Sivaslılar Derneği gönülleri mutlu etti

  • 2014.08.02 00:00
  • Güncelleme: 24.06.2013 00:11
  • Okunma: 8505 kez
  • Yorum: 0
Beykozlu Sivaslılar Derneği, yürüme engelli 5 kişiye tekerlekli sandalye armağan ederek, Berat Kandili’nde insanların yüzlerini güldürü.
Sivaslılar Derneği gönülleri mutlu etti

Beykozlu Sivaslılar Derneği, Berat Kandili'nin kutlanacağı gecenin sabahında, 5 yürüme engelliye "ayak" oldu, "bacak" oldu; "can"verdi. Tekerlekli sandalyesine kavuşan yürüme engellilerin mutlulukları gözlerinden okunurken, Beykoz Sivaslılar Derneği Başkanı Mustafa Demir"Bizler, böyle bir güzel işe vesile olduğumuz için çok mutluyuz. Gönül ister ki, onlar ve diğerleri için daha fazlasını yapalım. Emeği geçen tüm Yönetim Kurulu Üyelerime teşekkür ederim" dedi.

Prof. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nin teras katında bulunan Beytaş Teras Cafe’de gerçekleştirilen kahvaltıya, Beykozlu Sivaslılar Yönetim Kurulu Üyeleri, aileleri ve tekerlekli sandalye verilen engelliler ile aileleri katıldı. Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan'ın da katıldığı kahvaltıda duygulu bir konuşma yapan Dernek Başkanı Mustafa Demir, faaliyetleri içerisinde en çok mutlu oldukları anlardan birini yaşadıklarını söyledi.Beykoz Sivaslılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ise engelli çocuklarla tek tek ilgilenirken, mutluluklarına ortak olmak için çocuklarla uzun süre sohbet etti.

Tekerlekli sandalyelerine kavuşan engellilerle mutlu ve heyecanlı kareler oluşturan Beykoz Sivaslılar Dernek Yöneticileri, ailelerin sandalyeleri taşımasına ve evlerine nakletmesine de destek verdi. Beykoz Sivaslılar Derneği, Şaban ayının 14. gününün 15. güne bağlandığı veArapça'da 'temize çıkmak' anlamına gelen Berat (Berâet) Gecesi'ne dûa alarak girdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz