Siyonist İsrail füzesi Beykoz’a mı isabet etti?

  • 0
  • 7565

Geçtiğimiz günlerde Çavuşbaşı’nda kaçak yapısı yıkılan vatandaşın yıkım enkazına yazdığı yazı Beykoz’da günün konusu oldu.

Yıkılan yapısının enkazına, “Siyonist katil İsrail’in mazlum Filistin halkına atmış olduğu füzelerden birisi buraya isabet etti” şeklindeki ifadelerin yazılı olduğu tabelanın asılması siyasetinde gündemini değiştirdi.

Beykoz Belediyesi ve İBB meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, “5 yılda 15 yıllık yıkım!” başlığıyla yapmış olduğu açıklamada, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde, "5 yılda 15 yıllık hizmet” sloganın kullandığını hatırlatarak, “bizler, Beykoz'a hizmet beklerken yıkımla karşılaştık.  Beykoz'da 15 yılda yapılmayan yıkım, 2 yılda gerçekleşmiştir. 3 yılda daha nereleri yıkacaktır bilinmez. Zengin evini yapabiliyorken, garibana; gözyaşı, hüzün ve yıkım var” ifadelerini kullandı.

Açıklamasında, “Çavuşbaşı'nda vatandaşın ekmek parası kazanmak için kurduğu manav tezgâhını aracın üzerine yıkmakta nedir? Hangi belediyecilik anlayışı ile bunu yapıyorsunuz?” diye soran Sataloğlu, “Çavuşbaşı'nda yaşayan kardeşlerimiz, öyle bir paylaşım yapmış ki gerçekten görünce çok üzüldüm” cümlelerine yer verdi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç’ı da vicdanlı olmaya davet eden Sataloğlu, “Değerli Beykozlular, bu eziyete son vereceğiz, bu adaletsizliğe son vereceğiz, bu vurdumduymazlığa son vereceğiz. Beykozlular misafirperverdir. Ama misafir, misafirliğini bilene kadardır.” diye vatandaşlara seslendi.   

Haber Merkezi

 

Beykoz açıklarında sürüklenen tekne kurtarıldı
Önceki Beykoz açıklarında sürüklenen tekne kurtarıldı
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi