Son Dakika

Siyaset yapıyoruz, raunt peşinde değiliz

  • 0
  • 5553
Siyaset yapıyoruz, raunt peşinde değiliz
Siyaset yapıyoruz, raunt peşinde değiliz
Siyaset yapıyoruz, raunt peşinde değiliz

Saadet Partisi Beykoz İlçe Yönetimi yerel seçim startını vermek üzere Beykoz’a davet ettiği Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Hasan Öz ile birlikte basın mensuplarına bir sabah kahvaltısı verdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı ile basın mensupları arasında yaşanan tartışma nedeniyle CHP’nin eleştirilere muhatap olduğu sabah kahvaltısına Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz, İlçe Başkan yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. 

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantıda konuşan İlçe Başkanı Burhan Öz, amaçlarını; Saadet Partisi’nin güçlü kadrosunu gündeme getirmek ve siyasette yapılan ikili yarışa dahil olmak olarak açıkladı. 

Biz siyaset yapıyoruz, raunt peşinde değiliz.  Bu ülkeye ve ilçemize hayırlı ve sağlıklı hizmetler yapabilen partinin gelmesini isteriz, biz oluruz veya başka bir parti. Yeter ki ülkemizi ve ilçemizi sekteye uğratmayacak konumda pir parti olsun” şeklinde konuşan Başkan Öz, “milletin kafasındaki Saadet Partisi ne yapacak? Seçimlerde var mı? Sorularını akıllı bulmadığını, bu sorulara bizlerde seçim günü farklı yerlerde ve farklı konumlarda cevap vereceğiz” şeklinde konuştu. 

SP genel başkan yardımcısı Mustafa Hasan Öz ise, Beykoz’a geldiğinde, CHP ile basın mensupları arasında yaşanan sorunun kendisine aktarıldığını ifade ederek, “buna inanmam biraz zaman aldı… Seçimlere yaklaştığımız bu günlerde ulusal basının bizleri görmezlikten gelmeleri ve yaklaşımlarının altında başka siyasi kimliklerin olduğunu gayet iyi biliyoruz, fakat bizim ve tüm siyasilerin gözü, kulağı, ağzı olan, varını yoğunu yaz, kış yağmur, çamur demeden bizler için uğraşan basın mensubu arkadaşlarımıza yapılan saldırıları kınıyorum” dedi. 

Acil Adil Düzene ihtiyaç var 

“Kendini sosyal demokrat zanneden, fakat içi ne kadar dolu olduğu bilinmeyen partiler var… Bu hususta acilen adil düzene ihtiyaç var… Adil düzene ihtiyacı olan Türkiye ye o düzeni getireceğiz” ifadelerine yer veren Öz, “Dünya da barışı sağlamak adına değil de geriye atılan boş adımlar neticesinde boşluk oluşmuştur… Bizler inşallah bu boşlukları dolduracak ve artık İslam ülkelerinde İslam’ı yaşatmak için huzuru getirip Türkiye ye yeni bir anlayış sunacağız” dedi. 

Türkiye’nin ekonomisi çok büyüktür. 

“Türkiye’nin ekonomisi çok büyüktür ancak bu ekonominin içinde adil bir düzen yoktur. Zengin daha zengin, fakir ise daha fakirdir… Bundan dolayı halkımız büyük sıkıntı çekmektedir” diye konuşan Mustafa hasan Öz, sorulara da cevap verdi. 

Dost Beykoz temsilcisi Mustafa Emanet’in, “Saadet Partisi olarak İslam dini üzerinden siyasi söylemler üretiyorsunuz… Türkiye’nin Müslüman bir ülke olmasına rağmen neden iktidar olamıyorsunuz” şeklinde sorusuna şu cevabı verdi: 

Aslında bizim sıkıntımız da bu. AK Partili arkadaşlarımız bizden ayrıldıktan sonra arada kopukluklar oldu. Kimi arkadaşlarımız dağıldı, kimileri ise bizimle birlikte Saadet Partisi’nde siyasete devam ediyor. Kısacası yeni bir kadro kurduk. 

Ulusal medyayı da ellerine geçirenlerin bizlerin önlerini kesmeye çalıştıklarının farkına vardık.  Neticesinde yılmadık yılmayacağız da, biliyoruz ki herkes bize düşman… Uçurum üzerine gelen bir parti haline getirdiler bizi. 

Vatandaşa soruyorum, ‘maaşından memnun musun?’ Hayır. ‘Borcun var mı?’ diyorum, ‘var’ diyor. Peki, ‘ödeyebiliyor musun?’ Hayır, ‘Türkiye ekonomisi nasıl diyorum’, ‘iyi’ diyor. ‘Nereden biliyorsun?’ diyorum. ‘Televizyon öyle söylüyor’ diyor ve insanlar bu şekilde büyük bir medya baskısı altında tutuluyor. 

Bizim hedefimiz sadece Müslüman kesim değil, Türkiye’dir. 

Haber Merkezi

Ali Bilir şansını tekrar deniyor
Önceki Ali Bilir şansını tekrar deniyor
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Sonraki Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz