Kültür

Sinoplular ve Trakyalılar gecesi

Sinoplular ve Trakyalılar gecesi
2014.07.26 00:00
| | |
10969

Festival süresince her gece iki yöre derneğinin ortaklaşa düzenlediği festival geceleri Sinop (SİYAD) Derneği ve Beykozlu Trakyalılar Derneği’nin organize ettiği geceyle devam etti.

Neslihan Akan ve Osman Türk’ün sunumunu yaptığı geceye AK Parti Sinop Milletvekili Prof. Dr. Abdurrahman Dodurgalı, AK Parti İstanbul İl Teşkilat Başkanı Bülent Turan, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Âdem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek , Başkan Yardımcıları, STK Temsilcileri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Gecede birlik beraberlik mesajları ön plana çıkarken Sinoplular Derneği Başkanı Adnan Çeliker veBeykoz Trakya Rumeli ve Balkanlılar Kültür Derneği Başkanı Sacit Kaya protokol konuşmalarında birlik beraberlik mesajları verdi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in yöre derneklerine karşı gösterdiği samimi tutumundan dolayı teşekkür eden her iki dernek başkanı da ilk çayır festivalinin 1994 yılında yine Yücel Çelikbilek’le başladığını hatırlattı. Dernek Başkanları, aradan geçen 16 yıllık sürenin ardından çok daha olumlu şartlar altında yeniden Yücel Çelikbilek’in desteğiyle yöre dernekleri olarak Beykozlularla kucaklaşmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Sinoplular Dernek Başkanı Adnan Çeliker , “bazı geçmiş dönem belediyelerinin yöre derneklerine karşı takındığı olumsuz tutumundan dolayı 16 derneğin katılımıyla Dernekler Birliğini kurduk ve çok önemli çalışmalar yaptık. Sayın Başkanımız yücel Çelikbilek’in bizlere karşı takındığı tavır ve uzlaşmacı tutumu bizleri çok mutlu etti. 1994’de yine bu çayırda bir ağacın altında ilk festivalimizi düzenlemiştik” şeklinde konuşurken Başkan Çelikbilek’e ve ekibine teşekkür etti. SİYAD Genel Başkanı Sebahattin Sungur ve SİYAD Beykoz Şube Başkanı Adnan Çeliker Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e Sinop’un sembolü olan bir gemi maketi hediye ederken, ikinci bir maket de Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç’a SİYAD Beykoz Şube Başkanı Adnan Çeliker ve Trakyalılar Dernek Başkanı Sacit Kaya tarafından hediye edildi.

Beykoz Trakyalılar Dernek Başkanı Sacit Kaya da konuşmasında Beykoz’da doğmaktan ve Beykoz’da yaşamaktan duyduğu mutluluğu dile getirirken, “hepimiz biriz ve beraberiz. Nereden gelmiş olursak olalım hepimiz Beykozluyuz. Beykozlular olarak öyle bir birlik ve beraberlik duruşu sergilemeliyiz ki buradan bir milletvekili çıkarabilmeliyiz”  şeklinde konuştu.

Beykozlu Trakyalılar Derneği olarak Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e, Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç’a ve Nevin Çalışkan’a çiçek verirken protokol konuşmalarının son bölümünde AK Parti İstanbul İl Teşkilat Başkanı Bülent Turan ve AK Parti Sinop Milletvekili Prof. Dr. Abdurrahman Dodurgalı kısa birer selamlama konuşması yaptı.

Trakya Halk Oyunları Ekibi, Küçük Selin (Trakya), Siyami Yaman (Sinop), Salih Can (Trakya), Sinop Halk Oyunları Ekibi ve bölge sanatçıları geceye renk katarken Beykozlular geç saatlere kadar eğlendiler. 

 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Adnan Çeliker, Beykozlu Sinoplular Derneği, Beykozlu Trakyalılar Derneği, Sacit Kaya

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"