Sınav stresiyle nasıl başa çıkılır?

  • Güncelleme: 28.05.2012 00:11
  • Okunma: 6052 kez
  • Yorum: 0
Eğitime verdiği destekle daima ilçedeki öğrencilerin yanında yer alan Beykoz Belediyesi, sınav başarısını artırmak amacıyla ilköğretim ve liselere yönelik “Motivasyon ve Kaygı Yönetimi” seminer programları başlattı.
Sınav stresiyle nasıl başa çıkılır?

SBS, LGS ve LYS sınavlarına hazırlanan öğrencilere yol göstermek amacıyla başlatılan seminer programlarında öğrencilere Prof. Dr. Halil Ekşi, Yrd. Doç. Elif Çelebi, Dr. Faruk Öndağ ve Uzman Psikolog Yücel Sözer tarafından sınav stresiyle başa çıkma yöntemleri anlatılıyor.

25 Mayıs Cuma günü Tokatköy İlköğretim Okulu öğrencilerine yönelik düzenlenen seminere katılan Uzman Psikolog Yücel Sözer, eğitim hayatının sınavlarla devam ettiğine dikkat çekerek;“Masa başında uzun saatler geçirmek verimli ders çalışmak anlamına gelmez, başarı ders çalışmanın yanı sıra sınav stresini doğru yönetmekle de artan bir kavram. Çok ders çalışan bir öğrenci yaşadığı stres ve kaygı nedeniyle istediği performansı sergileyemeyebilir. Sıvan stresini yönetmek burada önem kazanıyor" dedi.

Uzman Psikolog Yücel Sözer öğrencilere eğlenceli bir sunum eşliğinde sınav stresiyle başa çıkmanın yöntemlerini anlattı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz