Yaşam

Siyasiler bayramlaştı, dernekler et dağıttı

Siyasiler bayramlaştı, dernekler et dağıttı
2014.07.27 00:00
| | |
6551

Siyasi partiler, bayramları halka bir araya gelmek için fırsat olarak değerlendiriyor, dayanışma dernekleri ise yardımlarla anlam kazandırıyor.

Toplumun son derece hassas olduğu manevi konular, siyasi partilerin halkla kucaklaşmasına vesile olurken, dayanışma derneklerinde de çeşitli etkinlikler düzenlemesine yol açıyor.

Siyasi partiler, bayramları halkla bir araya gelmek için bir fırsat olarak değerlendirirken, dayanışma dernekleri de düzenlemiş oldukları programlarla yoksulara yardım etmenin huzurunu yaşıyor. Beykoz’da en ücra köşede bile kendini hissettiren Kurban Bayramı doyasıya yaşanırken, küçükler el öperek almış oldukları harçlıkların sevinciyle bayrama anlam kazandırdı.

Saadetliler sokakta bayramlaştı

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Salih Birinci ve yönetim kurulu üyeleri parti binasında kendi içinde yapmış olduğu bayramlaşma sonrasında, sokağa çıkarak halkla el sıkıştı. Beykoz Merkez'de yapılan bayramlaşmada oluşan uzun kuyruk dikkati çekerken, gençlik kolları da huzur evlerini ziyaret ederek yaşlıların gönlünü aldı. Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı Ekrem Tuncer’in bu tarz ziyaretleri yapması takdirle karşılanırken, İlçe Yönetiminden de övgü aldı.

MHP İmara vurgu yaptı

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı da diğer partiler gibi bayrama olan duyarlılığını ortaya koyarak, partililerle biraya geldi. Kurban Bayramı’nın ikinci gününde yapılan bayramlaşmaya çok sayıda partili ve üst düzey yönetici katıldı. İlçe Başkanı Sadık Ali Uslu ise yapmış olduğu konuşmada AK Parti hükümetinin politikaları nedeniyle Bayramın doyasıya yaşanamadığından söz ederek, “Ne yazık ki ilçe üzerinde birçok spekülasyona sebep olacak konular konuşulmakta ve ilçe belediyesi  imar mevzularında hiçbir ciddi açılım getirememiştir”dedi.

 

AK Parti köyleri dolaştı

İktidar partisi Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer’de bayramın 2. ve 3. günlerinde köylerde dolaşarak halkla bayramlaştı. Mahmutşevketpaşa, Riva ve Cumhuriyet köylerine ziyaretlerde bulunan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer gitmiş olduğu bölgelerde kalabalık halk toplulukları tarafından karşılandı. Başkan Sefer’e köy ziyaretleri esnasında, Beykoz Belediyesinden bazı isimler ve partililer eşlik etti.

Ergül geleneğini sürdürdü

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül diğer bayramlarda olduğu gibi bu bayramda da yoğunluk yaşadı. Beykoz’da yapılan bayramlaşma programlarına katılan Muharrem Ergül, vefat eden tiyatro sanatçısı Savaş Dincel’in cenaze törenini de ihmal etmedi. Ergül, bayramın 3 günü köylere de bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Kalabalık bir heyetle köy ziyaretlerinde bulunan Ergül, köylerde muhtarlar tarafından karşılandı.

Sevgi Çemberi Derneği et dağıttı

Kuruluşunun hemen ardından etkili bir faaliyet trafiği başlatan Sevgi Çemberi Derneği’de dernek merkezinde bayramlaşma yaptı. Yönetim Kurulu üyeleri ve vatandaşların katıldığı bayramlaşma programında Dernek Başkanı Hatay Mete kendi elleriyle pişirmiş olduğu kavurma ve yine kendisinin yapmış olduğu baklavayı halka dağıttı. Hatay Mete derneğe bağış olarak gelen kurban etlerini de ihtiyaç sahiplerine vererek gönül almaya çalıştı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Siyasi Partiler, AK Parti, CHP, MHP, BDP, SP, Beykoz, Sevgi Çemberi Derneği

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"