Yaşam

Soğuksu’da 500 metrelik iftar sofrası

Soğuksu’da 500 metrelik iftar sofrası
2014.08.18 00:00
| | |
6945

Soğuksu Pazar Yolu'nda yarım kilometre uzunluğunda iftar sofrası kuruldu.

Beykoz Belediyesi, Ramazanın 1. gününden itibaren vatandaşları iftar sofralarında buluşturuyor. Ramazan sonuna değin 2 bin 300 kişilik sofralarını Beykoz'un farklı yerlerinde kuran Belediye'nin son durağı iseSoğuksu'ydu. Pazar Yolu'nda kurulan yaklaşık500 metrelik iftar sofrasında, her yaştanher millettenher inançtan ve her düşünceden Beykozlu bir arada oturdu.

Belediye'ye bağlı zabıta memurları, alandaki güvenliği sağlarken, ezan okununcaya değin bir an olsun oturmadı. Yemek dağıtımından sorumlu onlarca kişi, sofraları iftar öncesi vatandaşlar için hazırlarken, yemek bitiminde tüm çöpleri topladı. İftar için Pazar YolunaSoğuksu ve çevre beldelerden gelen Beykozlular, özellikle çocukları ve bebekleriyle renkli bir görüntü sergilediler. İftar menüsünde etli taze fasulyepilavayran ve lokma tatlısı ikram edildi.

Soğuksu Pazar Yolu'nda gerçekleştirilen iftarda, Beykoz Belediyesi'nin yöneticileri de vatandaşları yalnız bırakmadı. Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Avukat Yüksel Baki veNevin Çalışkan'ın yanı sıra bölge Meclis Üyeleri Necati Ak, Yusuf Koç ve Nevzat Oral da vatandaşlarla birlikte orucunu açtı ve masadakilerle yemek sonrası koyu bir sohbete girişti.

Soğuksu'da bin 700 kişilik kurulan sofranın ardından Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel iftar yemekleri etkinliği ElmalıZerzevatköy ve Örnekköy'de kurulacak Cumartesi İftarı ile devam edecek. Pazar günü ise yine Beykoz Meydanı'nda 2 bin 300 kişilik sofra kurulacak. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: İftar, Soğuksu, Beykoz, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"