Soğuksu ASM görkemli bir törenle açıldı

  • 0
  • 17271
Soğuksu ASM görkemli bir törenle açıldı

Beykoz Belediyesi eski Başkanı Muharrem Ergül döneminde çalışmaları başlayan Soğuksu Aile Sağlığı Merkezi törenle hizmete açıldı.

29 Mart Yerel Seçimleri’nden sonra Beykoz belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’ın yapımını tamamladığı Soğuksu Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi’nin açılış törenine Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Taner Şahin ve işadamı İsmet Acar katıldı.

Konuşmasında, Aile Sağlığı Merkezi’nin arazisini bağışlayan Necati ve Dilek Ak çiftine teşekkür eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Amacımız, Beykoz’da bu tür eserlerin sayısını artırmaktır. Soğuksu Aile Sağlığı Merkezi gibi bir eser İstanbul’da çok azdır. Bundan sonraki yaptıklarımız bunlardan daha iyisi olacaktır.” dedi.

Tokatköy Mahallesi Aile Sağlığı  Merkezi’nin inşaatının hızla devam ettiğini kaydeden başkan Çelikbilek, Kavacık ve Çiğdem Mahallesi ASM’lerinin açılışlarının da yakında yapılacağını kaydetti.

“Yeni meydanlar yapıyoruz. Yeni muhtarlık hizmet binalarını hizmete açıyoruz. Şu ana kadar 6 tanesini açtık, 2 tanesini ise yakında hizmete açacağız. Çamlıca’nın daha güzeli Karlıtepe’ye uygulanacak. Türkiye’nin en büyük film platosunu İBB ile birlikte Beykoz’a kazandıracağız. Bunlar ilçenin marka projeleridir.” ifadelerine yer veren Çelikbilek, Beykoz’un bir eğitim Merkezi haline geleceğini ifade etti.

Aile hekimliği sağlık alanında bir devrimdir

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün de, aile hekimliği projesinin ülkenin 70-80 yıllık bir özlemi olduğunu belirterek şunları söyledi: “1930’lu yıllara ait bir fotoğraf gördüm. Cumhuriyet Bayramı kutlaması ve yürüyüşüne ait. Orada bir dövizde, ‘aile hekimimizi istiyoruz’ yazıyordu. 70-80 yıl aradan sonra bu sistemin hayata geçirilmesi, sağlık alanında bir devrimdir. Biz yöneticilere de bu anlamda büyük iş düşüyordu. Sistemin altyapısını sağlamak. Bunun için eleele vererek büyük bir gayret gösteriyoruz. Şu anda 18 aile sağlık merkezi hizmet vermeye başladı. Birkaç yıl içinde bunların sayısı hızla artacak.”

İSO eğitim kampüsü yapacak

Beykozlular’a eğitim  çalışmaları ile ilgili bir de müjde veren Kaymakam Ergün, “ iki yıl boyunca sürdürdüğümüz yoğun çalışmanın sonucunu aldık. Belediyemiz, ilçe milli eğitim müdürlüğümüz ve diğer kurumlarımızın ciddi katkıları oldu. Çubuklu’da Atatürk İlköğretim Okulu’nun altında, 45 dönümlük alanda, İstanbul Sanayi odası ile birlikte protokol imzaladık. İstanbul Valiliği’nde yapılan protokole göre, 6 ay içinde projesi bitecek, sonra inşaatına başlanılacak ve 3 yıl içinde de tamamen bitmiş olarak hizmete açılacak. İstanbul’un bu anlamda en önemli eğitim kampüsü sayılacak protokol kapsamında; 40 derslikli anaokulu, 80 derslikli ilköğretim okulu, 24 derslikli endüstri meslek lisesi, spor alanları, kütüphaneleri yer alacak ve 25 Milyon TL’ye malolacak. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İSO Başkanı Tanıl Küçük, İstanbul Sanayi Odası Vakfı Onursal Başkanı Engin Koyuncu, Kaymakamlığımız ve Belediyemiz arasında imzalandı. Beykoz’a hayırlı olsun.”diyerek Soğuksu Aile Sağlığı Merkezi’ne destek olan hayırsever işadamları İsmet Acar, Cemal Yavuz, Servet Şahin, Dilek Ak, Necati Ak ve diğer  emeği geçenlere teşekkür ederek, plaket verdi.

Konuşmaların ardından, ilçe protokolü tarafından açılışı yapılan Soğuksu Aile Sağlığı Merkezi’nin üç mahalleye hizmet vereceği belirtildi.

Haber Merkezi

Beykoz Adliyesi, ilçeye adalet dağıtacak
Önceki Beykoz Adliyesi, ilçeye adalet dağıtacak
Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Sonraki Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz