Sponsorlu Haber

Siteler için SEO'nun önemi nedir?

Siteler için SEO'nun önemi nedir?
29.06.2017 20:00
| | |
2181

İnternetin artık neredeyse herkesin cep telefonuna kadar girmesiyle beraber arama motorlarına ilgi de artmıştır.

Sadece ülkemizde 44 milyondan fazla kişiye hitap eden internet sayesinde pazarlama kanalı olarak da kullanımı artmıştır. Google arama motorlarında ilk sırada yer almak da önemli hale gelmiştir. Arama Motoru Optimizasyonu pazarlama faaliyetleri açısından da önemli pazarlama aracı halini almış ve siteler arasındaki rekabet yarışı hız kazanmıştır.

SEO Markanızı En Üst Sıralara Çıkarma Yoludur

 Arama motorlarının işi web sitelerini web robotlar aracılığıyla bulup, tarar ve içerikleriyle beraber dizinine kayıt eden sistemlerden oluşur. Kullanıcı aramak istediği anahtar kelimeyi Google arama motoruna yazar ve ulaşmak istediği yere ulaşır. Kullanıcı sayfalarda gezmek yerine genelde üst sıralarda yer alan sitelerde amacına ulaşır. İşte SEO’da bu aşama da önemli rol oynar.  Arama motoru ise daha önceden bulmuş olduğu ve veri tabanına kayıt ettiği web sayfaları içinden ilgili olanlarını kullanıcıya aktarır. Google bunu yaparken de gerçekten iyi olduğuna inandığı sayfaları ön sıralara alır. Pazarlama markaları da internette anahtar kelime kullanarak hizmet almak isteyen potansiyel müşteri adaylarına ulaşmak için sahip oldukları web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda yer alma yarışına girerler. Etkili pazarlama stratejisi için de seo ajansı çalışırlar. Arama motorları işleyiş açısından sayfaları sıralama algoritmalarına göre sıraya yerleştirirler. Google istediği algoritmaları bilen ve bu işte uzman olan SEO ajansları, markasının web sitesini anahtar kelimeler yardımıyla ilk sıralarda görünmesine yardımcı olmak için çalışırlar. Markada potansiyel müşteri adaylarına daha ulaşılabilir hale geldiği için satışlarında artış yaşanır.

SEO Ne İşe Yarıyor?

Seo’nun önemi potansiyel müşterileri markalara ulaştırdığında anlam kazanıyor. Milyonlarca kullanıcının buluştuğu internet dünyasında popüler olarak kullanılan arama motorlarını kullanmalarını bilmek bile SEO’nun önemini açıklıyor. Bu kadar büyük kitleye sahip platformda yer almak ve rakiplerini geride bırakarak üst sıralara yerleşmesi SEO’nun başlı başına avantajı oluyor. Markalar açısından anahtar kelimeleri kullanıldığında ilk sıralarda yer almıyor ve müşteriler rakiplere kayıyorsa yapmanız gereken SEO danışmanlığı almaktır. İlk sıralarda yer alarak mevcut müşteri potansiyelini kuvvetlendirerek yeni müşterileri de web sitenize çekerek satışlarınızı artırma yoluna gidebilirsiniz. 

Anahtar Kelimeler: Site, Seo, Arama Motoru, Marka, Üst, Seviye

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"