Siz acaba hangi renktesiniz?

  • 2014.09.04 00:00
  • Güncelleme: 25.02.2015 13:42
  • Okunma: 10759 kez
  • Yorum: 0
Himsey Akademi ve Himsey Eğitim Sistemi kurucusu eğitmen Sertaç Güngör, Beykoz Devlet Hastanesi çalışanlarıyla "Renklere ve İletişim" konulu seminerde bir araya geldi.
Siz acaba hangi renktesiniz?

Hastane personeli ve çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği seminerde konuşan Sertaç Güngör, her insanın aslında bir renk olduğunu ve iletişim sürecinde bu renklere dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

'Maviler Aşırı Titiz ve Düzenli'

Kimi insanların zamanlama konusunda aşırı hassas olduğunu ve günlük yaşamlarını önceden planlayarak buna harfiyen uyduklarını belirten Uzman Güngör, birlikte yaşadıkları ve çalıştıkları kişilerden de bunu arayacaklarını ifade etti. Düzensiz olan kişilere hemen müdahele etmek isteyen kişilerin Mavi renkte olduklarına dikkat çeken Sertaç Güngör, "Bu tipteki kişilere karşı biraz daha dikkatli davranmak gerekiyor. Bu da aslında tam da Sarı'nın işidir"dedi.

'Sarılar Daha Ilımlı ve Rahat'

Günlük yaşamlarında çok fazla ayrıntıya dikkat etmeyen ve ana konu üzerinde daha sıklıkla yoğunlaşan kişilerin renginin Sarı olduğunu dile getiren İletişim Uzmanı Sertaç Güngör, günlük yaşamlarında bu tipteki kişilerin daha ılımlı ve çözüm odaklı olabildiklerinden bahsetti. Sarı renkte olan kişilerin kesinlikle düzenli olmadıklarını ve tertibe önem vermediklerini anlatan Sertaç Güngör, aksine MAvi renkte olanların 'tertipsiz-düzensiz' eleştirisi karşısında deliye dönebileceğini belirtti.

'Maviler ve Sarılar Çok İyi Anlaşırlar'

Tüm bu belirgin özelliklere karşın mavi ve sarı renkte kişilerin aslında daha iyi anlaşabileceklerini aktaran Uzman Sertaç Güngör, "Aslında Sarı renkteki kişiler Mavi renkteki kişileri ararlar. Çok fazla dağınık olduklarından, hayatlarında bir Mavi olsun isterler. İki tarafın da Sarı olması durumunda, o iletişimde düzen ve tertip eksik kalacaktır" diye konuştu.

Oldukça samimi bir ortamda geçen seminerde, hastane personelinin zaman zaman keyifli anlar yaşadığı gözlemlendi. Konuşmayı dikkatle izleyen hemşire ve hastabakıcıları, İletişim Uzmanı Sertaç Güngör'ün stund-up tadındaki anlatımıyla hem bilgilenip hem de eğlendiler. Güngör'ün semineri takip etmeye gelenlere sorular sorarak interaktif bir ortam hazırlaması katılımcılar tarafından memnuniyetle karşılanırken, bu tür organizasyonların devam etmesini isteyen gözlerle salondan ayrılıp işlerine geri döndüler.

Seminer sonunda, Beykoz Devlet Hastanesi Eğitim Hemşireleri Aylin Karayemişoğlu ve Aydan Dündar, İletişim Uzmanı Sertaç Güngör’e çiçek vererek teşekkür ettiler.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz