Soğuksu'da Faciadan Kıl Payı Dönüldü

  • 0
  • 12170
Soğuksu'da Faciadan Kıl Payı Dönüldü
Soğuksu'da Faciadan Kıl Payı Dönüldü
Soğuksu'da Faciadan Kıl Payı Dönüldü

Soğuksu Mahallesi Mehmet Akif Caddesi üzerinde bulunan 3 katlı binanın çatısı Lodos'un etkisiyle uçtu.

Şiddetli Lodos'un etkili olduğu Beykoz'da vatandaşlar, korku dolu saatler yaşadı. İlçede bir çok noktadan yıkım haberleri gelirken,Soğuksu Mahallesi Mehmet Akif Caddesi üzerinde yer alan 3 katlı bir binanın da çatısı uçtu. Bina sahibi Ahmet Aysel, yıkılan çatıda yarım bir kat olduğunu ancak burada herhangi bir kişinin yaşamadığını belirtti. Sabah saat 04.15 sularında büyük bir gürültüyle uyandıklarını anlatan Ahmet Amca, "Deprem oldu zannettik. Neyse ki gündüz saatlerinde gerçekleşmedi. Allah korusun, aşağıdan geçen vatandaşlar da zarar görebilirdi" dedi.

Pek çok yerde benzeri yıkımların olduğu Beykoz'un Soğuksu Mahallesi'nden TV kanalları dakikalarca canlı yayın yaparak olayları son dakika gelişmesi duyurdu. Soğuksu Mahallesi Muhtarı Muammer Aydınoğlu da sabahın erken saatlerinden itibaren itfaiye ve Beykoz Belediyesi Beyaz Masa ile irtibatta olduklarını kaydetti. Muhtar Aydınoğlu şunları söyledi:

"Devrilen elektrik direklerini tespit ettik. Elektrik idaresinden geldiler, yerlerine yenisini diktiler. Beykoz Belediyesi Beyaz Masa'yı aradık ve irtibat kurduk. İtfaiyeyi aradık. Oradan gelen arkadaşlarımıza da yol gösterdik."

‘Belediye destek olacak…’

Dost Beykoz'un sorularını yanıtlayan mağdur Ahmet Aysel de eşi Kıymet Aysel ile birlikte korku dolu dakikalar yaşadığını anlattı. Çatısı uçan evinde Dost Beykoz Haber Müdürü Ferdi Güngör'ü ağırlayan ve ‘Geçmiş Olsun’ dileklerini kabul eden Ahmet Aysel, uçan çatının ardından sabah saatlerinde Beykoz Belediyesi'nden yetkililerin evine geldiğini söyledi. Belediye yetkilisinden, oluşan zararın bir kısmının karşılanacağı yönünde söz aldığını ifade eden Ahmet Aysel, zarar gören çatının 30 yıllık çatı olduğunu kaydetti.

Çatıdaki molozları toplamanın en az 2 gün süreceğini aktaran Ahmet Amca, Beykoz Belediyesi'nin ayrıca yıkıntılardan arta kalanları da toplama sözü verdiğini belirtti. 

Haber Merkezi

Ilgaz: Sanatçı eleştirmek zorundadır
Önceki Ilgaz: Sanatçı eleştirmek zorundadır
Beykoz Örnekköy’de alacak verecek çatışması
Sonraki Beykoz Örnekköy’de alacak verecek çatışması
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz