Makaleler

Soğuksu Başkanı Orhan Kılıç

21.05.2015 10:27
| | |
4829

16 Mayıs 1919’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Ülkemizin Kurtuluş mücadelesinde Bandırma Vapuru ile Sarayburnu’ndan Samsuna hareket etti.

Bizde Amatör Federasyon olarak her yıl düzenlediğimiz ve bu yılda 16 Mayıs 2015 tarihinde 35.sini düzenlediğimiz ödüllü “ATATÜRK YOL KOŞUŞUNU” Gerçekleştirdik. Beykoz’dan Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor kulübümüz bu yarışmaya katıldı.

Gümüşsuyu Spor Kulübünün Olağan, Soğuksu Spor’un da Olağanüstü genel kurulları yapıldı.  Gümüşsuyu Spor’un Başkanlığına Şeref Kurtuluş yeniden seçildi. Soğuksu Sporda ise Hasan Avcı Yoğun işleri nedeniyle Olağanüstü genel kurulla görevi değerli sanatçımız Orhan Kılıç’a bıraktı. Her iki kulübümüzde yeni seçilen yönetim kurullarını tebrik ederim.

Yöneticisi olduğum Beykoz Özel Sporcular Spor Kulübünün katıldığı futbol turnuvasında 16 takım arasında final oynaması bizleri onurlandırdı. Kulüp Başkanımız Şevin Yelseli’ni ve ona yardımcı olan Bülent Hocamızı, Güngör Hocamızı ve diğer öğretmenlerimizi bu anlamlı çalışmaları sonucunda Özel Sporcularımızla nasıl ilgilendiklerini yakından gördüm çok gurur duydum tekrardan tebrik ederim. Ayrıca bu turnuvada masumane duygularla oynayan kendileri kadar rakiplerini de düşünen bu çocuklarımızla guru duymalıyız anlatmak istediğim çok şey var ama anlatamıyorum çünkü bu sadece yaşanır, yaşamak istiyorsanız bu spor kulübümüzü yakından takip edin yeter.

2. AMATÖR LİG

Kanlıca Spor: Aydın hocamız ile kazanmaya devam ediyor bu hafta sonu deplasmanda lider Doğangüneş Spor’la Selimiye sahasında oynadığı maçta 2-2 berabere kaldı. Kanlıca Spor kafaya koydu 1. amatör lige çıkacak. Eğer bu şekilde giderse lider olarak bile çıkabilirler.

Karagöz Sırtı Mesudiye Spor: Atık bu ligde formalite maçları oynamaya başladılar büyük bir aksilik olmazsa bu gruptan şampiyon olarak çıkarlar. Mustafa Erdoğan gibi adamın varsa korkma. Zaten Mesudiye Spor’a sadece Beykoz takımı gibi bakmamak lazım bu takımımız ayrıca bir yöre takımı hükmü şahsiyetindedir. Önümüzdeki yıllarda da bu takımı istedikleri ligde oynatacak güce sahipler. Bu haftada Esnafsporu Paşabahçe sahasında 2-0 yendi.

Örnekköy Spor: Deplasmanda ligin zayıf atkımı olan Feneryolu’nu 8-1 yendiler. Örnekköy spor bu gruptan çıkar ama bilmedikleri bir şey var, arkadaşlar lig bitmedi ve sizler başka işlerle uğraşmayın, takımınıza her zaman yaptığınız gibi samimi olarak desteklemeye devam edin daha başarılı olacaksınız. Ben yanınızda her an olamıyorum ama her an yanınızdayım unutmayın.

Anadolukavağı Spor:   Bu hafta rakibi Hasanpaşa Spor sahaya çıkmayınca 3-0 hükmen galip geldi.

Göllüköyü Spor:  Deplasmanda güçlü rakibi olan Kavakpınar Spora 6-2 yenildiler.

Akbaba Spor: İlk yarıda yendiği rakibi İcadiye Spora ikinci yarı maçında deplasmanda 1-0 yenilerek çıkma ümitleriniz azalttı. Son hafta bay kalmasaydılar iyi olacaktı.

Riva Spor: Deplasmanda rakibi FK 1453 Sporu 5-1 yendi.

Denizcilik İşletmeleri Spor:  Ortaçeşmespor Sahasında ligin güçlü rakiplerinden olan Ortadağ spor ile 3-3 berabere kaldı. Hafta içinde yaşadıkları şansızlıkla moralleri bozuk olan ihtiyarlarımız bu haftayı beraberlikle geçiştirdiler.

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"