Siyasiler kalabalığı görünce koşuyor

  • Güncelleme: 09.01.2013 00:11
  • Okunma: 9970 kez
  • Yorum: 0
Muhalefet partilerinin siyasete malzeme ettiği Çamlıbahçe’deki baz istasyonu tartışmaları ile ilgili Mahalle Muhtarı Necmettin Kahveci Dost Beykoz’a konuştu.
Siyasiler kalabalığı görünce koşuyor

Mahallesinde, tartışma konusu olan baz istasyonu gibi 6 tane daha baz istasyonu olduğunu ifade eden Muhtar Kahveci, tartışmalara neden olan baz istasyonunun 3 ay önce mahalleye konulduğunu ve bu istasyonların mahalle ortalarında olmasından mahallenin tepkisini çektiğini kaydetti.

Mahalle halkını sükunete davet eden Kahveci, bunun önüne kavga gürültüyle değil de hukuki manada geçilebileceğini ifade etti.

“Baz istasyonları kurdurulmamalıydı, kurulduktan sonra hiçbir şey yapamazsınız… Bu sefer hukuk girer devreye… Bu iş artık hukuk’un halledeceği bir şeydir. Bu baz istasyonu kurulurken halkın haberi vardı, fakat halk bunu baz istasyonu değil de su deposu olarak bildikleri için tepki göstermemişti” şeklinde konuşan Muhtar şöyle devam etti:

Benim yapabileceğim bir şey olamaz

Bu su deposu da olsa bana gelip deselerdi, ‘ya muhtar biz bir şey anlamadık, bu neyin nesidir bir bakalım buna,’ Bende polis ve zabıta ile gider bakardım ve gerekli tedbirleri alırdık… Ama baz istasyonu kurulmuş insanlar bana gelip diyor ki, ‘muhtar baz istasyonu kurmuşlar’, burada benim yapacağım hiçbir şey olamaz, artık burada Kaymakam, Belediye başkanı veya yetkili kişiler devreye girer. 

Baz istasyonunu kurduran vatandaşın, “Evet belki yanlış yaptım ben bunu yıkarım ama benden yüklü bir tazminat alırlar… Ben bunun altından kalkamam ben size destek veriyorum, gidin mahkeme ise mahkemeden karar çıkartın bende bunu indireyim”dediğini ifade eden Muhtar, “buraya CHP, MHP ve Saadet Partisi’nden ilgililer geldi…Mahallede bir kalabalık oluştu… Bunun ancak resmi kanallarla kaldırılabileceğini daha önce benin vurguladığım gibi onlarda vurguladı.” dedi.

Siyaset kalabalığı görünce koşuyor

“Kalabalığı gören insanlar hemen koşuyor, siyaset böyle burada…  5 kişi görsünler hangi parti olursa olsun koşar iki laf anlatır kendini gösterir” ifadelerini kullanan Muhtar, “siyasi partilerin amacı zaten siyaset. Bence siyasetin bu olayın çözümüne hiçbir faydası olmaz... Yine de destekleri nedeniyle teşekkür ederim" dedi.

Belediye Başkanımızla görüştüm

Muhtar şöyle devam etti: Belediye başkanımızla konuştum… Allah razı olsun ondan muhtarlara resmi yazı yolladı… Dedi ki, ‘mahallenizde kaç tane baz istasyonu varsa yazın yollayın bana, ben gerekli tedbirleri alacağım.’ Bizde mahallemizde 6 tane baz istasyonu olduğunu tespit ettik ve yolladık… Biliyorum ki, başkanımız bir girişim yapacak.”

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz