Kültür

Sivaslıların yeni Başkanı Özer Güneş

Sivaslıların yeni Başkanı Özer Güneş
2014.08.05 00:00
| | |
6528

Beykoz Sivaslılar Derneği yeni yönetimini belirledi. Özer Güneş Başkanlığı'nda 11 kişilik yönetici kadrosu oluşturulurken, eski Başkan Mustafa Demir denetim kurulu da dâhil hiçbir yerde görev almadı.

Beykoz Belediyesi'nin AK Partili Meclis ÜyesiEmine Ünlü ise asil listede yer aldı. Öte yandanSivaslıların kongresini yerel basından yalnızcaDost Beykoz takip etti.

Mustafa Demir Başkanlığı'nda 2012 yılı Mayısayında faaliyetlerine başlayan Sivaslılar Derneği, ilk genel kurulunu gerçekleştirdi. Kavacık Rüzgarlıbahçe'de bulunan dernek binasında yapılan genel kurula, Başkan adayı Özer Güneş'in yer aldığı 'tek listeyle' girildi. Kararların oy birliğiyle alındığı toplantı sonunda Özer GüneşSivaslılar Derneği'nin ikinci başkanı oldu.

27 Ekim 2012 ila 31 Aralık 2013 tarihleri arasında yapılan faaliyetlerin raporunu okuyan eski Başkan Mustafa DemirBeykoz'un Sivaslıların en az ikamet ettiği yerlerden birisi olduğunu kaydetti. Mustafa Demir, şöyle dedi:

"Beykoz, 5 bin küsur seçmeniyle en az 12 bin Sivaslının oturduğu bir yer. Siz üyelerimiz ve hemşerilerimizin gayretiyle üye sayımızı artırmaya ve derneğimizin tüm Sivaslıların kaynaştığı; hastalığında, cenazesinde sevincinde bir arada olduğu yer olmasına çabalıyoruz.

Biz, 2013 yılında derneğimizde şehitlerimiz ve ilimizin değerli evladı Muhsin Yazıcıoğlu için anma günü, 18 Mayıs 2013 tarihinde derneğimizin 1. kuruluş yıldönümü dolayısıyla siz üyelerimiz, Sivaslı milletvekillerimiz, Sivaslı sanatçılarımız; Beykoz Kaymakamı, Belediye Başkanı, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve yöre dernek temsilcilerinin katıldıkları bir gece düzenledik. Aynısını bu yıl maddi imkansızlıklardan dolayı yapamadığımız için üzgünüz. Bu arada hemşerilerimizin Çanakkale gezisi, Beykoz Çayır Festivali, bedensel engelli kardeşlerimize dört adet tekerlekli sandalye dağıtımı gibi etkinlikler gerçekleştirdik. İl dernekleri, Sivaslılar Vakfı ve Sivas Platformu toplantılarında derneğimizi temsil ettik."

Öte yandan Sivaslılar Derneği yeni Yönetim Kurulu Listesi şu isimlerden oluştu: 

Yönetim Kurulu Asil Üyeler

Özer Güneş

Remzi Kel

Mehmet Kaya

Ömer Faruk Akdoğan

Hasan Ceylan

Emine Ünlü

Murat Günday

Naime Aras

İbrahim Sivaslı

Cemal Eraslan

Şaban Yıldırım 

Denetim Kurulu Asil Üyeler

Abdullah Gündeş

Sait Terekli

Gökhan Ünalan

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Mustafa Demir, Özer Güneş, Sivaslılar Derneği, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"