Makaleler

Sizin şerefiniz yok mu?!..

2014.07.21 00:00
| | |
17645

Bu sorunun muhatabı Flash Haber adlı ucuz gazetenin İmtiyaz Sahibi Ali Rıza Yıldız ve Sorumlu Yazıişleri Müdürü Kenan Baylam. Verecekleri cevabı derhal yayınlamaya hazırız…

Bu sorunun cevabını bu iki isim vermeyecek. Veremezler… Ahlaki değerlerden nasibini almamış, insan ve adam olmanın hasletlerini bünyesinde barındırmaktan bu derece uzak olan zavallıların bu tür sorulara cevap vermesi beklenmemeli. Bu sorunun cevabını bu kişilere açılacak davanın sonucunda göreceğiz. Zira inanıyorum ki, başından sonuna kadar iftira olan, hiçbir doğruluğu olmayan bu haber Türk Adaleti’nin terazisinde tartılırken çok hafif kalacaktır.

Kesinlikle iddialarla ilgili açıklama yapmayacağım. Çünkü gerek duymuyorum. Çünkü iddiaların içinde minicik bir doğru kırıntısı bile yok. Çünkü iddialar bu güne kadar Dost Beykoz olarak temsil ettiğimiz değerlerin karşısında olan belli bazı şahsiyetlerin isteği üzerine ortaya atılmış, güdük ve kifayetsiz iddialar.

Flash Haber’in yalan ve iftira haberlerini okumaya alışmıştık. Ancak, çizmeyi bu kadar aşacaklarına, iftira ve yalanı bu noktaya kadar getirebileceklerine doğrusu ihtimal vermiyorduk. Ama bu cüreti kimlerden aldığını çok iyi biliyoruz. Flash Haber adlı paçavra gazeteye bu haberi kimlerin sipariş ettiğini çok iyi biliyoruz. Zira onlar Dost Beykoz’un ve benim sütunlarımda sık sık yer buldu ve Beykoz onların gerçek yüzünü bizimle öğrendi…

Ben, “Beykoz Vakfı Nereye Gidiyor? Şaban Tören Beykoz’u AB’ye entegre edeceğim diyerek açıkladığı iki proje için yemekli bir toplantıda 50 bin TL topladı. O tarihten sonra Beykoz’da ve Vakıf’ta değişen tek şey Şaban Tören’in özel otomobili oldu” dedim ve bunun aksi ispatlanamadı. Defalarca Tören’e 50 bin TL’yi ne yaptığını açıklaması için fırsat verdik, değerlendirmedi. Sonuç itibariyle o günden sonra Tören proje üretemedi, milletin parası da cebinde kaldı. Kötü mü yapmışız?

MHP İlçe Başkanı Sadık Ali Uslu’ya da devşirme meclis üyeleriyle yürüttüğü politikaların inandırıcılık sorunu taşıdığını belirterek meclis locasında bir siyasi partinin bayan olan ilçe başkanını neredeyse dövme noktasına gelmenin meclisin ağırlığına ve saygınlığına gölge düşürdüğünü belirttiysek, yanlış mı yaptık? Kabalığa ve saygısızlığa gözlerimizi kapatsa mıydık? Kusura bakmayın efendiler, Dost Beykoz asla üç maymunu oynamadı, oynamaz! Geçelim…

Flash Haber’in Beykoz Postası adlı yayınına gelince. Bu yayının Genel Yayın Yönetmeni olan Eda Seskir’in Beykoz 1. Noteri tarafından tescillenmiş yalancılığı ve müfteriliğini sütunlarımıza taşıdıysak bu da Beykoz’un hayrına olan bir gelişmeydi. Netice itibarıyla bizler yanlışı eliyle, o da olmazsa diliyle düzeltmeye çalışan insanlarız. Bedeli ne olursa olsun…

4. Dönem Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler’in görev döneminde oluşan yolsuzlukları, hırsızlıkları kaleme almışsak, böyle şaibeli bir ismin CHP’nin adayı yapılmasının Beykozluya hakaret etmek olduğunu dile getirmişsek bu Beykoz’un çıkarları içindir. Nitekim gazete merkezimize gelen çığ gibi yorumlar Alaattin Köseler tercihinin ne kadar yanlış olduğunu gözler önüne sermeye yetiyor. Bazı kesimler benim Köseler’e husumet güttüğümü iddia ediyor. Buradan değerli okurlarıma ve CHP’li yöneticilere açık bir çağrı yapıyorum: “Eğer ben Alaattin Köseler’in kendi döneminde Beykoz Belediyesi’ni ve Belediye Şirketlerini rakamlarıyla zarara uğrattığını ispatlarsam, Belediye kaynaklarını kendine yakın olan kişilere bila bedel peşkeş çektiğini ispatlarsam ne yapacaksınız?”

Evet, Flash Haber Beykoz’da CHP’li, Ümraniye’de AK Partili, Tuzla’da CHP’li, Sultanbeyli’de de AK Partili olmaya devam ededursun. Bunun sebebini 5 yıldır Beykoz Belediyesi’nin kapısında yatıp reklâm koparamamış olmalarına bağlayanların sayısı hiç de az değil.

Beykoz Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olan Flash Haber İmtiyaz Sahibi’ne buradan çok net bir çağrı yapıyorum: “Ey Ali Rıza Yıldız ve onun zavallı tetikçileri, AK Parti’den Beykoz Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olan eşim Diler hanım üzerinden bana yönelttiğiniz iğrenç iftiralarınızdan sadece birini ispatlamanız durumunda yazarlığı bırakacağım bu bir. Beykoz Belediyesi’ne bağlı Beytaş AŞ’nin işlettiği Belediye Düğün Salonu’nun fotoğraf ve kamera hizmetlerini iddia ettiğiniz gibi aylık 7 bin TL kira ile işletecek birisini bulmanız durumunda derhal sözleşmemden feragat edeceğim bu iki, bunu yapmamanız durumunda alçak yalancılar olduğunuzu kabul ederek Beykoz’dan defolmanızı istiyorum bu da üç!”

Evet, Ali Rıza Yıldız… Ben bu kadar rahatım. Bakalım bu yazımdan ve iddialarımdan sonra sen ve ağa babaların bu kadar rahat olabilecek misiniz? Pazartesi günü Beykoz Adliyesi’nde tarafınıza maddi ve manevi tazminat davası açılacak. Bu davayı inşallah kazanacağız. Neden biliyor musunuz? Çünkü iddialarınızın hiç birini ispatlayamayacaksınız. Ancak, asıl mahkeme ebedi dünyada olacak. Ve biz Kavrak ailesi olarak size ve ağababalarınıza hakkımızı helal etmiyoruz. Sizleri yüce Allah’a havale ediyoruz. Şüphesiz vekil olarak O yeter!

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"