özgü gelenekleri Beykozlularla birlikte yaşamak ve hep birlikte iftar yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Pekkan, Beykoz Belediyesi’ne düzenlediği organizasyon için teşekkür etti. 

İftarın ardından Ramazan eğlencelerinin vazgeçilmez karakterleri Hacivat ve Karagöz sahnelendi. Kendilerine has çekişmeleriyle alkış almayı başaran karakterler çocuklardan dan yoğun ilgi gördü.

Tasavvuf Müziği Konseri ve sema gösterilerinin yer aldığı program Geleneksel Türk Tiyatrosu’ndan Ortaoyunu ile devam etti. Çatı Katı Tiyatro Topluluğu oyuncularının sahnelediği gösteride Kavuklu’yla Pişekar’ın dizi film çekme maceraları sahneledi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Soğuksu, İftar, Ajda Pekkan, Yücel Çelikbilek, Hacivat ve Karagöz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"