Siyasetin tek odağı insandır…

  • 28.08.2020 10:07
  • Okunma: 787 kez

Siyaset insan iradesini zorunlu olarak etkin kılar. Siyaset yaşamımızın her alanında etkin rol oynar. Siyasette bir duruş ve ahlak vardır, davayı sonuna kadar savunmak vardır. Eğer ki siyaset ve politikanı çıkar üzerine kurduysan, ne siyasi ahlak kalır nede siyasi irade duruş kalır.

Örnek mi istiyorsunuz?

Türkiye siyasetinde bunlardan yüz binlercesi var ama daha taze bir konuyu sizinle paylaşmak istiyorum.

Bu kişi sosyal sayfamda ekli bir dava adamı, AK Parti’nin birçok kademesinde görev almış ve son olarak Beykoz Belediyesi'nde 2014- 2019 döneminde meclis üyesi üyeliği yapmış o günlerde dava deyip ev ev sokak sokak dolaşan, siyaset yapan Yılmaz Özdmir'den bahsediyorum, ne kadar da siyasetçi politikacı denilir bunu da siz okuyucular ve kamuoyuna bırakıyorum.

Yazısından alıntılar alarak kendi yorum ve eleştirimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Aynen şöyle diyor; Değerli dostlarım; Ülke siyasetinin yeniden şekillendiği şu günlerde, siyasi anlayışa yeni bir soluk getirmek, kavga etmeden siyaset yapmak, ülkenin sorunlarının çözümüne odaklanmış bir anlayış diyorsun da.

Be güzel kardeşim bulunduğun siyasi parti başkanı ve sizler Recep Tayyip Erdoğan sayesinde mevki makam görmüş insanlarsınız.

Kaldı ki bu şekli verecek olan seçmendir, şekilde görüldüğü gibi Türk seçmeni ülke siyasetini 17 yıldır şekillendirmiştir, sizler şekilden şekle girebilirsiniz ama bu mevcut şekil anlayışın kolay kolay bozulacağını sanmıyorum.

Siyasi anlayışa soluk getirmek…

Vah vahhh duydunuz dimi ülke siyaseti soluksuz kalmış,17 yıldır siyaset gayet iyi soluk alıyor esas sizler seçimlerden sonra soluğu nereden alırsınız onu bilemeyiz.

Kavga etmeden siyaset yapmak  söylemi.

Tamamen siyaseten klişe olmuş tribünlere oynama söylemidir. Gerekirse davan için ülke menfaatleri için kavga edeceksin mücadele için de olacaksın.

Ülkenin sorunlarının çözümüne odaklanmış bir anlayış….

Hangi anlayıştan bahsediyorsunuz anlayamadım. Genel başkanınız bu ülkenin can damarında bakandı, eğer ki ülkenin sorunları çözülemeyecek hal aldıysa, böyle bir durum da yok ya, hadi oldu ülke sorunları çoğaldı, vallahi billahi ben bakan değildim,  ekonomi bakanı Ali Babacan'dı o zaman bu sorunların baş mimarlarından biride zamanında dava deyip şimdi de Deva partisini kurarak dava arkadaşlarına ihanet eden bir genel başkan var. Bir de insana sormazlar mı o koltuklara otururken, ülke siyasetinin şekli bozuluyor siyasi anlayış yok oluyor, ekonomi kötüye gidiyor diye neden halk ile  paylaşılmadı.

Ben söyleyeyim nedenini, mevki koltuk sevdası ağır basıyordu, çıkar siyaseti dava siyasetinin önündeydi.

Ülkenin sorunları çözülmüyormuş diyorsunuz, sizler mi çözeceksiniz bu sorunları, mevki makamda sizler vardınız... Neden o zaman sesiniz çıkmadı bunları halka anlatmadınız. Vallahi bu ülke insanı siyaseti birçok sorunu çözdü çözmeye de devam ediyor, yeter ki bu ülkenin başına siz ve sizin gibi siyaset anlayışları sorun olmasın.  Şimdi soruyorum, Siyaset ahlakı nerede? Politik anlayış nerede? Birde kalkmışsınız dava dava deyip nara atıp duruyorsunuz.

Bak güzel kardeşim bizim tek davamız var ,Vatanın bölünmez bütünlüğü, bayrağımızın inmemesi ve ezan sesinin susmamasıdır. Dava  budur. Bırakın böyle ucuz siyaset anlayışını Türkiye eski Türkiye değil

Tabi menfaatler bitince işler böyle yürüyor. Sizin davanız temize gider ama bu millet bu davayı bozar, bu anlayışa da fırsat vermez vermeyecektir. Siyasetin kirli sayfalarında yok olur gidersiniz   

Bu göreve sizi varlığınızdan haberi olmayan Deva partisi yetkililerimi getirdi? Yoksa siz mi gidip görev istetiniz?  Ben ikinci şıkkı seçiyorum, ama ne yalan söyleyeyim bende merak uyandırmadı değil. İnşallah Deva Partisini bırakıp da başka dava beşine düşmezsiniz.

Anahtar Kelimeler:

Yazarın Yazıları